Pan Mercedes

Pan Mercedes https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1942 1942

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes , 2014

cat5
29.04.2017 5 z 5

Tak tohle byl nářez. Kniha napínavá od první do poslední stránky. Jsem nadšená! Nejvíc bych vyzdvihla perfektní vykreslení postav-ty jejich myšlenkové pochody mi fakt dávaly zabrat. King je mistr.

MichalHoráček
26.04.2017 5 z 5

První detektivka od "mistra hororu" kterou jsem četl a musím přiznat, že podle mne je i v tomhle žánru velice dobrej! I když tam nejsou žádné nadpřirozené věci, děj je krásně temný a napínavý.
Kniha má spád a krásně se čte celou dobu.
Vůbec mi nevadilo, že už od začátku vím "bachatele".

Dixinka
18.04.2017 5 z 5

Můj první King a moc se mi líbil. Určitě budu v četbě tohoto autora pokračovat.

anisek989
11.04.2017 3 z 5

Za přečtení určitě stojí, ale asi mám radši toho "šílenějšího" Kinga, kde je něco až nesmyslnýho a děsivýho(dejme tomu nadpřirozenýho), kde se vlastně neví co to bylo. A i tak mám radši knížky s ne tak šťastným koncem.

Inozuka
31.03.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že Pan Mercedes byl můj první King vůbec. Čtení hororů mě nikdy moc nelákalo, ale na druhou stranu kvalita filmů podle Kingových předloh mě přesvědčila, že ani původní knihy nebudou asi špatné. Pan Mercedes mě utáhl na detektivní žánr, který mám rád a tak mi umožnil vstoupit do světa jednoho z nejvýraznějších spisovatelů dneška. A musím říct, že legendy nelhaly. Pan Mercedes se četl sám, děj udržoval čtenáře v napětí a přesto, že občas byly v textu až příliš okaté klasické postupy (někdy mi to přišlo, že knihu psal absolvent korespondenčních kurzu tvůrčího psaní), jedná se o poctivý detektivní thriller, se vším, co k němu patří. Takže King u mě obstál a určitě půjdu do dalších dílů téhle trilogie a možná, že prubnu i nějaký ten horror.
Jinak se připojuji k Fizovu komentáři ... překládat názvy počítačových her nebo používat jiné názvy filmů, než pod kterými běželo v české distribuci, mi přijde jako dost praštěné.

Solverino
19.03.2017 4 z 5

Trochu lepší detektivka, nic víc...

Fiza
15.03.2017 4 z 5

Pan Mercedes je hloubkovou sondou do duše kvalitního psychopata. Příběh mě zaujal, i když často a hodně mrazil. Nudná pasáž knihy byla někde na začátku a trvala jen pár stránek, zbytek knihy ve mně zanechával pocit, že potřebuji číst dál. Hodně tomu pomáhalo seriálové zakončení jednotlivých kapitol, kdy jste byli postaveni před zásadní odhalení, jehož odhalení bude odhaleno až v dalším díle (kapitole).

Velmi jsem uvítal, že hlavní padouch není někdo z knih Jefferyho Deavera, který je všude dřív, ve všem má hned jasno, všechno mu vychází a je prostě vždy o ten pomyslný skok před hlavním klaďasem i s jeho poskoky.

Co naopak musím vytknout je, že paní překladatelka žije v jeskyni, takže neví, že "Survivor" je v Česku známý jako "Kdo přežije" a že hry "Velká krádež aut" ani "Povinnost volá" tady nikdo nezná. Na rozdíl od Grand Theft Auto nebo Call of Duty, které tu zná každý, kdo se o počítačové hry alespoň mírně otřel. Je to drobnost, ale mně přijde šílené, že kdejaký amatérský tvořič titulků k filmům či seriálům dokáže dát tomu překladu onu přidanou hodnotu, aby překlad co nejvíce přiblížil českému divákovi, kdežto profesionální překladatelka to zvládnout nechce. A bylo tam toho víc, co se paní překladatelce moc nepovedlo. Za to ale King nemůže a na výsledný pocit z knížky to nemá žádný vliv.

Takže za mě dobrý, i když jsem do toho šel s tím, že "to je trochu nezáživný", jak mi řekla moje žena......

Jack Bauer
12.03.2017 5 z 5

King jak ho mám rád, bez nadpřirozena . Výborná detektivka, trochu mě vadil přítomný čas, ale i tak se to čte skvěle. Už se těším na další díly, škoda, že na čtení mám čím dál méně času.

petrulka
07.03.2017 3 z 5

Slušná detektivka, nic ohromujícího, ale poměrně slušně čtivé.

konicekbily
02.03.2017 3 z 5

Dobře napsaná průměrná kniha. Druhý díl je mnohem lepší.

muzka
01.03.2017 5 z 5

druhý díl je ještě lepší, teď dočítám a těším se na třetí.

TomTomis
19.02.2017 4 z 5

I když je to odklon od žánru typického pro Kinga, stejně z toho styl autora jde poznat. Kniha má spád a napětí! Těším se na další ze série.

Drowned
15.02.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem se dostal ke Kingově knize. Že to je detektivka vůbec nevadí neboť když je dobrý spisovatel nezáleží na žánru. Příběh mercedesového vraha mě moc bavil a napětí si užíval až do konce. To, že znáte totožnost pomatence již od začátku na poutavosti nic neubere.

SimonaP
14.02.2017 4 z 5

Jak jinak, opět skvěle napsaná úžasně čtivá Kingova. Od Kinga mě nejvíc baví právě knížky, založené na reálném základě.

Mátová
12.02.2017 5 z 5

Za prvé: nejsem čtenář detektivek, nebaví mě, protože mě víc zajímá osobnost a myšlení psychopatů a vrahů, než policejní, nebo jakékoliv jiné vyšetřování.
Za druhé: mám prostě ráda Kinga... jeho styl, jeho přístup k psaní, jeho knihy celkově jakéhokoliv žánru.
Výsledek: užila jsem si to úplně maximálně, i když jsem už četla Právo nálezce, tedy jsem věděla dost spoilerů, přesto jsem se na tuto knihu velmi těšila a rozhodně zklamaná nejsem, spíš naopak. Fascinuje mě, jakým způsobem si King pohrává se čtenářem.
Nezbývá než trilogii dočíst a nesmírně se na to těším - Konec hlídky už čeká v knihovně.

hadza29
11.02.2017 3 z 5

Tak kriminálka slušná,ale na to máme spousty kvalitních kriminálních autoru,od Stephena očekávám knihy jiného žánru.

klara225
07.02.2017

Bohužel jsem nedočetla, zasekla jsem se na cca 50 straně a pak už to nešlo dál. Tak jsem to zkusila znovu, ale dopadlo to stejně.

kyssling
05.02.2017 4 z 5

Skvélá kniha, ke konci to člověku nedá a musí číst a číst ... Velká škoda jedné postavy co to nedotáhla až do posledního slova knihy ...

dobama
30.01.2017 5 z 5

King = můj nejoblíbenější autor. Pan Mercedes je trošku jiná "Kingovka", ale ne jiná=špatná, jiná=jiná ;-)
Zajímavá zápletka, Bil Hodges detektiv v.v. sympatický prduch, snažící se poprat s dneškem a jedním úchylným ublíženým bláznem. 1. v sérii a přečteno asi na jedno nadechnutí...

mira3162
24.01.2017 4 z 5

Čte se příjemně, o tom žádná, Kingův styl je jednoduše takový. Ale tahle jeho tvorba se mne nedotýká tolik jako jeho klasická horrorová díla. Záporný hrdina je ale originální. Celé mi to přišlo předvídatelné, bez zásadních zvratů a dechberoucích míst. Přes to všechno hodnotím 4 hvězdami, protože kvalitní thriller to pořád je.