Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1471 355

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

Pavlaj
07.10.2023 5 z 5

Hrozná bichle, ale jo, líbilo se. Strategicky jsem začala číst před prodlouženým víkendem, a jsem za to ráda. Kdybych četla po svých obvyklých 50 stránkách denně, určitě bych se ztrácela v postavách. Je jich hodně, protože kromě hlavního případu pohřešované Margot sledujeme i několik bočních vyšetřování detektivní agentury.
I pátý díl je takový mix mezi detektivkou a románem pro ženy. Natahovaný vztah mezi Robin a Strikem už přestává mít logiku a řešit případ na základě astrologických halucinací pološíleného policajta taky nedává úplně smysl. Ale což, čte se to hezky.

MistrCZ
01.10.2023 3 z 5

Za mě hodně nepovedené, samotný případ se řeší tak ve 1/3 knihy, zbytek jsou nudné a zdlouhavé osobní problémy hlavních hrdinů...trošku mě děsí, že další díl má být ještě delší...

mirek2644
18.09.2023 3 z 5

Kniha je zbytečně dlouhá, nudné, táhlé popisování děje. Zbytečně moc postav.
Asi pro mne, nejslabší kniha celé série.

maryska09
13.09.2023 5 z 5

Další skvělá detektivka oblíbené autorky. Ačkoli je skutečně obsáhlá, je čtivá, má spád a konec překvapí. Občas jsem se ztrácela ve jménech, ale naštěstí tam vždy byla nápověda a připomenutí. Autorka umí psát a moc se těším na pokračování.

ZůzaSomolka
08.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Co říct - prostě Rowllingová detektivky umí. Zase svělý a úžasný. Dokonale propleteý případ, kdy zas až do konce člověk neví, který podezřelý je podezřelejší, až zas opět zjistí, že to nebyl Snape (u ní tak klasický a přesto na to člověk zas skočí). Líbí se mi plastičnost postav, člověka baví sledovat i vývoj vztahu Robin-Strike. Jen teda musím říct, že na konci jsem si docela oddychla, že už je konec, protože jsem si všechny výpovědi a detaily nepamatovala a už to bylo tak zamotaný, že jsem byla totálně ztracená.

pollyanna
03.09.2023

Rowlingová rozhodně psát umí, o tom žádná, takže těch necelých tisíc stran člověka neodradí. V tomto díle se ale zřejmě chtěla blýsknout svými znalostmi astrologie a zahltila knihu zbytečnostmi, bez kterých by se člověk i děj rozhodně obešel.

Very281
28.08.2023 5 z 5

Páty díl Cormora Strike a Robin Ellacottové je opět plný napětí a děje.Ikdyž má kniha 980 stránek, čte se jedním dechem.Spisovatelka nezklamala.

artep1605
25.08.2023 5 z 5

4,5 hvězdy. Mínusem pro mě bylo velké množství textu a hmotnost knihy. Některé pasáže mi přišly trochu nadbytečné (sáhodlouhé rozebírání astrologie nebo vztahu mezi Robin a Cormoranem). Na druhou stranu oceňuji skvělé psychologické vykreslení postav, takže jsem měla pocit, že se z nich během několikadenní četby stali moji staří známí. Kniha se pak o to hůř po přečtení odkládala.

TeraBla
21.08.2023 4 z 5

Opět skvěle a poutavě napsaná detektivka. Zajímavá zápletka a nečekané rozuzlení. Moc mě to bavilo. Mělo to spád, žádná hluchá místa, bylo tam napětí. A tlustá kniha byla tak akorát, už se těším na další.

Paja.12
20.08.2023 3 z 5

Uff... tak tenhle díl mi dal teda zabrat. Skrz první dvě třetiny knihy jsem se prokousávala neuvěřitelné dva měsíce! Styl vyprávění Rowlingové jsem vždycky milovala, její dokonalá psychologie postav, detailní popisy i skvěle vykreslené situace, ale... čeho je moc, toho je příliš. Děj se začal někam posouvat a nabírat na tempu až v poslední třetině, což v tomto případě znamená cca 300 stran před koncem. To je průměrná délka většiny detektivek. Nemůžu se tedy ubránit dojmu, že kdyby zkrátila příběh o tyto dvě třetiny (jejíchž hlavním obsahem jsou výslechy postav - kterých je čím dál tím víc - osobní story hlavních protagonistů a další mini detektivní případy kanceláře), bude z toho skvělá čtivá detektivka, kterou pro mě i nadále zůstávají první díly série. Co se týče odhalení vraha, bylo to pro mě překvapivé, ale nijak závratně šokující. Jestli to stálo za ty dva měsíce četby..?

Erudite
08.08.2023 5 z 5

Neklidná krev je obsáhlá kniha s neuvěřitelně čtivým dějem, postavami, které nikdy nenudí a s krásnými pasážemi, kde se zdánlivě nic neděje, ale kde čtenář najde bravurně popsané nuance mezilidských vztahů. Detektivní i osobní životy Cormorana a Robin byly po dobu několika týdnů perfektní výplní dlouhých chvil a letních večerů. Doporučuji a těším se na další díl!

JaneSour
05.08.2023 5 z 5

Knihy o Cormoranu Strikovi a Robin jsou naprosto skvele. Nemam co vytknout.

Dejvos95
02.08.2023 3 z 5

Ač nerad, tak tentokrát to pro mne na plný počet není. Každému podle chuti, ale příběh byl prostě příliš nepřehledný a někdy až příliš závisející na téměř neuvěřitelné náhodě. Pro mě málo uvěřitelný a za vlasy přitažený příběh. Galbraith je skvělý autor, kdy oceňuji jeho vyprávěcí schopnosti, kdy vás dokáže doslova vtáhnout do příběhu a donutí vás knihu přečíst jedním dechem. U této knihy jsem však četl jednu stránku za druhou spíše z úcty k autorovi a výsledný dojem je takový, jak jsem popsal výše. I tak se těším na příští díl, který snad bude o poznání lepší.

Hkk935
13.07.2023 5 z 5

Bylo to dlouhé, bylo to náročné (udržet knihu fakt bylo náročné :-D), ale líbilo se mi to. Odhalení vraha, za mě, velmi překvapivé, nečekala jsem to. Je pravda, že jsem se ztrácela v rozebírání astrologie, ale knížka jako celek stála za to.

elfinkaa97
10.07.2023 3 z 5

Kniha je čtivá, stejně jako předchozí díly, ale za mě je to i tak asi nejslabší díl. Konec mě zklamal. Po přečtení téměř 1000 stránek bych čekala na konci větší boom, ale přišlo pouhé "hmm, takže tak". Navíc už mě unavuje prodlužování "vztahu" mezi Cormoranem a Robin. Chápu, že je to vymyšlený příběh, ale proboha v reálu už by spolu buˇněco měli, nebo by je oba už city opustili, tohle oťukávání nemůže trvat takhle dlouho. Poslední mou výtkou je obrovské množství postav, mezi kterými jsem se neustále ztrácela.
Každopádně propracovanost, se kterou Rowlingová dokáže takový příběh vytvořit mě nutí dát místo 2 hvězdiček 3. A přes i tak nízké hodnocení se těším na další díl série.

saez
03.07.2023 5 z 5

Když čte člověk déle, začne ho bolet ruka, jak obsáhlá ta kniha je. Klidně by stačilo i méně stránek na celý příběh, ale už jsem si zvykla, že to není jen detektivka a protože mám hlavní hrdiny v oblibě, tak ať mě ruka klidně příště bolí zas. :-)

capar
01.07.2023 4 z 5

Já vím, že začínat něco dílem pátým je asi na hlavu...Ale někdo mi řekl, že to vůbec nebude vadit...a nevadilo..možná mi chybí nějaký ten vývoj vztahu hlavních hrdinů, ale jinak? Říkala jsem si, že při tom počtu stránek to i vzdám, ale kniha překvapila..za mě to bylo čtivé, bavilo mě, co přinese další setkání a verze příběhu svědků...asi sáhnu ještě po další...

L.Helena
20.06.2023 2 z 5

To bylo čtení... nekonečné, úmorné, vyčerpávající. Byla jsem asi ve třetině knihy, což počtem stran odpovídá zhruba průměrně dlouhé detektivce, a pořád jsem se nemohla začíst. Celé to vyprávění nemělo spád, napětí, přímé dramatické scény. Jen spousta dohadů a nepřesných výpovědí, co se asi stalo před čtyřiceti roky. Nebýt soukromého života obou hlavních postav, tak knihu odložím. Fakt nechápu, proč měla autorka potřebu celou tu nudu vycpanou nezáživnou vatou natáhnout na téměř tisíc stran.

lištička123
19.06.2023 5 z 5

Moc jsem si tuhle bichličku užila.

Evina74
14.06.2023 5 z 5

Tak tenhle díl jsem si moc užila, i když autorka hodně přitvrdila, až mi někdy běhal mráz po zádech. Zhltnuto při nemoci téměř na jeden zátah.