Pán ohně

Pán ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232529/bmid_pan-ohne-232529.jpg 4 903 217

Čínské thrillery série

Příběh o děsivých vraždách, které spojuje ještě děsivější tajemství. První svazek série čínských thrillerů. Čínský detektiv Li Jen pátrá spolu s americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou po vrahovi vysoce postaveného vládního vědce, jehož děsivě ohořelá, doutnající mrtvola byla nalezena v pekingském parku. Té noci, kdy vědec zemřel, došlo k dalším dvěma vraždám, které jsou s jeho smrtí záhadně spojené. Detektiv Li cítí, že musí hrát o čas a že mu tentokrát jeho čínská důkladnost nebude k ničemu. Nakonec neochotně požádá o pomoc Margaret, která je zkušenou odbornicí na uhořelé oběti. Jak odkrývají jednu vrstvu případu za druhou, odhalují pravdu, jež svou děsivostí předčí i jejich nejhorší noční můry.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

The Firemaker , 1999

Malarkey
16.11.2019 4 z 5

Mám za sebou trilogii z ostrova Lewis, příběh z ostrova Entry a nyní už i první díl Čínských thrillerů a musím říct, že ačkoliv jsem se prvního dílu bál, tak jsem vlastně byl absolutně spokojený. Příjemné překvapení totiž přišlo se samotným příběhem, který se ze začátku tváří jako detektivka, ale postupem času se z něj stane hodně slušnej eko-thriller, který obzvlášť v závěru krásně burcuje. Je teda pravda, že těmi detaily milostné linky mezi americkou lékařkou a čínským lékařem jsme mohli být ušetřeni, ale zase to má patrně dost zásadní vliv na další díly, takže i když autorovy kvůli tomu jednu hvězdičku odpustím, pořád si u mě udrží hodně slušnou čtyřhvězdičkovou nálož. Když už jsme ale u těch dalších dílů, tak by mě zajímalo, zdali autor tuto knihu původně zamýšlel jako první díl z nyní šesti vydaných. Nedokážu si totiž vůbec představit, jak na ten námět druhým dílem naváže...ale nemůžu se dočkat, až se do něj pustím. Ty čínské reálie mě totiž hodně baví a to i díky tomu, že jsem Peking naštívil a tak si každý park googlím a zkoumám, co v Pekingu ještě stojí za navštívení.

ferda
14.11.2019 3 z 5

Ten kdo začal jako já "Mužem z ostrova Lewis" tak je to docela zklamání.

michaela2338
23.09.2019 1 z 5

Čínské reálie jsou fajn. Romantická linka je jako román pro ženy od Danielle Steelové. Vadí mi, když si kladu zásadní otázky dříve než postavy. Vadí mi, když se "chytré" postavy chovají hloupě. Závěr se táhnul. Byl to vůbec detektivní román nebo Harlequinka s kriminální zápletkou?

Eldaren
17.09.2019 4 z 5

Oddechovka.
Prostredi a realie Ciny skvele, detektivni zapletka uspokojive nepredvidatelna, romanticka linka trochu nudna.
Po dalsim dilu urcite sahnu, libi se mi autoruv styl psani. Je hezky spojity, logicky.

terimila
27.08.2019 4 z 5

Četla jsem ji jako druhou z čínské série a tady ještě ty čtyři hvězdy dám, protože jako seznamovačka s postavama to fungovalo dobře a nevykukovaly z toho určitý nedostatky, který v dalších dílech dost bijou do očí a celou sérii poněkud srážejí dolů. Případ byl zajímavej, měl spád, držel člověka v napětí. Postavy ušly. Úžasná Margaretka by teda udělala líp, kdyby se od začátku chovala jako člověk a ne jako osoba hnaná pudy, ale tady se to ještě dalo pochopit a až tak moc to nevadilo (leč bude hůř). Konec byl poněkud přehnanej, ale co už, je to trhiller, moje představy o žánru to naplnilo vrchovatě.

namornice
21.08.2019 4 z 5

Pán Ohně mě velmi překvapil. Nadmíru působivé a znamenitě vylíčené prostředí Číny (ať už po kulturní tak politické stránce), uvěřitelní, dobře vykreslení hlavní hrdinové a dobře vystavená zápletka. Vyšetřování vraždy tří obětí nám představuje americkou patoložku Margaret Campebelovou působící na universitě v Pekingu a vrchního inspektora Li Jena a jejich spolupráci při pátrání. Dozvídat se v průběhu knihy jak odlišné je vyšetřování vražd v Číně na rozdíl třeba od Ameriky nebo severských krimi mě dost bavilo. Ani milostná linka mezi Margaret a Lim mi nijak nevadila. Pán Ohně má dobře vystavěný příběh s celkem strhujícím dějem. Až na trochu přemrštěný konec jde o velice čtivé dílko a u čínských thrilerů Petera Maye určitě zůstanu.

Atak
16.08.2019 5 z 5

Naprosto úžasný příběh který mě chytil a nepustil do posledního řádku

josska
07.08.2019 4 z 5

Moje první kniha od autora a líbila se mě,pěkně se četla i hlavní hrdiny jsem si oblíbila a určitě pujdu do dalších dílu a asi i dalších seríí..,.

SaAgnes
29.07.2019 2 z 5

Anglický spisovatel, žijící ve Francii a konzultujici svou knihu o Asii s Američany? Hrozna představa.
Kniha je ovsem ze 3/4 povedená! Bohužel si nemohu odpustit poznámku, že závěr je na můj vkus moc rychly a předvídatelný.

keny
14.05.2019 4 z 5

Sem tam prostřídám svoji četbu detektivkou. Peter May je taková sázka na jistotu. Vždy se člověk i něco zajímavého dozví - jako třeba tentokrát o poměrech v Číně, o životě v této zemi, jejím policejním systému, nesvobodě....V závěru mi to trochu připomínalo knihy od Cooka, ale četba to byla příjemná.

pungoš
04.05.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale dle mého názoru tam bylo až moc romantických zápletek

wendulka321
01.05.2019 5 z 5

To je snad poprvé co mě víc bavila milostná linka v thrilleru víc než samotné vyšetřování. Moc se mi líbila, hned se pustím do druhého dílu protože nutně potřebuju vědět co bude dál :)

Skřítek77
09.04.2019 2 z 5

Prostředí Číny a náhled do fungování čínské společnosti velmi zajímavý, i když nedokážu posoudit nakolik realistický. Případ takový průměrný. Romantická zápletka mi neskutečně lezla na nervy a kazila mi dojem z celé knihy. U některých citových výlevů jsem měla chuť mrsknout knihou do kouta. Bez těch slaďáren by těch hvězdiček určitě bylo víc.

Lamanai
30.03.2019 4 z 5

Li Jen a Margaret mě vzali za ruku a přivedli do Pekingu. Nějakou chvíli s nimi v Číně zůstanu, protože mě zaujali a podle hodnocení navazujících částí se zdá, že jde jen o slibný rozjezd. Hvězdička dolů za některé scény a konec přitažené za vlasy a za příliš zdlouhavé, občas až otravné rozhoupávání hlavních aktérů k intimnímu činu. A mám pocit, že milostné scény nebudou autorovou silnou stránkou ;)

Jenny055
15.03.2019 4 z 5

Dobré čítanie, zápletka trochu pritiahnutá za vlasy , skoro som prestala jesť ryžu, ale inak sa mi páčilo, ako autor popisuje Čínu, ľudí a ich spôsob života.

Padfoot
15.02.2019 4 z 5

Pokud bych čekala čistou detektivku, byla bych pravděpodobně zklamaná tím, kolik místa zabírá romantická zápletka. Naštěstí nejsem moc velký detektivkový nadšenec a podobná rozptýlení spíš vítám. Kniha má sympatický rytmus, bez zbytečné vaty a příběh čínského agenta Bonea a jeho Kůstky má spád. Detektivní zápletka je možná trochu ambiciózní, ale zvládnutá a zakončená důstojně. Suma sumárum mi z toho vychází celkem slibná rozjezdová kniha. Otázkou je, jak se bude série rozvíjet dál.

Nelly
29.01.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že kdybych začala tuto čínskou sérii číst od 1. dílu, možná bych další díly nečetla (a to by byla škoda). Tento díl byl plný Číny a vznikajícího vztahu hlavních protagonistů a jaksi zapomněl na tu detektivní část (která nakonec byla dost primitivní). Konec byl až dost neuvěřitelný. Takže kdo chcete okusit "čínského" Maye, klidně tento díl přeskočte a vrhněte se na ty další.

Shanib
28.01.2019 4 z 5

Líbilo se mi, jak se to lišilo od ostatních thrillerů. V podstatě to byl takový detektivní román. Ráda jsem se takto neotřelým způsobem dozvěděla něco o čínské kultuře, ačkoliv jsem se toho ze začátku trochu bála. Nakonec jsem se však těšila, co dalšího autor na následující stránkách poodhalí.
Vývoj vztahu hlavních postav byl tak nevinný, až jsem si říkala, jestli se to někdy konečně trochu víc rozhoupe. Od druhé třetiny se nám pak konečně začíná dostávat více emocí a závěrečná společná scéna mě mile překvapila.
Byla tam také detektivní linka, která byla napínavá, ale trochu upozaděna právě díky množství informací a poukazování na kulturní rozdíly. Ale vlastně mi to v závěru vůbec nevadilo.
Těším se na další díly.

Verrrunka
22.01.2019 4 z 5

Začátek byl pro mě trochu složitý, přece jen zorientovat se v čínských názvech a jménech není úplně jednoduchá záležitost. Pak ale příběh začínal nabírat na obrátkách, napětí, napětí, napětí, až ten konec mě tak úplně nepotěšil, přišlo mi to trochu překombinované. Nicméně to ale považuji za velmi zdařilou detektivku, Peter May je úžasný vypravěč. Navíc jsem ráda, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací o čínské kultuře. Další díly mě určitě neminou.

Babo
21.01.2019 4 z 5

Po 5.díle jsem si přečetla i ten 1. Ubírám jednu * ,protože ten 5.díl se mi malinko líbil víc.
Pokud se někdo dává do čtení , protože má rád thrillery , tak asi bude zklamaný. Kniha se hodně věnuje vztahu Lijena a Margaret , nebo spíš rozdílům myšlení čínského detektíva a americké patoložky .A to mě hodně bavilo . Takže já knihu beru skoro jako společenský román a ne detektivku .:-)
Určitě si přečtu i další díly .