Neklidná krev

Neklidná krev
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1542 1542

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

Sansli
28.10.2022 5 z 5

Tohle není vůbec těžké pochválit:) a i když tahle kniha byla dlouhá, opravdu dlouhá... stránky se otáčely skoro sami, příběh utíkal a na nějakou nudu, nebo že by mě to nebavilo jsem si rozhodně nemohla stěžovat. Byla jsem ráda, že zase můžu trávit čas ve společnosti Strika, Robin a ostatních skvělých postav téhle série. Vidět jak posouvají své životy, jak se jim detektivní agentura rozrůstá, i jak jejich vztah balancuje na té pomyslné hranici mezi přátelstvím a něčím víc. Když si i oni sami pokládají tuhle otázku, a vlastně neví, jak si na ni odpovědět...
Na druhou stranu musím přiznat, že v případu jsem se občas docela ztrácela. A důvodem bylo to množství postav - těch tam tedy bylo. Až jsem pak litovala, že jsem si nezačala psát seznam a vysvětlivky "kdo je kdo":) Ale napínavé to bylo až do poslední stránky, to zase jo a konec... ten jsem tedy neuhádla ani omylem.

Agnesita
27.10.2022 5 z 5

Sakriš, nechci opustit Robin a Strika!
Občas jsem měla zmatek v postavách, bylo jich tam hodně. Příběh mě bavil, po dlouhé době zase dobrá detektivka.

Kalokaghatia
26.10.2022 3 z 5

Tentokrát mě příběh mých oblíbených detektivů moc nezaujal. Bavit mě to začalo až někde za půlkou, což je u skoro tisícistránkové knížky trochu blbý. Nekonečné výslechy, velké množství postav a neustálé zmiňování toho, jak se jde někdo vyčůrat, mě do děje nevtáhlo. Vztah hlavních hrdinů se taky nikam neposunul. Takže doufám, že v dalším díle autorka ubere popsané stránky a přidá trochu akce.

Ajinka126
26.10.2022 5 z 5

Takhle. Moje recenze není zcela objektivní. Cormorana a Robin zbožňuji a jejich chemie a celkový rytmus dávkování stop mi vyhovuje. Neklidná krev je v tomto ohledu skvělá. A i přesto, že má kniha skoro 1000 stránek, tak jsem chtěla, aby byla delší. Po dočtení jsem měla pocity prázdnoty. Takže 5 hvězd je jasných. Nicméně pár výhrad mám - jako je třeba konec. Já jsem měla pocit, že je konec a to rozuzlení takové uspěchané. Najednou šup šup a Corm vše ví. Jako doslova. Vše. Z toho jsem byla taková rozhozená, že kdy přišel ten moment a jak se stalo, že mu vše došlo zrovna v ten moment. Jako by tam chyběla kapitola:).

fruitbueno
24.10.2022 5 z 5

Nevadil mi ani přehršel postav, ani pasáže věnované astrologickým výkladům, návrat ke čtení příběhu Cormorana a Robin jsem si šetřila na celý jeden týden. Moc povedený děj s komplikovanou zápletkou. Autorka potvrzuje svoje kvality a stojím za ní i rozsahem textu. Jak už tady zmiňovali jiní čtenáři, nic knize nenadbývá, autorka nepíše do větru, nenatahuje uměle a zbytečně. Umí jít do hloubky tam, kde je to třeba, umí záměrně pomlčet tam, kde nás to pak nutí o to víc číst. To je řemeslo povýšené na umění. Mám o radost víc, protože poprvé v historii svých čtenářských setkání s detektivním žánrem jsem hned napoprvé odhadla zločince! :D

Ada0004
24.10.2022 3 z 5

Příběhy Cormorana a Robin mne baví a těším se na další, ale musím se přidat k těm, kteří by uvítali o pár set stran méně. Mělo by to lepší spád a zavládla by radost a naplnění a ne úleva, že už to má člověk za sebou a konečně se dobral toho, co se stalo. Je mi to líto, ale tak to prostě cítím.

VendulaB
23.10.2022 5 z 5

Výborné pokračování oblíbené série, tentokrát skutečně těžká "bichle". Příběh je velmi zajímavý, napínavý a čtivý. Skvělé je i pokračování osobních životů Robin a Strike. Jediným lehkým mínusem pro mě bylo velké množství postav, které se mi občas lehce pletly. Celkově jsem si knihu více než užila.

peeetta
20.10.2022 5 z 5

S každým dílem přibývá počet stran. Přesto jsem zase byla nadšená. Děj velmi dobře gradoval, vyřešení případu mne překvapilo, i když nějaká podezření jsem měla.

martineknatasa
19.10.2022 5 z 5

Nejde jinak, než opět dát 5 hvězdiček. Mám ráda dlouhé knihy. škoda, že už není další díl. Kniha je skvělá a paní autorka - klobouk dolů. Byla to jízda.

SBH
18.10.2022 5 z 5

O tomto díle se na knize ksichtů rozhořela diskuse zhruba v tomto smyslu: řekněte už někdo té Rowlingové, aby začala škrtat. A to významně.
Už to vysílalo určité signály. Potom mě taky zarážela skutečnost, že musím nějak často dobíjet čtečku – normálně to stačí, když dočtu knihu, ovšem tentokrát jsem ji musela strčit do zásuvky zhruba třikrát v průběhu hltání duchovní potravy.
Ovšem nic jiného mě netrápilo, bez ohledu na monstrózní délku se to totiž četlo samo. Stručně řečeno: Rowlingová UMÍ psát a basta. Z celé skoro tisíci stránkové knihy bych nevyškrtla ani slůvko. Ano, hodně textu, ale žádná vata. Takže víte co? Jděte si gumovat řádky v Cizince.
Jak je obvyklé u skvělých knih, sotva jsem dočetla, začalo se mi stýskat po postavách. Všechny na stránkách žily a dýchaly, vedly svižné dialogy, sem tam vtípek, co si člověk může víc přát? Mezi Robin a Cormem to jiskří, ale tentokrát jsem si začala přát, aby uhráli to přátelství, protože gejzíry romantických citů mi k nim nesedí. I když – kam jinam to může dospět?
Pak příběh. Teda páni, vymyšlené to bylo ohromně, složité jak rádio, až jsem se nakonec v množství postav a dějových kliček ztrácela, jenže ono by to ani jinak nešlo. A závěrečné odhalení bylo prostě úžasné. Taky dávám palec nahoru za to, že mě autorka ušetřila závěrečného souboje a nervydrásajících scén.
Rozhodně mě neláká přečíst si Královnu víl, ale úvodní citáty u kapitol byly poetické i trefné zároveň, lahůdka.
Takže takto – nad stránkami jsem pochopila, že opravdu dobrá kniha obsahuje všechny nutné složky – dobrodružství, tajemství, emoce a lásku, záblesky moudra i úderné vtípky – ve vyrovnané kombinaci. K tomu přidejte skvěle vypracované charaktery a opravdu chytře vystavěný příběh a máme skvost.
Plný počet a rozhodně doporučuji.

Marcela52
16.10.2022 5 z 5

Detektivní pátrání Cormorana Strika a Robin Ellacotové mě opět zaujalo od první stránky. Komplikované pátrání po ženě, která před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností, má velmi malou šanci na úspěch, přesto se tato známá detektivní dvojice pustí do rozmotávání záhadného příběhu. Autorka umí velmi obratně splétat jednotlivé osudy svých postav, a tak je čtenář v neustálém napětí, a musím se přiznat, že jsem až do konečného odhalení netušila, kdo se chtěl schopné mladé lékařky zbavit.Těch téměř tisíc stran jsem přečetla velmi rychle, a tak doporučuji pro dlouhé podzimní večery.
Je to ale dost drsné čtení, takže je určeno spíše pro silnější povahy, i když nechybí vyloženě poetické pasáže, které ty drsné odlehčí. Také mě zaujal velmi sugestivně vykreslený současný Londýn. Za mě dobře řemeslně napsaná detektivka, která má i hlubší psychologický rozměr, jen těch pasáží o astrologii mohlo být méně.

Pengi
14.10.2022 3 z 5

Hvězdy dolů jsou za ty nudné objemné pasáže o astrologii a věci kolem, které tam byly nadbytečné

Kluvo
14.10.2022 4 z 5

(SPOILER) 4. diel romantickej epopeje o vzťahu dvoch ľudí, ťažko skúšaných životom, na pozadí práce v detektívnej kancelárii. Nežná romantika ich vzťahu, oscilujúceho medzi láskou, priateľstvom a mučivými pochybnosťami, je v ostrom kontraste so zákerným a beznádejným svetom malých aj veľkých kriminálnikov. Trpezlivé rozplietanie temných nitiek zločinu je veľkou vášňou oboch hrdinov, ktorá ich napĺňa pocitom uspokojenia, no zároveň vystavuje ohrozeniu nielen ich fyzický život ale aj ich vzťah. Takto rozpoltení úspešne odhaľujú sériových vrahov, snažia sa opraviť chyby zo svojej minulosti a, zatiaľ bez úspechu, hľadajú spôsob vzájomnej koexistencie tak, aby si nezničili svoj ťažko dosiahnutý profesionálny úspech a nerozbili si ešte viac svoj, aj tak už dosť komplikovaný, osobný život.
Takže ten sex medzi Cormoranom a Robin sa, po takmer 1000 stranách, odkladá minimálne do nasledujúceho dielu...

BTW: Sir Arthur Conan Doyle by tieto 4 knihy o dvojke C+R zmestil do 4 poviedok a ešte by pár poviedok doložil, aby to vydalo na knihu. Ešte že tak prezieravo vybral Holmesovi za spoločníka Watsona a nie nejakú Watsonovú, lebo by mu to sexuálne napätie tiež takto nafukovalo knihy...

mol378
14.10.2022 2 z 5

Autorka celou konstrukci hodlala pospojovat Královnou víl; na to, aby to celé drželo pohromadě, by to musela ještě stáhnout ocelovými obručemi. Připomínalo mi to situaci, kdy si jdete k pětadevadesátileté babičce pro recept na její proslulou bábovku, strávíte tam 8 hodin, recept sice jakýsi domů nesete, ale ani si nejste jisti, jestli je to fakt on. V hlavě vám ovšem víří směs historek z rodiny vzdálené několik kolen, přívětivé nicneříkající drby o zcela vám neznámých sousedech, výsledek kolonoskopie nějaké Karličky, no víte přece, té z Horní Duté, včerejší babiččin sen, seznam jídel, která dovezla pečovatelská služba během minulého měsíce a info, jestli je přivezla sympatická Markétka, nebo podezřelý nový mládenec s náušnicí ve tvaru Mléčné dráhy. Mám ráda tlusté knihy, popisy i delší pozvolná vyprávění, ale musí to mít aspoň nějakou relevanci k věci, o kterou primárně jde, a co odpouštím babičce, to neodpouštím autorce, která má velké ambice, která stvořila sympatické hlavní postavy _ a která narve do něčeho, co vydává za detektivku, spousty balastu. Jen tak plácá... Např. Strikova rodina _ tolik prostoru a co jsme se dozvěděli nového? Gradace příběhu je tak chabá, že ke konci mi už bylo jedno, kdo je pachatel. Odpustila bych, že to není detektivka, kdyby to aspoň byl kompaktní společenský román. Jenže to fakt nemá žádnou fazónu. Škoda, mívala jsem Strika s Robin ráda. P.S. Dodatečně rozčileně ještě strhávám hvězdu za ten pitomý mafiánský film a návštěvu Robin v pečovatelském domě.

Alena3029
12.10.2022 5 z 5

Galbraith nezklamal, je to skvělé počtení. Vůbec mi nevadí objem knihy, užila jsem si každý řádek. A mrzí mne, že nemohu vzít hned do ruky další díl, abych věděla, jak budou Cormoran s Robin pokračovat...

janastok
09.10.2022 4 z 5

Cormoran je moje srdcovka, proto knize odpustím přílišnou popisnost, rozvláčnost a nudnou astrologickou linku. Dvojice detektivů zraje jak víno, hlavně Robin už je skoro hlavní postava. Konec překvapivý, moje tipy vyšly tentokrát naprázdno.

Michla76
09.10.2022 4 z 5

Ale to nebylo zlý. Naopak, naopak. Jsem udivena.

Jitka822
05.10.2022 4 z 5

Super kniha. Velké mínus za objemnost - nedá se pořádně držet v ruce či cestovat s ní.

mataj
04.10.2022 5 z 5

S klidným svědomím dávám plný počet. Výborná kniha a i přes větší počet stran jsem se neskutečně bavila. Zapeklitý případ čtyřicet let pohřešované Margot se zdá nevyřešitelný, nicméně Robin a Strike se nevzdávají a hledají doslova jehlu v kupce sena. Svým vyšetřováním a sledováním i té nejmenší stopy odhalují dávno skrytá tajemství všech v jejím okolí. Margotin život získává jasnější kontury a postupným skládáním jednotlivých střípků dochází v závěru k překvapivému odhalení.

Runinka
28.09.2022 5 z 5

Tak to bylo velmi příjemné čtení. Pro mě úplně první od této autorky:-).