Pán ohně

Pán ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232529/bmid_pan-ohne-232529.jpg 4 903 217

Čínské thrillery série

Příběh o děsivých vraždách, které spojuje ještě děsivější tajemství. První svazek série čínských thrillerů. Čínský detektiv Li Jen pátrá spolu s americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou po vrahovi vysoce postaveného vládního vědce, jehož děsivě ohořelá, doutnající mrtvola byla nalezena v pekingském parku. Té noci, kdy vědec zemřel, došlo k dalším dvěma vraždám, které jsou s jeho smrtí záhadně spojené. Detektiv Li cítí, že musí hrát o čas a že mu tentokrát jeho čínská důkladnost nebude k ničemu. Nakonec neochotně požádá o pomoc Margaret, která je zkušenou odbornicí na uhořelé oběti. Jak odkrývají jednu vrstvu případu za druhou, odhalují pravdu, jež svou děsivostí předčí i jejich nejhorší noční můry.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

The Firemaker , 1999

kozinozicka003
09.01.2019 4 z 5

Knížku jsem si poslechla (moje první zkušenost s audio knihou). O tom, že je čtivá (poslouchatelná =) není pochyb. Také bych ji vytkla závěr. Ne to, že je otevřený. To je OK. Ale linka s genetickým inženýrstvím a z ní vycházející myšlenka, že kdo jí rýži umře????? Tam to opravdu bylo ušité horkou jehlou =). Za exotiku z východu a vykreslení hlavních postav dávám 4 hvězdy =).

P1tr
07.01.2019 3 z 5

Peter May zpočátku své spisovatelské dráhy věnoval pozornost čínskému prostředí a jako čtenáři, který se do jeho knih zamiloval díky skotským románům musím konstatovat, že nechápu, jak se zrovna díky asijským thrillerům dokázal prosadit. Jeho trademarky jsou přítomné i zde, nicméně výrazná romantická složka působí poměrně lacině a předvídatelně a popis prostředí, ačkoliv detailní a atmosferický, působí z pera skotského spisovatele i přes jeho veškerou snahu přecijenom poněkud neautenticky a nepřirozeně. Samotná detektivní dějová linka není úplně marná a nabízí několik světlých okamžiků a Vaší pozornost si udrží, jen je bohužel obalena spoustou méně kvalitního obsahu, který činí knihu pocitově velmi dlouhou. Nicméně i tak jde o solidní dílo, které je poměrně netradiční, ale mělo potenciál být ještě lepší.

Chesterton
01.01.2019 2 z 5

Prvních pár kapitol jsem byla vcelku spokojená, vtažena do filmového děje s asijskými kulisami. Přesto, že jsem prošla kurzy vztahové psychologie a sociologie na ostrovech Lewis a Entry, zbystřila jsem u limonádové čínsko americké erotiky ve sprše hotelového pokoje. . . .
S postupujícím dějem jsem se už jen zmítala mezi autorovým vypravěčským mistrovstvím a znechucením ze zvláštního mísení žánrů a jakési snahy zavděčit se všem. Téma politiky a genového inženýrství na úspěchu určitě nepřidalo.

Je zde několik jízlivých komentářů třeba od jizi :) a s mnohým se dá souhlasit. Taktéž dost oslavných. Nemyslím si, že kniha je odpad, ale divně namíchaný koktejl stupidity s realitou, okořeněný romantikou až manipulací s city i rozumem. Přestala jsem s ní ztrácet čas těsně před finálem protože tam už pro mě překročila veškeré meze snesitelnosti.
U tohoto autora je to velká škoda, protože nesporný talent by tu byl. Jen asi pokažen komercí netuší, že méně je často více. Škoda.

1v8na
28.12.2018 5 z 5

Příběh je velmi čtivý, poutavý a celkem rychle ubíhá. Oceňuji vykreslení čínské kultury a povahy. Zároveň zde byly vykresleny i rozdíly mezi Amerikou a Čínou.
Z toho vyplývá jedna zajímavá myšlenka - pro Čínu jsou práva společnosti daleko důležitější, než práva jednotlivce.
Byla zde zmíněna i věta: "Vyčnívající hřebík se musí zatlouct."
Velmi mě zaujal i přesný popis pitvy shořené oběti.
A strašně jsem fandila vztahu mezi Lim a Margaret.
Kniha je hodně akční a konec je otevřenější - nutně potřebujete další díl.
Jediná nevýhoda knihy - moc dlouhé kapitoly.

Bobcat
13.12.2018 4 z 5

Trošku jsem měla problém přečíst čínské názvy a zorientovat se, ale netrvalo to dlouho. Kniha mne zaujala a četla se velmi dobře. Jen konec mi přišel takový strohý...

Baiba
25.11.2018 4 z 5

Hodnotím audio. Román jako takový by mě asi moc nenadchnul, osobně už mě tyhle zápletky moc nebaví a dávám přednost komornějším věcem, ale audio je velice příjemné naposlech. Sice chvíli trvalo, než jsem si zvykla na Janu Plodkovou, ale nakonec se mi její podání hlavní hrdinky líbilo. A Myšička byl skvělý jako vždy. Vhled do života Číny je sice trochu povšechný, ale něco zajímavého se člověk taky dozví. :)

hana8062
24.11.2018

První díl čínských thrillerů mě nadchl. Příběh na pomezí interkontinentální lovestory a detektivky mě strašně bavil. Ústřední dvojice čínského detektiva a americké "konzultantky" byla skvěle napsána, čínské reálie mne strašně zajímaly, závěr byl stejně tak strhující jako nereálný :) Ale odpouštím, už dávno nesoudím knihy či filmy dle konce. Jde mi spíš o krásnou dobu, kterou jsem s příběhem strávila. A ten čas tady byl dokonalej. 90%

mosem
17.11.2018 4 z 5

V případě této knihy pro mne možná bylo problémem, že jsem dříve než tuto knížku četl další příběhy z čínské série. Takže vím, jak se vztahy mezi Margaret a Liem dále vyvíjejí, jak pokračuje i jeho profesní vývoj. Snad i proto mně konec knihy připadal poněkud neuzavřený, byť má konec. Nicméně je to nejen zajímavá detektivka, ale i zajímavý pohled do čínských reálií. Chcete vědět jaký je rozdíl mezi Zakázaným městem a Novým zakázaným městem? Co je to ztráta mien-c´? Kdo je to Jang-kuej-c´? Jak funguje kuan-si? Co se skrývá za zkratkou, že život v Číně vyžaduje TTT? Pak si musíte přečíst tuto detektivku.

irca3468
20.10.2018 4 z 5

Pěkné to bylo, souhlasím s názorem, že by v knize mohlo být méně z červené knihovny. Moc se mi líbily reálie. Těším se na další díly u kterých se bude pěkně odpočívat.

Zuzvil
18.10.2018 3 z 5

Hodnotím 3*. Už hodně dlouho se mi nestalo, abych u knížky nevěděla, zda se mi vlastně víc líbila nebo zda se mi víc nelíbila :-) Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, zpracování bylo moc příjemné - kniha namluvená Martinem Myšičkou a Janou Plodkovou. Na jednu stranu se mi líbilo, že se v knize dozvídám něco víc o čínských reáliích a že tam probíhá i srovnání mezi Čínou a Amerikou, na druhé straně to bylo občas až táááak zdlouhavé popisování, že jsem si říkala, proč sakra neřeší detektivní zápletku...stejný pocit mám i ze závěru knihu, rozpolcený. Použiju větu: neurazí, nenadchne...tentokrát tato věta přesně vystihuje můj názor. Každopádně druhému dílu čínských thrillerů Čtvrtá oběť dám šanci a časem si poslechnu (přečtu) :-)

Boby17
01.10.2018 5 z 5

Pán ohně, první svazek čínské série, se mi velmi líbil. Kromě zběsilého tempa a napětí mí knížka dala také nové znalosti o čínské společnosti, jejích zvycích a fungování. Současně mě příběh donutil zamyslet se nad pěstováním geneticky modifikovaných potravin a mě neznámými a neuvědomovanými hrozbami. I když byl konec takový useknutý, přesto dávám knížce všechny hvězdy a nedočkavě začínám číst druhý díl.

EvaEma
30.09.2018 3 z 5

Čína zajímavá, pro mě něco nového, ale lechtivé čtení zbytečně přebíjelo detektivní zápletku. Přemýšlím, co bylo podstatou knihy, jestli vztah vyšetřovatele a doktorky, nebo zjištění důvodu vraždy. Jiné knihy autora se mi líbily více.

oskli
20.09.2018 5 z 5

Jak mě nadchla ostrovní série, tak stejné nadšení zažívám z téhle čínské. Je úplně jiná, ale čínské prostředí, vztahy, zvyklosti a atmosféra města jsou popsané úžasně (aspoň pro mě, která o Číně vlastně nic moc nevím). Naposloucháno jako audiokniha, kde Martin Myšička a Jana Plodková vyloženě excelují. Děj je sice místy více zamotaný, pro mě ne úplně uvěřitelný, ale proč ne. Já taky občas zažívám sled situací, které se při vyprávění komukoli dalšímu, můžou zdát až neuvěřitelné :-) Hlavní hrdinové si mě získali, už frčím na dalším dílu :-)

danielpernik
13.09.2018 4 z 5

Dobrý první díl. Po severských detektivkách je pro mě Čína a její kultura příjemnou změnou. Rád vzpomínám na dovolené v Thajsku a Vietnamu při četbě některých perliček našich kulturních odlišností. Hlavní hrdinové mě baví a těším se na další díly.

Maarty
20.08.2018 4 z 5

Nechápu, proč tu má tahle kniha tak nízké hodnocení. May je výborný vypravěč, každá kniha je jiná a všechny, co jsem doteď přečetla, jsou skvělé. Pána ohně nevyjímaje. Těším se na další příběhy čínské série!

Strnady095
15.08.2018 4 z 5

May není jen o detektivce...dost prima rozjezd serie

raty
13.08.2018 4 z 5

Celkem svižně se odehrávající detektivka, trochu střižená červenou knihovnou. Hodně zajímavé prostředí Číny. Ale je znát, že autor s Čínskou sérii začínal a já u ní, po přečtení všeho ostatního, končím. (Ten chlápek co má bílý pruh ve vlasech a lásku k vínu je mi prostě sympatičtější).

Doubravka1975
07.08.2018 5 z 5

1.díl série čínských thrillerů přečtený. Bylo to trochu něco jiného. Jsem zvyklá spíš na severskou krimi... Na hlavního hrdinu si budu muset trochu zvyknout. Problém jsem ještě měla trochu s čínskými jmény a názvy. Ale Margaret mi byla sympatická od začátku. Určitě zkusím i další díly.

sarka45
30.07.2018 2 z 5

Tak toto bylo pro mne veliké zklamání. Jsem velice ráda, že toto nebyla první kniha od tohoto autora, protože bych si asi žádnou další nepřečetla. Takhle aspoň vím, že jsou některé jeho knihy naprosto úžasné, ale tato k nim pro mne bohužel nepatří. Jediné pozitivum pro mne bylo, že jsem se dozvěděla něco o čínském způsobu života a smýšlení.

elcapitano
23.07.2018 4 z 5

Opravdu dobre, vhled do Cinskeho kulturniho prostredi, ctiva detektivka. Trochu predvidatelny konec, ale jinak moc fajn.
Jdu na dalsi dil