Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1512 1512

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

TomTomis
21.09.2022 3 z 5

Číst tři díly po sobě nebyl dobrý nápad. Příběh se spletitě vlekl. Ale i tak jsem byl zvědavý, jak se tahle událost , která se vyšetřovala až po tolika letech, vyšetří. Cormoran a Robin- no opravdu škoda mluvit, oba by potřebovali snad psychologa. Netuším, kolik dílů se plánuje, ale s dlouhými knihami začínám mít velký problém, pokud mi nedávají nějakou přidanou hodnotu navíc a to se o této detektivce říct moc nedá. Astrologické aspekty knihy a nákresy mě lezly docela na nervy. Tak nějak jsem byl rád, že jsem to dorazil.

harena
20.09.2022 5 z 5

Pátrání po vrahovi, který zabil před čtyřiceti lety lékařku Margot je tak rozsáhlé a podrobné, že jsem si připadala, že pátrám s nimi. Jen jsem se ztrácela v horoskopu, musela jsem se vracet a trochu víc mě zajímal vztah Robin a Strika, než kdo je vrah. A ten byl překvapující, to mě opravdu nenapadlo. Užila jsem si příjemné čtení a těším se na další díl.

lenka.g
19.09.2022 5 z 5

Tak jako.. mohlo by to být tak o třetinu kratší, to si řekněme otevřeně. Ale čtení rozhodně nelituju. Pachatele jsem jako obvykle u případů Cormorana Strika neuhádla a baví mne i vztah Robin a Cormorana.

tessa.mik
19.09.2022 2 z 5

Tuto sérii mám ráda, takže jsem se na knihu nejen těšila, ale potom i i počkala, zatímco kniha odpočívala v knihovničce až budu mít čas a klid se pořádně začíst. Nemohu říct, že by mě v příběhu kniha zklamala - hlavní dějová linka klasika, okrajové dějové linky Cormorana i Robin byly také v pořádku, k jejímu stylu psaní to sedí a četlo se to příjemně, ale těch stránek "o ničem" tam bylo prostě hrozně moc.... Té knize by vůbec neuškodilo, kdyby minimálně 300 úplně zbytečně popsaných stran vypustila - kniha by měla lepší spád a čtenář by se neměl šanci při čtení nudit, což se mi bohužel tentokrát dělo....

marcha
19.09.2022 3 z 5

Detektivní sérii s Cormoranem a Robin jsem si oblíbila, ale tenhle díl byl opravdu hodně rozvleklý. Objemné knihy mi nevadí, ale tady jsem se dlouho nemohla pořádně začíst, strnutí příběhem se nekonalo. V podstatě člověk pořád jen čekal, až vyslechnou všechny zúčastněné, že pak začne to opravdové hledání souvislostí a rozplétání příběhu... ale vzápětí po posledním výslechu přišlo rychlé vyřešení a bylo. A čtenáři se uleví, protože už má za sebou 900 stran... O čekání na to, až se ti dva konečně vysloví nemluvě... O třetinu míň stran a mohlo to být super.

Ma-Kli
18.09.2022 4 z 5

J.K.Rowlingová je úžasná autorka složitých a propracovaných knih a já mám její styl psaní moc ráda, takže celá série o C.B.Strikovi se mi četla sama, plynule jedna kniha za druhou a byl to pro mě čtenářský svátek. Neklidná krev se mi z nich líbí nejvíc i nejmíň - odložený případ byl pro mě ze všech případů nejzajímavější a poprvé mě u čtení občas mrazilo. Škoda toho zahrnutí astrologie a tarotu, spousta nezapamatovatelných termínů a označení, a možná je to tím, že jsem četla rychle, ale vlastně jsem ty astrologické stopy ani nechápala a pak už se ani nesnažila chápat, kdyby to tam nebylo, nic by se nestalo. Nicméně i tak se mi vyšetřování moc líbilo a přišlo mi ze všech knih takové nejvíc realistické a četlo se jedním dechem. Což už ale nemůžu říct o vedlejších linkách, které jsou v této knize nejmíň zajímavé a dost slabé a někdy připomínají spíš průměrnou červenou knihovnu než knihu J.K.R. Vztahové propletence mi připadaly občas dost přitažené za vlasy a zbytečně roztahané - to poslední hlavně v případě Cormorana a Robin, ten jejich "ano-ne-ano-radši ne- atd." vztah je už spíš nudný a otravný než napínavý. Za detektivku 5*, za všechno kolem 3*.

kuruteku
17.09.2022 5 z 5

První dva díly jsem přežil a rozdýchal. Pak jsem si dal pauzu. A najednou tady všechno fungovalo, jak má - známé postavy, detektivní příběh, britské reálie. Ani počet stránek nevadil - prostě to není kniha na tři večery. Závěr překvapivý, ale ne nelogický, náznaky byly v knize položeny. Takže beru na milost, těším se na třetí a čtvrtý díl.

MirrorIsis
16.09.2022 5 z 5

Kniha báječná, jako všechny předchozí.

HaHa11
15.09.2022 5 z 5

Skvělé - tyhle odložené případy mají své kouzlo, a když se toho ujme někdo, kdo tomu rozumí (tím mám na mysli autorku i Robin s Cormoranem), je to jízda! A tahle byla jedna z těch nejlepších! Více v recenzi.

orson
11.09.2022 5 z 5

Wow, to mělo skoro 1000 stránek... já si říkal, že to v té čtečce jde nějak pomalu a přitom to mělo slušný spád. Jen jsem se občas ztrácel v tom množství postav. Ale jinak to byl hodně dobrý díl série. Možná jeden z nejlepších, vyšetřování starého případu se mi vždycky líbilo.

happy-smile
11.09.2022 5 z 5

Kniha se četla sama a vůbec mi nepřišlo, že to mělo tolik stran (ve čtečce dokonce přes 1200). Vyšetřování odloženého případu bylo skvěle promyšlené, opravdu smekám, že JKR dokázala takto věrohodně rozplétat 40 let staré události. A taky mě překvapilo, že se vůbec neopakovala a netočila v kruhu, jak by se u takto dlouhé knihy mohlo jednoduše stát. Ani jsem zde nenarazila na žádná hluchá místa. Za mě nadšení a už aby byl co nejdříve překlad dalšího dílu.

Radzha
11.09.2022 5 z 5

Na začátku knihy (asi po 300 stránkách) jsme uvažoval, že dám jen 4 hvězdy, ale nakonec dostane kniha plný počet.
Miluju detektivky s touto dvojicí. Dokonale popsány příběh a vztahy mezi postavami. Jediná nevýhoda této knihy je přehršel postav. Opravdu dlouho jsem se v nich ztrácel a zapomínal kdo ke komu patří a kdo má s kým jaký vztah.
Některé řádky byly tak skvěle napsané, že jsem měl až husí kůži a vyvalené oči z důlků.
Vedlejší vztahová linka, která zabírá docela dost stran, se vyvíjí pozvolna, ale zajímavě.
Bavila mě číst každá strana a těším se na další díl.

Kater1ena1
10.09.2022 4 z 5

vyborna zapletka, obcas sem v tom byla az zamotana, jak sen necekala co se stane a pak zas sem netusila jak k tomu vlastne doslo ´:) mozna by nebylo na skodu ji rozdelit na dva dily

JAnD
08.09.2022 4 z 5

Opět se to četlo dobře, opět jsem měl trochu zmatek v postavách. Vztah mezi Cormoranem a Robin se stává zase o něco lepší, běží několik případů zároveň, do toho rodinné události i závan skutečných událostí - referendum o nezávislosti Skotska.

Gracian1964
06.09.2022 5 z 5

Na detektívku pomerne rozsiahly formát. Keď knihu videla na stole naša pani upratovačka v práci, povedala, že ona by takúto knihu čítal celý život, ha. Mne to zabralo zhruba týždeň a som spokojný. Páchateľ bol prekvapivý. Občas som sa strácal v menách, ale to nebol nijako závažný problém. Kvalitne napísané, dobre vymyslené, rád si prečítam aj ďalší príbeh, ak nejaký bude, uvidíme.

ankaras
05.09.2022

Odkládám bohužel s těžkým srdcem oblíbence jen díky už šíleně zbytečné rozsáhlosti knihy. Přijde mi to jako ztráta času. Škoda.

tami1
05.09.2022 5 z 5

WOW!
Neskutečná jízda. Příběh začíná pozvolna, tak jak jsme u Strika a Robin zvyklí, ale postupně nabírá skvělé tempo. Autorka se opět naprosto překonala, její nekonvenční postavy jsou tak mnohovrstevné a plastické, že vůbec nepochybujete o jejich pohnutkách a charakteru.

Doporučuji!

HadleysHope
03.09.2022 4 z 5

Tohle mi tak nesedlo, jako ty předešlé příběhy. Ale má to napětí a určitý zvrat ke konci. Je to čtivé a určitě, kdo četl předešlé, si to nesmí nechat utéct.

alzbeta4340
29.08.2022 5 z 5

Jediné, co mi nevyhovovalo, byly astrologické vsuvky (naštěstí vzhledem k délce textu celkem krátké). Ty neumí napsat ani Rowlingová tak, aby mě nenudily. Samotný případ dávného zmizení jedné mladé lékařky byl zajímavý a vysvětlení solidně vymyšlené. Detektivní kancelář Strikeho a Robin se slušně rozvíjí, stejně jako jejich vztah - k potěšení spokojených čtenářů. 4,75 hvězdičky

BarboraSalome
29.08.2022 5 z 5

Skvělý počin. Ač má kniha téměř 1 000 stran, čte se nesmírně dobře. Výborná zápletka. Tento díl a předešlý díl této série se mi líbily nejvíce. A spravedlnost zvítězí. Kéž by takovou úspěšnost měl i TEMPUS.