Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1471 355

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

hana4834
09.06.2023 3 z 5

Zase moc natáhli a opakující se . Nemělo to spád jen jsem čekala jak to dopadne. Určitě bych třetinu vypustila

jiri2737
04.06.2023 5 z 5

Skvělé.

Simstr
22.05.2023 5 z 5

Opravdu skvělá série s Robin a Cormoranem. Doporučuji číst od prvního dílu. Postavy krásně propracované, dialogy, popis míst, všechno. Krásně Vás to vtáhne do děje.

georgearrow
21.05.2023 3 z 5

Rowlingová není nejlepší spisovatelkou všech dob, a to ani co se detektivní literatury týče. Ovšem solidní práci odvádí, kniha se čte výborně, zápletka ucházející, konec překvapivý, christieovský (snad to není spoiler!). Slabší je to ve vztahové rovině detektiv vs detektivka, která se mi nezdá uvěřitelná, ale asi jsem trochu přímočařejší než přeopatrně léta našlapující Robin se Strikem.

berila
20.05.2023 3 z 5

Už jsem to zmiňovala minule, autorka píše výborně, ale prostě není úplně typ na detektivky. Ty by měly mít spád, ale tady se to pořád táhlo. Přiznávám bez mučení, že čtu hlavně kvůli tomu, jak se vyvine vztah hlavních hrdinů, takže příště zase budu muset zvládnout velké množství stránek

libuse6749
19.05.2023

Robert Galbraith = Joanne Rowling, tuhle rovnici zná v literární světě asi každý. Autorka pod tímto pseudonymem vydává svoji povedenou sérii Detektiv Cormoran Strike.

A věděli jste, že už je zfilmováno dokonce všech 5 v ČR vydaných knih do 5 seriálových sérií?

V pátém případu vyšetřuje Cormoran s parťačkou Robin hodně starý zločin. Osloví ho dcera, které před 40 lety zmizela matka za podivných okolností. Že bude objasnění hodně složité, je zřejmé již od začátku.

Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, tak mi vyděsilo množství stránek. Aaach, 976 stran pro mě byl trochu oříšek vzhledem k nedostatku času, co mám poslední dobou na čtení. V místech, kdy se dostávám na třístou stránku končí průměrně dlouhá kniha a tady nejsem ještě ani v třetině

Autorce se však klaním, jak dokáže i na tomto velkém množství stránek zaujmout čtenáře. Líbilo se mi vykreslením všech možných potencionálních pachatelů, postupné vyšetřování i varianty scénářů zločinu, které se honily detektivům hlavou, ale hlavně jsem s Cormoranem a Robin strávila celý rok. Díky této dlouhé době jsem je poznala zase o trošku více a čím dál více mě baví jejich vzájemná náklonost a chemie, která mezi nimi prostě je.
Finální rozuzlení případu pro mě bylo překvapující a celý děj příjemně napínavý, takže i přes velký počet stran byla kniha čtivá.

Šestý případ má v originálním vydání 1248 stran, takže už teď mi je jasné, že další kniha bude patřit zase k těžké váze. Ale i přesto se na nové vyšetřování se sympatickými parťáky těším.

Bla80
16.05.2023 5 z 5

Kniha neměla chybu, Cormorana s Robin jsem si oblíbila, přečetla jsem všechny jejich příběhy. těším se na nějakou další...

Gibis
11.05.2023 5 z 5

Nebudeme si nic namlouvat, J. K. Rowling je grafomanka :) Její příběhy jsou delší a delší, ale myslím, že proto je my, knihomolové, tak milujeme :) Můžeme ve společnosti našich oblíbených postav trávit spoustu a spoustu času. Sérii s Cormoranem a Robin je třeba brát především jako román s bonusem detektivní zápletky. V tomto díle je opravdu neuvěřitelné množství postav, ale všechny jsou probrány tak detailně, že si je člověk dříve nebo později zkrátka zapamatuje a ty, které si nezapamatuje, tak nebyly pro příběh podstatné. Pátý díl jsem si moc užila a těším se na další, protože se mi po těch dvou bude stýskat ;)

mats379
10.05.2023 4 z 5

Mám moc ráda Cormorana i Robin, ale tady se možná i úmyslně nikam dál neposunuli v osobním životě - autorka chce asi mít delší vývoj, kdyby se hned vzali, o čem bylo to bylo dál, že. Kniha je velice dobře napsaná, čte se skvěle, ale přece jen 970 stran je na detektivku moc. Také množství postav patrně hodně lid odradí. Mně to sice nevadí, ale raději bych měla 3 detektivky...i z praktického důvodu, strašně špatně se to drží v ruce a bolí z toho záda! Stop je tady k odhalení vraha dost, já jsem měla jasno okolo 300. stránky.

lenka9250
02.05.2023 4 z 5

Dočteno, ale tedy silou vůle. Nemohu říct, že by se knížka četla nějak špatně, naopak, Rowlingová prostě umí, o tom žádná. Také nemůžu říct, že by nebyl děj, postavy, ve finále i zápletka zajímavé. Jen ta tloušťka! Jako na vození vlakem do práce a čtení v MHD to není úplně ideální. A do 850. strany přišlo, že se vlastně nestalo nic, co by se nevešlo do třetiny rozsahu. Jestli paní grafomanka vyplodí další díl, dám přednost audioverzi, nebo kouknu na seriál.

Mikoláška
02.05.2023 4 z 5

Příště určitě v "elektrické" formě :) Je pravda, že množstvím postav jsem se občas trochu ztratila. Jinak velmi čtivé, i když některé pasáže jsem přeskakovala, jelikož mně vedlejší vyšetřovací linky moc nezajímaly. Těším se na další díl, kam se bude agentura a její členové posouvat dál....

Aliii
30.04.2023 5 z 5

Hned, jak se ke mě kniha dostala (po rezervaci v knihovně), šly všechny ostatní stranou.
Popisovat děj pár slovy snad ani nejde, ale fakt, že jsem byla ochotná tahat s sebou tuhle bichli, abych mohla čtením vyplnit každou volnou chvilku, mluví za vše :-)

Mary81
14.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Aj piaty diel tejto série ma dokázal šokovať a prekvapiť. Dokazuje to len, že J.K.R je majsterka svojho remesla a tento žáner jej rozhodne ide. Hoci som mala spočiatku obavy z hrúbky knihy, napokon boli neopodstatnené. Kniha sa čítala ľahko (aj keď v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi dlho) a príbeh ma bavil. Aj keď sa v knihe riešili aj iné prípady Strikeovej a Robininej agentúry, ako aj ich vzájomný vzťah, ťažiskom bolo stále riešenie 40 rokov starého nevyriešeného prípadu. A ako aj v predchádzajúcich príbehoch, aj tu bola dôležitá každá drobnosť. Niečo, čo len prebehnete, lebo to nepovažujete za potrebné a potom vám dá autorka facku, veď ja som tam dávala napovedu. Celý čas som nemala absolútne žiadne tušenie, kto je páchateľom, resp. vrahom (alebo aj mala, ale tá osoba, ktorá to naozaj urobila, mi nenapadla vôbec) a či Margot naozaj zomrela, ale keď prišlo rozuzlenie, ostala som totálne šokovaná. Tá osoba, tá skrýša...
Hoci bol príbeh miestami trochu rozvláčny a chvíľami sa zdá, že vyšetrovanie Margotinho zmiznutia je v úzadí a namiesto toho sa sústreďuje na osobný život hrdinov, ja som absolútne nadšená.

Rubyn
14.04.2023 2 z 5

Mám rád buclaté knihy, zvláště historické romány nabité dějem. Bohužel ale detektivka o bezmála tisíci stranách , kde je více omáčky než detektivního příběhu... Bohužel nepřekvapilo, jako u předchozích dílů , nuda a šeď.

vladimir5170
14.04.2023 3 z 5

Na tak obrovském rozsahu knihy bylo vzhledem k množství postav a možných motivů (pro mne) poměrně obtížné si všechny situace zapamatovat. Samozřejmě, že některé osoby(které se v příběhu mihly) a některé detaily vyšetřování byly při objasnění poměrně zásadní a trochu jsem se ztrácel. Takže ke konci jsem Galbraithovi spíše věřil než si pamatoval, že už se o tom zmínil. Knížce by slušel rozsah 400 stran. Ale na začínajícího spisovatele celkem slušné. ;-)

Szilvia1
09.04.2023 5 z 5

Tenhle díl byl nejlepší z celé série,ale ani předchozí díly nejsou zlí.I když tady je víc stránek,ale příběh je strašne dobrej,napínavej,nedá se od knížky odtrhnout.Budu se těšit až bude další díl.

čef
07.04.2023 4 z 5

Detektivka s gigantickým rozsahem počtu stránek. Kromě hlavního tématu, zmizení ženy před 40 lety, se řeší ještě řada sledovaček a hlavně vztahy mezi personami. Na to padlo bohužel nejvíce stránek. Určeno zřejmě čtenářům, kteří si chtějí porochnit v detailním popisu všech situací a hnutí myslí postav románu. Já se často a hodně nudil, zvláště u té přemíry okultismu. Nicméně románu nelze upřít výbornou spisovatelskou práci a těším se, až z toho bude TV seriál.

martina4041
05.04.2023 4 z 5

I tady se ukazuje syndrom Harry Potter, každým dílem série má kniha víc a víc stránek. Ale této knize to neuškodilo, spíše pravý opak. Příběh ne jen o hledání ztracené doktorky, ale i příběh života Cormorana a jeho partnerky Robin. Stránky letěly jak o závod abych se dozvěděla jak to bude dál a kam je osud jejich života zavede a jak se oni sami s nástrahami osudu poperou.
Tento díl se mi líbil o koho více než díl předešlí, asi to bude práce tím větším pohledem do života dvou hlavních postav.
Těším se na další díl.

zpevSusannah
03.04.2023 5 z 5

Já nevím, jak to ta naše šikovná paní Rowlingová dělá, že se pokaždé člověk na 100% zabaví a požitkářsky hltá každé slůvko.
Přestože je kniha svojí tloušťkou a váhou už spíš vražednou zbraní než zábavou na cesty a i když tu nenajdeme žádné závratné brutální a šokující pasáže, jak tomu bývá u většiny krimi knížek, nudit se prostě nelze! Je pravda, že sem tam jsem se malinko ztrácela v tom, kdo je kdo a co kdo řekl, ale to mi naštěstí celkový dojem nezkazilo.
Hlavní postavy Robin a Cormorana dostaly další krásné vykreslení, takže se už moc těším na to, co bude s nimi dál a kam se jejich životy posunou.
PS: Taky jste špatně tipovali, kdo měl prsty ve zmizení doktorky? :) Rozuzlení toho všeho je pak už jen šťavnatou třešničkou už na tak vynikajícím dortě!

Lessana
02.04.2023 5 z 5

Neviem, prečo som si myslela, že tento diel je posledný. V každom prípade už viem, že nie je. Minimálne vzťah medzi Robin a Strikeom to prezradí - nemôže predsa ostať pri kamarátstve, hoci najlepšom :). No a internet takisto prezradil, že 6. diel je už v angličtine na svete. Máme sa teda na čo tešiť :).
Po večeroch sme si doma pozerali jednotlivé seriálové spracovania tejto série, no a len pri päťke som prv videla seriál a potom dočítala knihu. Pôvodne sa mi zdalo, že mi to zoberie chuť čítať, keď som vedela, kto je vrah. Ale nestalo sa tak. Čítalo sa to perfektne a manžel sa až divil, ako rýchlo mi ubúdali stránky z takmer 1 000-stranovej knihy :). Predsa len, v knihe je zápletiek viac, viac psychológie postáv, viac napätia, teda magnetov na prilákanie požehnane, hoci padouch mi bol prezradený seriálom.
Páčia sa mi čriepky zo súkromných životov Robin a Cormorana, rozvoj ich agentúry, vzťahu, samozrejme, ale aj mnohoraké prostredia, do ktorých nás autorka vždy pozve. Vždy síce s nejakou patologickou úchylkou, ale... to už k ľuďom (a detektívkam) akosi patrí. Tá odvrátená strana. Dôležité je potom vyvážiť to svetlom, ktorým je v tomto príbehu nepochybne vzťah medzi detektívmi.
Teším sa na šestku! Hor sa do práce, prekladatelia! :)