Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1512 1512

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

IVANA0123
28.08.2022 5 z 5

Musím říct, že i přes rozsáhlost knihy - celých 970stran - jsem se nenudila. Naopak bych klidně vydržela i déle. Nemůžu knize vytknout takřka nic. Zajímavý případ s velkým množstvím postav i nezbytných odboček a slepých uliček, podrobné vyšetřování, které do sebe na konci pěkně zapadá a oblíbení vyšetřovatelé, kteří na pozadí příběhu prožívají své osobní strasti. Za mě byla detektivní i osobní rovina příběhu dobře vyvážená. Závěr mě překvapil, pachatele jsem opravdu neodhadla. Opět tedy velká spokojenost a 5*.
(8/22)

helusa2
28.08.2022 5 z 5

Další skvělá knížka!!! Rowlingová ať těch stránek píše kolik chce, vždycky to umí napsat tak, že to není plýtvání papírem :-) Jedinou nevýhodu to má v tom, že jsem si musela koupit k papírové knize i eKnihu, abych tu bichli nevezla s sebou na dovolenou :-D
Kdo jen hltá fakta a důkazy, ten bude tyto její románové detektivky hanit, ale těch, kteří to mají takto rádi, je zjevně dost a své čtenáře si určitě najdou ;-)

Pepa0216
26.08.2022 5 z 5

Na zadní straně knihy nám je slibován nejlepší díl série a dost o tom dle čtení pochybuji. Kromě zločinů jsem měl na této sérii moc rád i vztahovou zápletku a vývoj vztahu mezi Cormoranem a Robin. Musím říct že nejlepší děj je rozhodně v detektivní zápletce. Ač mi vrah nějak neseděl již dříve ( nebudu více spoilerovat) tak je to pomalé odkrývání pravdy hodně zábavné a závěr dost překvapující. Vše to ale do sebe skvěle zapadá jak jsme u Rowlingové dobře zvyklí. Co mě oproti třeba minulému dílu zklamalo a nebavilo je omáčka okolo. Cormoran i Robin jsou věčně naštvání, řeší problémy a dá se říct že kromě vyšetřování vraždy se v jejich soukromém životě nic moc neděje. Nuda, šeď a to je škoda. Celkově hodnotím vysoko, protože Rowlingová je má nejoblíbenější autorka a určitě nezklamala. Předchozí díly ale byli lepší.

mimi55
25.08.2022 5 z 5

Naprostá spokojenost.

LadyAnn
25.08.2022 4 z 5

Ano, téhle knize se dá vytknout mnoho žánrových nedostatků (zejména její nesmírnou r o z v l e k l o s t, samotný příběh přitažený za vlasy s nepříliš realistickou zápletkou atd.).
Co mě ale neskutečně baví - a proč tuhle sérii tak ráda čtu - jsou osudy hlavních postav. Tohle prostě Rowlingová umí. A nestydím se za to, že stejně jako jsem si v dětství zamilovala Harryho a Hermionu, jsou nyní v dospělosti mými hrdiny Cormoran a Robin.

Šárka.Šála
24.08.2022 3 z 5

Trochu zklamání... zbytečně dlouhé, prázdné pasáže, mnoho vedlejších postav. Každopádně jsem jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet vztah Robin a Cormorana.

petrsema
22.08.2022

Při "recenzování" knihy by se dle mého mělo brát v úvahu, jaký žánr čteme - jako detektivka je to neúměrně dlouhé - nebo takto...samotná délka by nevadila, pokud by byla ku prospěchu věci...mám rád falešné stopy, vedlejší linie, barvité postavy...tady to ale byla pouhá výplň při vší ústě k autorce a její snaze (například) do toho vnést tajemno astrologickou linkou..proč?? ..přečetl jsem všechny díly série, tento bude asi poslední, bohužel...

Madelisi
21.08.2022 4 z 5

První díl, který jsem přečetla. Doteď jsem pouze viděla seriálovou adaptaci. Toto je tak mnohovrstevný příběh, že si nedokáži představit, jak ho zfilmují.
Vše nádherném rychle plynulo. Příběh každé postavy mě zajímal. Vraha jsem neuhodla.

Jandýs
21.08.2022 5 z 5

Dil nezklamal, libily se mi vedlejsi pribehy s tetou Joan,sledovani a cast s Morrisem a samozrejme stale se vyvijejici vztah mezi Cormoranem a Robin. Zkratka paradni pocteni.

kopretitinka
20.08.2022 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších dílů série. Nejprve jsem se nemohla začíst, ale už po 1. čvrtině knihy jsem věděla, že se mi bude těžko loučit. The Ink Black Heart si koupím v originále ještě než vyjde v českém překladu. Tuším, že další díl série bude ještě lepší než předchozí. Cormoran a Robin mi přirostli k srdci.

Emil259
20.08.2022 5 z 5

Ze začátku se mi to zdálo slabší, ale později jsem se "chytil" a bylo to výborné. Těším se na další díl série, snad bude brzy. I když napsat skoro tisíc stran asi není legrace.

roman9276
19.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Miluju, zbožňuju, za mě určitě nejlepší díl. Opět jsme se více soustředili na vztah Robin a Strika a méně na případ. Samozřejmě kniha má téměř 1000 stran, ale vůbec mi to tak nepřišlo. Děj konstantně plynul a utíkalo mi to, že ani nevím jak. Zajímavý námět hledání vraha velmi starého případu. J. K. Rowling umí psát a já potřebuju další díl, protože tohle je prostě nejlepší detektivní série s nejlepšíma postavama.

Terry11
18.08.2022 4 z 5

Mám příběhy Cormorana moc ráda. S Robin tvoří sympatickou dvojku a vyvoj jejich vztahu je pro mě skoro zajímavější než celé vyšetřování. Zvláště když tam je postav jak na orloji .

tereza8418
18.08.2022 4 z 5

Skvela autorka,ktera psat proste umi,to vime,ale tisic stranek je tisic stranek… A to uz je hodne i na me. :) Libilo se mi to,hodne,ale i tak jsou tam pasaze,kde se vicemene nic nedeje a urcite by to o ne slo zkratit. A pak jsem jeste mela problem s mnozstvim postav,po case zase zacali o nekom mluvit a ja zase netusila,kdo to je… Docela bych uvitala seznam postav s popisky.
Ale jinak luxusni detektivka,kde je ode vseho trochu,pokud mate radi tenhle zanr,tak rozhodne jdete do toho. Ale pokud mate v oblibe cist treba v buse a knihu berete s sebou,tam rozhodne zvolte ebook.

gladya
17.08.2022 4 z 5

Rowlingová alias Galbraith psát umí skvěle. O tom není pochyb. Tady mi ovšem trochu vadila až moc okatá poplatnost žánru a některé věci ne úplně uvěřitelné, hlavně chování některých postav, minimálně jednou i Robin.
Na druhou stranu se mi líbil ten "přesah" do úvah hlavních postav a jejich osobního života. To plus některé popisy může čtenáře očekávajícího detektivku zklamat a délka odradit, mně se to líbilo.

rumova_kulicka
16.08.2022 5 z 5

Vůbec mi nepřišlo, že by měla kniha téměř tisíc stran. Do takových 3/4 jsem si to fakt užívala. Pak už to bylo trochu na hraně, trochu jsem se začala ztrácet, ale i tak hodnotím plným počtem. Tuhle dvojici prostě musíte milovat a že je jejich životům věnován větší prostor, jen kvituju. Ehm..kdy bude další díl?

Vlaďkaa4
15.08.2022 5 z 5

Délka mi nevadila, ale musím přiznat, že jsem se občas ztrácela a už dávno jsem vzdala snahu vypátrat vraha. Počkám si na konec a vysvětlení.

Bax9
15.08.2022 5 z 5

Na knížku jsem se dlouho těšila a po jejím přečtení musím říct, že se zase těším na další pokračování. Výtky v kritických komentářích - délka, rozvleklost, popisování všeho, vztah hlavních postav - mě právě na knížce baví. Líbí se mi, že to není klasická akční detektivka, líbí se mi spisovatelčin styl i to, co někteří nazývají "vatou". A jsem strašně zvědavá, co má autorka s ústřední dvojicí v plánu.

bgott
15.08.2022 5 z 5

Mám ráda tuhle sérii a ani právě přečtených 980 stránek na tom nic nemění. Jak píše Vevericka.eva - není to detektivka, je to příběh detektivů ... A to mě na tom baví. Prolínání řešených případů se soukromím obou hlavních postav. Příběh, který nenudí, má spád a neupadá do vyložených klišé.

Vevericka.eva
15.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Není to jen detektivka, je to pokračující příběh detektivů, kteří řeší své životy a k tomu případ. Kdo chce napínavou detektivní jednohubku, toho kniha rozhodně zklame. Koho zajímá svět detektivů jako celek se vším všudy, ten bude s touto sérií spokojený (rozhodně doporučuji číst od začátku).
Kniha byla dlouhá, ale pakliže se děj odehrává po čas delší než rok, tak se to v rámci uvěřitelnosti vyšetřování úplně zkrátit nedá. Stále však kniha nestíhá nudit, pořád se něco děje.
Chemie mezi hlavními postavami pokračuje, i když se oba zasekli na místě. Pokud jejich vztah srovnám s čínskými detektivkami od Petera Maye, tak jsou v tomto stavu detektivové rozhodně použitelnější, než se neustále rozcházet a scházet k dalšímu případu.
Detektivní zápletka byla poutavá, značně zamotaná, vraha jsem uhodla až těsně před detektivy, což se mi líbí. Bylo to nečekané, možná že kdybych to četla znova, přišlo by mi to až příliš neuvěřitelné. Jak to Cormoran sehrál s Creedem bylo super.
Nezbývá než dát 5*.