Billy Summers

Billy Summers https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486984/bmid_billy-summers-WpS-486984.jpg 4 733 192

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Ale svou práci zvládne, jen když je terčem opravdu zlý člověk. A teď chce Billy skončit. Nejprve však vezme poslední práci. Billy je jedním z nejlepších ostřelovačů na světě, vyznamenaný válečný veterán z Iráku, Houdini, pokud jde o mizení po dokončení práce. Co by se tedy mohlo pokazit? Nová Kingova kniha je částečně detektivkou a válečným příběhem, ale také románem o lásce, štěstí, osudu a složitém hrdinovi, který stojí před poslední možností vykoupit se.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Billy Summers , 2021

KaMal
08.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Hezký příběh, za mě Kingův nejlepší za posledních pár let. Když Billy ve třetině knihy splnil zakázku, říkala jsem si, co dál... pak přišly zvraty a komplikace (říkejme jim Alice) a hlavní postavy mi víc přirostly k srdci. Nakonec mě zaskočil sladkobolný, až romantický závěr, na Kinga spíš netypický... ale líbil se mi :-)

Jiparis
08.10.2022 4 z 5

Kdo je dobrý a kdo zlý člověk? Mnoho námětů k zamyšlení. Peníze ovlivňují spravedlnost a lze tomu učinit přítrž? Líbilo se mi, že postavy nejsou černobílé a neskrývají své slabosti.

danny_21
01.10.2022 4 z 5

Poslední Kingův román mně jen utvrzuje v tom, že si Král v poslední dekádě nejspíš píše sám sobě pro radost díla, z kterých by nejspíš možná před 20-ti, 30-ti lety nadšení nebylo a (nejen ) Billy Summers to přesně potvrzuje. Vypadá to, že studnice nápadů hororu a fantasy pomalu vysychá a jak to tak vypadá, budeme se muset smířit s lehčími odvary. Není to špatný román, vypravěčsky na úrovni i se zápletku, ale tentokrát vidím největší problém v postavách, které jsou strašně černobílé a jejich konání postrádá typickou Kingovskou nesmlouvavou přímočarou jedinečnost a ještě jednou výtku mám k vedlejší lince s knihou, která podle mě postrádala opodstatnění pro celý příběh. Lehčí nadprůměr je maximum co můžu dát - 75 %

frantisek8324
29.09.2022 3 z 5

Je mrzute, ze i z Kinga se s pribyvajicim vekem stava zatrpkly starec trpici pocitem, ze vsemu rozumi lepe nez ostatni a ma patent na spravne svetonazory.
Utoceni na tehdejsiho prezidenta USA D. Trumpa si mel odpustit. Kor, kdyz ustrednim motivem druhe poloviny pribehu je neco, co je velmi blizke popisu vztahu Joea a Huntera Bidenovych a podivnych obvineni, ktera se okolo nich siri.

Nebyt toho, byl by Billy Summers pomerne dobre pocteni, byt jsem mel velky problem s uveritelnosti nekterych postav, jejich motivaci a jednanim.

Podle me jdou Kingovy horory a nadprirozeno asi stokrat lepe, nez pribehy o byvalem marinakovi na valecne stezce.

Byt to kniha zacinajiciho spisovatele, dal bych klidne ctyri hvezdy. U Kinga ale ocekavam kralovsky standard a ten jsem tentokrat rozhodne nedostal. Takze za tri.

Katania
27.09.2022 5 z 5

Krásné, svižné a melancholické. Za mě TOP!

Shaxx
26.09.2022 5 z 5

Na Kingovi mám moc ráda, kolik různých poloh psaní má. Nejenom díky tomu se řadí mezi moje TOP autory a je můj bezpečný přístav komfortního čtení. Ani Billy Summers nebyl výjimka. Čtivé, napínavé a celkově líbivé. Billy mi přirostl jako postava k srdci :) A je tam reference na Osvícení, to bylo moc milé, tyhle zmínky ostatních knih mě vždy pobaví, když je zaregistruju.

Janniska
25.09.2022 5 z 5

Skvělý příběh.Tečka!víc k tomu není třeba dodat.

vaclav5335
22.09.2022 5 z 5

Určitě to není nejlepší kingovka, ale mi se líbila. Pro milovníky kinga, jako jsem já, je to povinná záležitost. Díky bohu, že pořád ještě píše, snad ještě dlouho psát bude.

mclenin
18.09.2022 5 z 5

Keď sa mi dostala do rúk táto kniha, nemal som veľké očakávania, predsa len mám od Kinga radšej hororové námety a myslím, že svoj autorský a kreatívny vrchol už pán King dosiahol. No musím konštatovať, že ma príjemne prekvapil. Majstrovstvo pera autora spočíva(lo) takmer vždy v dramaturgii vzťahov a psychológii postáv vrátane ich vzájomnej dynamiky, a to vo svojej podstate využíva v plnom rozsahu aj tu. Kniha ma zaháčkovala hneď na začiatku a potom sa už čítala sama, pričom z posledne čítaných (Inštitúcia, Spiace krásavice, Outsider) ma bavila vo svojej komplexnosti asi najviac.

marci8
12.09.2022 5 z 5

Kniha mě nadchla. Výborně napsaná. Líbí se mi propracovaná psychologie postav, včetně té hlavní postavy. Také je fajn, že je to velmi kladná postava, kterou musí mít většina čtenářů ráda. V knize nechybí napětí. Ráda čtu Kinga a ráda čtu thrillery a detektivky a tohle je skvělé propojení, protože plytké knihy, které kloužou jen po povrchu, mě nebaví.

CharlesWard
09.09.2022 2 z 5

Být to osekané o armádní a milostnou linku, je z toho docela fajn krátká novela. Bohužel se nestalo. A tak se to táhlo jako smrad.

Jančislava
09.09.2022 3 z 5

Za mě tato kniha spíše průměr. Mám ráda Kinga i jeho nehororove knihy, ale tato mě tolik nechytla. Byla pěkně napsaná, ale nic vyloženě zajímavého. Jsem ráda za zmínku o Osvícení, mám ráda, když se objevují v knihách tyto drobné souvislosti.

Romanka89
08.09.2022 4 z 5

Po dlouhé době nějaká kingovka, mám ho ráda a tohle bylo zas něco jiného, ale skvělá záležitost.

Jaruš7
08.09.2022 5 z 5

Mistra Kinga S. si nechávám povětšinou v záloze, až když není co k poslechu. Titul "Posledný džob" se odložit na později nedal.
Audiokniha výborná, přednes bezvadný.
Billy S. má svou reputaci super-odstřelovače, a tak po nabídce, jenž by ho bohovsky zabezpečila, nabídku přijme.
Fakt, že se až po úkonu rozjíždí ten hlavní děj, by neměl žádného fanouška S.K. překvapit.
Je to vycizelované a má to kingovský šmrnc, a jak je autorův zvyk, i zde se najdou linky k tématu jeho mistrovského řemesla.
Spokojenost.

Icequeen
04.09.2022

Opätovne stopercentný sloh, dokonca tekuté emócie v závere, ale mala som dojem, že sa King drží na uzde a vďaka tomu je Billy Summers trošku light. Niektoré pasáže boli suché a zdĺhavé, ťažko som sa cez ne dostávala, iné zase mali také grády, že som mala problém knihu pustiť z ruky. Celkovo mám s hodnotením problém, chvíľu za tri a chvíľu za štyri hviezdy, tak to nechám bez.

Šebestová3
01.09.2022 4 z 5

King je láska, Billy Summers taky. Slzička ukápla na konci. Jo, fakt tenhle chlap umí napsat cokoli a stojí to za přečtení!

Ella_85
30.08.2022 5 z 5

Ja bych si dovedla tuhle nehororovou knihu dobre predstavit jako film. Jen ten konec mi zpusobil rozostrene videni.

Solverino
26.08.2022 4 z 5

Další nehororový kousek od pana Krále. První půlka dobrá a čtivá, potom trochu idealizovaného válečného čtení o "vývozu demokracie" na americký způsob - okupačními vojsky a potom takový pohádkový přílepek. Do toho občas nezbytné okopávání kotníků Trumpovi (ach ti liberální levičáci, jako kdyby byl ten senilní stařec lepší). No, je vidět, že Král už je hodně za zenitem a začíná psát trochu jako ženská. Tak uvidíme co dalšího výplodí. Slabé 4 hvězdy.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

e zabíjanie pre česť o niečo lepšie ako zabíjanie pre peniaze?
Pravdepodobne nie, ale to Billyho Summersa nezastaví...

Nehororový klenot z pera Mr. Kinga a predsa mi na tele vyskakovali zimomriavky a vypadla aj slza...
Bývalý vojnový ostreľovač Billy Summers využíva svoj "talent" aj po odchode z armády ako nájomný zabijak, ale berie iba tie zákazky, ktorými na druhý svet posiela len zlých ľudí. Je aj preto Billy zlý človek?
Keď nadobudne pocit, že v tomto živote už nebude pokračovať zoberie posledný džob. Všetko musí byť dokonalé, profesionálne prevedené... Prípravy na vraždu si vyžadujú niekoľko mesiacov a preto sa pokúša zakoreniť nie v dvoch, ale troch rozličných životoch. Ale dá sa zapadnúť do prostredia v ktorom človek vyčnieva?
Zdá sa, že Billy je naozaj ťažký profesionál navyše so svedomím, ktorý si Vás získa, no keď sa začne všetko kaziť chcete spolu s Billym odpoveď na otázku: Kto zaplatí 6 miliónov dolárov za zabitie strelca, ktorý zastrelí iného strelca?
A nebol by to majster pera Mr. King, keby život a problémy Billyho ešte nevystupňoval, lebo Billy Summers ako som spomínala, je zabijak so svedomím a on sa drží hesla: Keď niekomu zachránite život, ste zaňho zodpovedný.
Kingov Billy Summers je "sakramentsky dobrý" mnohovrstvový príbeh, hoci niekto môže povedať, že je v nej téma o ktorej sa už písalo aj v iných knihách, no ja som si čas s Billym užila a zhltla som knihu za pár večerov. 6* z 6
"To, čo o tebe nevedia, ti nemôže ublížiť. Alebo to časom neoľutuješ."

Corvus
22.08.2022 4 z 5

Billy Summers je milý chlapík ze sousedství, se kterým byste si rádi dali vychlazené pivo na zápraží, v příjemný letní podvečer. Billy si umí udělat kamarády, je nepřekonatelný v Monopolech, rád čte komiksy, velmi dobře si rozumí s dětmi… a odstřelovací puškou. Stephen King opět sáhl do bezedné zásuvky se štítkem „sympatičtí antihrdinové“ a stvořil další pamětihodnou figuru, o kterou se čtenář bude bát, bude se s ní smát a držet jí palce, i když ví, že Billy nepatří mezi hodné chlapce. Příběh je velmi dobře vystavěn a pomyslný klobouček jsem prvně smekl v momentě, kdy autor pracuje se čtyřmi identitami hlavního hrdiny najednou, a přesto se čtenář v ději neustále perfektně orientuje. Úctyhodné a na těchto místech zas a znovu probleskují Kingovy nezměrné spisovatelské zkušenosti. Když se navíc do příběhu Billyho Summerse začnou proplétat vzpomínky na bitvu o Fallúdžu (velmi čtivě podané), měl jsem pocit, že mistr si zase projednou vybral ty lepší spisovatelské dny a múzy jej poctili svou laskavou návštěvou. Od absolutního zklamání jménem Doktor spánek, jsem při výběru Kingových knih již trochu opatrnější. Zatímco Doktor spánek pro mě bylo naprosté zklamání, v Billy Summersovi stačilo pár velmi pěkných náznaků a pomrknutí na legendární Osvícení a vše fungovalo mnohem, mnohem lépe. Knihu jsem si vybral především kvůli odstřelovačskému tématu, ve kterém jsem viděl velký potenciál, ačkoliv nakonec je příběh tak trochu o něčem jiném, a proto, že mi na stole leží Dům od domu: Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu (David Bellavia). Čili knihy k sobě (aspoň vzdáleně) budou lehce ladit. Tentokrát 4 hvězdy a opět se klaním Králi slova a dobrých příběhů. Kniha vznikla za pouhý jeden rok: červen 2019 – červenec 2020, což mi připadá fascinující.