Billy Summers

Billy Summers https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486984/bmid_billy-summers-WpS-486984.jpg 4 733 192

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Ale svou práci zvládne, jen když je terčem opravdu zlý člověk. A teď chce Billy skončit. Nejprve však vezme poslední práci. Billy je jedním z nejlepších ostřelovačů na světě, vyznamenaný válečný veterán z Iráku, Houdini, pokud jde o mizení po dokončení práce. Co by se tedy mohlo pokazit? Nová Kingova kniha je částečně detektivkou a válečným příběhem, ale také románem o lásce, štěstí, osudu a složitém hrdinovi, který stojí před poslední možností vykoupit se.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Billy Summers , 2021

Ivan F
31.12.2022 4 z 5

Na dlhé začiatky Kingoviek som navyknutý a budovanie príbehu ma bavilo viac, ako samotná akcia - toto skrátka Stephen vie a inak tomu nie je ani teraz. Nutno podotknúť, že pán spisovateľ mal v dobe písania knihy 74 rokov a pre istotu zopakujem, čo som písal už predtým: nemožno očakávať, že bude písať, ako keď mal o štvrť storočia menej, a tobôž už nie tak, keď fičal na alkohole a drogách. To, že opustil hororovú dráhu, to viem už dávno a asi ani jeho samotného horory už nebavia. A tak tu máme Billyho, čistý "thriller", ktorý si vzhľadom na autorov vek zaslúži čitateľské uznanie. Len tie kudrlinky v podobe viacerých odbočiek, ktorých bola prvá tretina Kingovej tvorby plná, tie mi bytostne chýbajú, hoci viem, že sa ich už nedočkám.

P.S. Potešilo ma cameo na hotel Pekná vyhliadka aj s obrazom znázorňujúcim pohyblivé bludisko tvorené z kríkov v podobe zvierat. Tí, čo čítali Žiarenie, vedia na čo Stephen odkazoval.

evaval
29.12.2022 4 z 5

King mě prostě baví. Ano, nebylo tam nic hororového, ale já jsem byla spokojená. I pasáže z války mě bavily. Ale přála bych si jiný závěr. Za mě autor prostě umí, jeho knížky mě baví, postavám věřím všechno, byla jsem spokojená.

Skáča
28.12.2022 3 z 5

Čte se to dobře, pan King prostě ví, jak napsat knížku :) ale jak už psali jiní, tak mě po přečtení mrzelo, že tam nebylo nic moc tajemného/hororového a pasáže o válce mě moc nebavily. Celkově Kingovo průměr :)

Dani419
24.12.2022 3 z 5

Nakonec jsem docela zklamanej. Čekal jsem něco velkolepějšího. Po přečtení několika komentářů jsem se i těšil. Jenže obsahově mě to moc neoslovilo. Námět rozhodně povedený, ale to zpracování jsem od mistra hororu čekal víc ... hororovější. Tak že průměr.

Frizer
18.12.2022 4 z 5

Pokud by knížka skončila zhruba po polovině, šlo by o naprosto výtečný thriller.....druhá polovina je již bohužel trochu nudnější a originalita skomírá, pořád jde ale o čtivé a zajímavé dílo. Konec se za mě ale moc nepovedl....proto si odmazávám z hlavy posledních 20 stránek a tím se pro mě příběh stává velice dobrým až skvělým.

smudlajs
17.12.2022 5 z 5

Když se King pustí do něčeho jiného než je horor, tak mě to prostě baví. Příběhem z prostředí nájemných vrahů mě opravdu potěšil. Jasně, není to ten klasický King, kterého dobře známe a milujeme, ale i tak je to výborný příběh a Kingův rukopis je v něm patrný.

jaroiva
16.12.2022 3 z 5

Zezačátku se zdálo, že to bude zajímavé.... Tak ne, no...
Vrátím se raději k ještě nepřečteným starým dobrým kingovkám.

Sybelle
13.12.2022 4 z 5

Popis i dobrý člověk může dělat špatné věci, je výstižný popis knihy. I když po přečtení jsem na vážkách, kdo je tady dobrý a špatný člověk. V tomto příběhu není téměř, žádná situace, která by se dala nazírat z černo-bílého hlediska. Někdy prospěšný výsledek vzejde z ne běžně eticky schvalovaného činu. Místy byly některé části delší, ale i tak se kniha dobře četla. Je to příjemná změna mezi hororovou tématikou od autora.

denniys
07.12.2022 5 z 5

Tohle že byl King?? Ano,byl.. i když v jiném kabátě bez paranormálních jevů, byl prostě poznat jeho rukopis.. některé metafory, popisy a myšlenky byly jednoduše božské.. a udělat ze záporáka vlastně kladného hrdinu dokáže také málokdo.. úžasná kniha, King je pořád king

Bianka.
04.12.2022 5 z 5

Trochu jiný King, ale rozhodně ne špatný. Naopak. Byla to jízda ze které se mi nechtělo vystupovat. Thriller nebo spíš detektivka a moc mě to bavilo. Dala bych i víc než pět hvězdiček.

libuse6749
28.11.2022

Moje první Kingovka, překvapivě ne však horor, ale thriller…a ANO, a ke čtení mě nalákala i krásným přebalem knihy.

Kniha je od začátku velmi čtivá. Billyho jsem si zamilovala od pár prvních stránek, až mě překvapilo, že sympatizuji s profesionálním zabijákem. Přála jsem mu štěstí při splnění úkolu i držela palce na cestě, které následovala po provedené akci. Při čtení se mi před očima promítal akční film, který by mě skutečně bavil. Přitom však nebylo v průběhu nadmíru zabíjení nebo stříleček a děj nebyl až tak akční. Zajímavým zpestřením byla romantická linka, kterou jsem v této jízdě teda nečekala, stejně tak mě překvapil konec.

Závěrem mohu doporučit, i těm, co se Kinga bojí. Protože tento příběh si zamilujete.

klarkys
22.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Než Billy konečně "splnil úkol" na schodech před soudní budovou, byla to celkem nuda. Jediné, co mi zabránilo knihu odložit na později, byly části, kdy Billy sepisoval svůj dosavadní život.
Zvrat nastal až když se v příběhu objevila Alice. Dost mi s Billym připomínali dokonale sehrané páry z knih Deana Koontze, tím jak si sedli, a já jsem jim fakt tu společnou budoucnost přála, jenže to by nebyl King, aby jim to na konci nepodělal...:-)

Líbily se mi drobné odkazy na Osvícení a Wiremana z Ostrova Duma Key, ale nějak nechápu zmínky o blížící se "pandemii" a zavřených obchodech, když to na děj nemělo vůbec žádný vliv a pak už se k tomu tématu King nevrátil (Bohu díky! ).

A ještě musím pochválit obálku, ta se hodně povedla! :-)

gabriela-r
20.11.2022 1 z 5

Fakt jsem se snažila knihu dočíst, ale nešlo to. Byla tak strašně utahaná a nudná...

alca-212
20.11.2022 4 z 5

Od prvních stránek mě kniha bavila, za mě skvělá, čtivá. Tento dojem se ale bohužel někde ve třech čtvrtinách začal postupně vytrácet, četla jsem pak už tak nějak ze setrvačnosti. Chytlo mě to zase až na konci příběhu.
Vychází mi to na čtyři hvězdy.

MarqueeMoon
16.11.2022 4 z 5

Fajn Kingovka. Čítalo sa to dobre, dej celkom odsýpal, ale nebolo to úplne ono. Prirovnal by som knihu k dobrému jedlu, ktorému ale chýbalo kúsok ho okoreniť, takže celkový dojem nebol excelentný.
Čo mi trochu prekážalo, tak to bola tuctová postava nájomného zabijaka, ktorý ma vlastne dobré srdce a zabíja len zlých ľudí. Pomerne prevarený nápad ako pri druhotriednom americkom thrilleri.
Takže.. nebolo to len korením, ale aj to mäso bolo trochu prepečené a suché (no stále som si pochutnal).

floribar
15.11.2022 5 z 5

Sice jsem po jsem očekávala nějaký hororový příběh nebo alespoň víc krvavý, ale musím říct, že i přesto mě kniha v táhla do děje velmi rychle. Kniha je velmi dobře a poutavě napsaná. Postavy jsou skvěle napsané, že by jste je hned rádi pozvali na kafe, jen aby jste věděli o nich víc i když Alice mi přišla trochu otravnější, ale to k ní asi patřilo.

Stanas513
09.11.2022 5 z 5

Od krále hororů trochu jiný příběh, hororová je tam možná jenom zmínka o obraze, ale s dějem vlastně nemá nic společného. Kniha se mi moc líbila, protože King umí opravdu dobře psát.

lucakuca
06.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Zvláštní hrdina a jeho příběh, který gradoval.. Vlastně negradoval.
Nasedla jsem na první stránku, chytla kapitolky za řídítka a šlápla do pedálu a frčela jsem po rovině jak Kolína.
Příběh nemá žádné bombastické střílečky, šokující konce. Příběh jede od začátku do konce svižně bez výkyvů. Krátké kapitoly, myšlenkové pochody, no prostě...

Defibrilator
31.10.2022 5 z 5

Tak nám opět Štefan dokázal, že je právem Král. Příběh Billyho Sluníčkáře, Mirka Dušína mezi nájemnými vrahy mě chvílemi doslova zavrtal do křesla, za mě velká spokojenost.....

Izzy46
20.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Novej King je v knižním světě vždycky velká událost – navíc když jste Králův fanoušek jako já. V případě Billyho Summerse jsem se těšil o to víc, jelikož Stephen tentokrát hlavní postavu zasadil do prostředí mafiánů, což je téma, který mi je zatraceně blízký. Místy jsem měl pocit, jako by si zkoušel napsat vlastního Kmotra, akorát že jako vypravěče nezvolil gangstera, ale člověka zvenčí.
Navíc jsem byl zvědavej, jak si King poradí s typickou klišé situací, kterou příběh začíná. Zkušenej střelec (jasně že ve skutečnosti dobrák) a jeho poslední prácička, kdy vám je dopředu jasný, že se pokazí, co může. Do zhruba poloviny knížky bylo všechno špičkový, pak ale přišel zlom, se kterým jsem měl trochu problém.
King jakožto ostřílenej spisovatel ví, že si může dovolit ohýbat základní pravidla stavby příběhu. Tady zaexperimentoval a trochu se mu to vymklo z ruky – druhá půlka příběhu včetně finále mi přišla dost na vodě. Ale jasně, pořád je to Král, takže i to, co je v rámci jeho tvorby slabší, je obecně skvělej nadprůměr – zmiňovat, že zkrátka umí psát, vážně není nutný. Nechápu, že to toho chlapíka i v 74 stále baví…