Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1471 355

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

Bustedka
11.01.2024 3 z 5

Já si nemůžu pomoc, ale přijde mi, že kdyby knihu nenapsala Rowlingová, nebo napsala, ale k pseudonymu se nepřiznala, tak by to tak velký úspěch a super hodnocení nemělo.

Mám ráda thrillery i detektivky, ale musí se v nich něco dít. Tady se nějaký pořádný děj začíná odehrávat až na straně 500 a to je prostě sakra moc. Konec to trochu nahradil, i když WAU se nekonalo.
Rowlingová psát umí, vše má promyšlené do detailu, ale něco jiného je vytvářet v knihách fantazijní svět plný kouzel a něco jiného řešit případ vraždy - 1000 stránek je prostě moc. Každý další díl Cormorana je delší a delší, ale prostě proč?

trudoš
07.01.2024 3 z 5

Neklidná krev by byla skvělá detektivka, kdyby její rozsah činil tři sta stran. Konstrukci zločinu má totiž autorka promyšlenou skvěle, přičemž zdánlivě nekonečné obcházení svědků sice nenabízí příliš mnoho možností pro nějaké napětí, zase ovšem poctivě odpovídá na milion šest otázek, jež Strike s Ellacottovou k případu mají. Postupně tak s nimi skládáte obrázek událostí starých čtyřicet let a hledáte mezi stopami tu, jež ukáže na pachatele.
Když ale tuhle koncepci roztáhnete na stran devět set, zákonitě se vám řemeslo rozpadne pod rukama. Joanne Rowlingová hned v prvních kapitolách nastíní zápletku a vy přitom víte, že odpovědí se dočkáte až po překonání devíti kruhů pekla, z nichž jen dva se skutečně týkají toho, co je pro děj podstatné. Ten zbytek je vztahovka mezi hrdiny, civilní chod agentury a soukromý život protagonistů. Když pak v závěru přijde řešení, takřka jásáte, že jste se po tom dlouhém maratonu konečně dobrali konce, pročež nad hodnověrností a logikou ani moc nedumáte.

Luigi1
04.01.2024 5 z 5

Kniha se povedla je výborně napsaná

Laerry
31.12.2023 5 z 5

I když pátý díl z detektivní série o Cormoranu Strikovi má bez mála tisíc stran a je to tedy úctyhodná bichle, tak jsem ji přečetla během pár dní, neboť jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Na vyprávěcím stylu JKR se mi líbí fakt, že děj plyne „líným“ tempem, kdy téměř den po dni sledujeme, jak Cormoran s Robin postupně řeší nejen hlavní případ, ale i několik „menších bokovek“ a mezitím autorka nesnesitelně (v dobrém slova smyslu) šnečím tempem buduje i vyvíjející se vzájemné pouto mezi hlavní detektivní dvojicí. Samotný případ je opět zapeklitý a komplikovaný, takže pokud někdo bude tvrdit, že odhalil vraha hned od začátku, je absurdní lhář.

linda2125
30.12.2023 4 z 5

Nakonec přečtena na druhý pokus skoro na jeden zátah. Poprvé jsem se nějak nemohla začíst. Čtení určitè znesnadňovalo i obří těžké papírové vydání. V elektronické podobě to bylo mnohem lepší. :) Mám ráda vypravěčský styl autorky, líbí se mi i nedetektivní vztahová linie celé série, ale tentokrát mně to přišlo už příliš dlouhé. Množství postav a časté s hlavním připadem nesouvisející odbočky vnášely do vyprávění zmatek a nejednou mě nutily hledat, o čem nebo o kom to vlastně teď čtu. Také té astrologie a okultismu tam dle mého bylo moc. Závěr byl překvapivý a měl spád, nemohla jsem odložit.
Těšim se na další dil, ale vzhledem k jeho délce rovnou pořídím v e-verzi :)

Szigeti
28.12.2023 5 z 5

Robin ma se*ie aj naďalej. Vo vzťahu ku Cormoranovi stále ako pubescent. Inak moc dobré. Chcelo by to menej "omáčky".

eMKay86
19.12.2023 2 z 5

Volání Kukačky bylo za mě boží, pak dle mého názoru kvalita kolísá a tohle šlo klidně zkrátit o cca 100 stran.

m_martina
10.12.2023 5 z 5

V této knize jsem doslova ležela několik dní a přečetla jsem ji skoro na jeden zátah. Případ to byl opravdu výborný a jak jsem si už stihla u této paní spisovatelky zvyknout, také čtivě napsaný. A už jdu vyhlížet další díl.

amanda99
08.12.2023 4 z 5

Corm i Robin opět super,ale přes 900 stránek?večer v posteli na břiše trochu tíha,už se těším na další díl..

Margerite
03.12.2023 5 z 5

Tak zatím možná i nejlepší díl série. Cold case mě bavil nad očekávání a délka přesně pro mě:) Jen ta tíha na klíně při čtení byla teda něco. Už se těším na další díl!

Danago
03.12.2023 3 z 5

Ta série není můj šálek kávy a stejně se vždycky nechám zlákat.
Musím říct, že tentokrát se mi kniha líbila víc než předchozí. Do poloviny jsem byla až skoro nadšená, potom už unavená , přesto jsem knihu dokončila. Případ byl zajímavý, vyšetřování neskutečně zdlouhavé a zamotané. Odhalení bylo zajímavé , překvapivé a pro mě docela šokující.
Škoda, že zde byla ta spousta zavádějících odboček u kterých mně osobně bylo jasné, že jsou úplně mimo.
Hodně se tu rozebírá hlavně osobní život Strika a jeho minulost i současnost. Vztah mezi Robin a Strikem podle mě stagnuje, i když jsou tu vysvětleny důvody , tak život utíká , nevím jak dlouho bych, na místě Robin , takový kamarádský vztah snášela.
Kniha mi připadala nekonečná, brala bych ji poloviční.

Netopyr07
28.11.2023 5 z 5

Toto byla paráda! Vůbec mi nevadilo, že se počet stran blíží 1000. Vážně se to povedlo, včetně překladu, např. ten zašifrovaný dopis toho magora Creeda ;-) Pokud tedy bude Rowlingová pokračovat, obávám se, že další knihu už v rukách neunesu.... Líbil se mi i podle knihy zfilmovaný seriál.

pablito
21.11.2023 1 z 5

Koukám, že knížce pokazím hodnocení. Nicméně hodnocení jsou od toho, aby byla subjektivní. Já měl pochybnosti už u posledního dílu, ale tento jsem dočetl jen s vypětím všech sil. Měl jsem z něj pocit, že cílem bylo popsat co nejvící stran, detektivního příběhu tam bylo stěží 10%. Jen kdyby se vybrala slova "zazvonil mobil", tak by to dalo na 40 stran. Ale tím nechci nikoho odradit, nejsem fanda nekonečných seriálů a tady se to asi projevilo.

Adusa68
14.11.2023 5 z 5

Příběh byl zase tam, kde jsme u R. Galbraitha zvyklí, tedy napětí až do konce. Do poslední chvíle nevíte, kdo byl vrah a jak se to celé vlastně odehrálo. Souhlasím, že po slabším předchozím díle je Neklidná krev znovu TOP! Ač závratně dlouhá knížka, nenudila jsem se u ní ani chvíli. Každá kapitola byla pro děj podstatná. Baví mě ta ostýchavost mezi ústřední dvojicí, kdy ani jeden neví, co si myslí ten druhý, takže z toho důvodu se zase těším na další díl :)

jadunka
07.11.2023 5 z 5

Já tu Rowlingovou miluju. Nevím, jak přesně to dělá, ale i když maji její knihy stovky stran, stejně je dokážu přečíst rychleji než lecco kratšího a ještě u toho zůstávat vzhůru do noci, protože chci dočíst kapitolu. A pak ještě jednu. A další.

mila2411
04.11.2023 5 z 5

I na popáté spokojenost. Pětka se mi líbila od "Kukačky" asi nejvíce. Hodně zajímavý námět, konečně se to trošku posouvá i v soukromí obou hrdinů. Opět mraky textu, ale uteklo to, těším se na další díl!

Arella
01.11.2023 3 z 5

Já jsem asi docela zklamaná nakonec. Bylo to prostě moc dlouhé, moc. Rozsáhlé astrologické odbočky ani psychosociopacký sériový vrah nebyly dle mého názoru nezbytné, abychom o nich museli číst skoro 1000 stran. Autorka výborná, forma výborná, kvalita textu výborná, ale prostě bylo to moc dlouhé. A hlavní detektiv si taky mohl obléknout ten smoking dřív.

packlik
20.10.2023 5 z 5

Užila jsem si to od první do poslední stránky. Příběh byl zamotaný, tolik různých podezřelých a tolik motivů. Navíc, já mám ráda tu jemnou linku kolem vztahu Strika a Robin. Těším se na další díl.

kercah
15.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět skvělý případ jen ta délka je trošku děsivá. Myslím, že kdyby se některé pasáže zkrátily, bylo by to ku prospěchu. Postav je tam neuvěřitelné množství, až jsem se občas musela zamyslet, která z nich to vlastně je. Do poslední chvíle mi nebylo patrné, jak celý případ dopadne - a o to jde.

Příběh Strika a Robin končí otevřeně, takže je dost možné, že příběh bude mít pokračování.

Kyri
14.10.2023 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší kniha, která vyšla pod tímto pseudonymem. Sice mi přijde necelých tisíc stran příliš, ale lze to číst tak, že si vyberete ty akční části a ty dlouhé dialogy vynecháte, nebo si přečtete i ty dialogy a zjistíte, že jsou vlastně dobře napsané. Tentokrát mi kniha přišla uměřená, uvěřitelná a moc se mi líbila. (tentokrát jsem to četla v papíru, takže astrologii jsem bez milosti a snadno vypustila :)).