Pan Mercedes

Pan Mercedes
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1955 1955

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes , 2014

antonin0999
15.04.2018 4 z 5

Vrah schovávající se pod máminým deštníkem. Mrzutý dědektiv, který se stává pohodovým společníkem.
V každém lijáku je nejnápadnější ten, který je na něj nejlépe připraven.
Slyšíš jak houká Family Frost?
Knihu doporučuji všem, kteří jsou přesyceni klasickými detektivkami. Kingovi jde na co sáhne.

SoniaR
12.04.2018 4 z 5

King je prostě King! Velmi čtivá, skvěle napsáno :)

Gordonlord
08.04.2018 4 z 5

Jsem rád, že se mi opět podařilo natrefit na výbornou Kingovku. Děj odsýpá, napětí nepolevuje a každou chvíli se objevuje něco, co mi nedovoluje knížku odložit, protože dychtivě očekávám, jak se to vyvine a hlavně jak to celé dopadne. Sice to tentokráte není horor, jako téměř obvykle, ale kriminálka, ale obskurností a morbidností v kingově stylu je zde požehnaně. Například "Mercedesový vrah" - alias hlavní záporák, je skutečně hnojový psychouš jedna báseň. Magor s úchylnou psychologií, antisociálně nihilistickými myšlenkami, vražednými představami a touhou ojet vlastní matku mě vážně dostával a navíc jeho korespondence s vyšetřovatelem (hlavním hrdinou - detektivem v penzi) patří mezi vrcholné momenty téhle knihy. Dokud vrah podával vyšetřovateli hodgesovi indície a on po něm zuřivě pátral, jelo všechno dopředu jak namydlená napínavá struna, avšak před koncem knihy se nějak ta atmosféra i napětí vytratili a konec knihy jsem si už moc neužil. ale jinak super, tohle se vážně povedlo :-)

Pistácie
14.03.2018 3 z 5

Moje první Kingovka, a líbila se mi. Možná jsem měla zvolit horor a složitější děj. Ale na začátek jsem si dala lehčí detektivku, a myslím, že jsem dobře udělala. Líbilo se mi to. I když skoro hned víte, kdo je vrah, protože se zde prolínají dvě linie vypravěčů. A to mě na tom bavilo. Vidět ten příběh z obou stran, jak ze strany zločince, tak i policajta. Jen ten konec zamrzel, protože jsem čekala velké finále a gradaci. A to obrovské napětí z toho, jak to dopadne, tak rychle opadlo. Přišlo mi to odfkláknuté, sepsané na jedné stránce. Skoro jako zametené pod koberec, jakoby autor na konci rychle spěchal, jen aby to už dopsal. A vůbec se mi nelíbilo celkové chování policajta ke konci knihy. Jak mi přišel sympatickej, tak na konci to zazdil. To mě na celé knize zamrzelo, jinak hodnotím kladně.

Mayaku
13.03.2018 4 z 5

King je opravdu Pan Spisovatel a zde to dokazuje dokonalým zvládnutím pro něj ne tolik typického žánru. Zpočátku mi sice poměrně vadilo vyprávění v přítomném čase, ale po několika desítkách stran jsem si zvykla a už to nevnímala. Ač osobně nejsem příliš velkým příznivcem detektivek, tak musím říci, že Pan Mercedes mě dokázal skvěle vtáhnout do děje a udržovat v napětí až do samého konce. Takže za mě spokojenost.

KVAPEZ
10.03.2018

neoslnila mě příliš,,,

iLuciferie
10.03.2018 4 z 5

Akční detektivka, u které jsem měla sice ze začátku prošku problém, jak je napsaná, ale ve výsledku se mi líbila.
Řekla bych, že styl spíš odpovídá předpokladu, že bude zfilmovaná - seriál jsem neviděla, ale umím si představit, že by mu téma/styl vyprávění mohl sedět více než románu.

YvLeZa
04.03.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začtením a vcítěním do děje. Hodges mi připadal jako starý, tlustý páprda, který si chce chycením Mercedesového vraha dokázat, že nepatří do starého železa. Občas jsem i cítíla, že více fandím Bradymu, než starému bývalému policajtovi. Postupem knihy se mi ale zalíbil a začala mu fandit. Líbily se mi odkazy na Christinu a To. Konec knihy jsem přečetla jedním dechem. Povedená detektivka.

Lussssinda
20.02.2018 4 z 5

Velmi povedená a napínavá kniha. Není to úplně klasická Kingovina, ale i proto může zaujmout jiné čtenáře. K hlavnímu detektivovi si lehce vytvoříte vztah a fandíte mu.

karantena
18.02.2018 1 z 5

Jejda.Ne a ne se začíst.Nesedl mi hlavní hrdina.

hopematthew
01.02.2018 3 z 5

Každá kniha Stephena Kinga má v sobě nějaký magnet, zvláštní napětí a myšlení. Během četby téhle knížky jsem neztratila zájem ani jednou. Byla zajímavá, něčím poučující, ale chování některých postav bylo pro mě někdy nesrozumitelné. Určitě knihu doporučuji k přečzení všem, kdo má takový žánr rád.

Raylo
25.01.2018 5 z 5

Velmi záživná a napínavá detektivka, kde se Kingův rukopis skutečně projevuje od začátku do konce. Opravdu skvělá a poutavá kniha.

Monnyska
20.01.2018 5 z 5

Kniha neměla chybu :) takové napětí jsem opravdu nečekala. Jediné, co mě štvalo bylo to, že Hodges Bradyho tak vytočil, že to možná skončilo úplně jinak, než mělo. Na to, že to byl detektiv ve výslužbě, nejednal úplně prakticky a logicky :) jinak bezva knížka, četla se úplně parádně :)

Snow
17.01.2018 5 z 5

Asi první kniha u které jsem prvně viděl seriál a pak teprve četl. Z toho jsem měl trochu obavy, protože seriál byl opravdu parádní a teď zpěně vím že stejně dobrá byla i kniha.

Ginosaji
14.01.2018 4 z 5

Po pomalém začátku a uvedení do děje se začne konečně něco dít - probíhá vyšetřování, do něhož jsou zaplétány klíčové osoby. Poté nabere kniha neuvěřitelný spád, který vás donutí číst dál a dál. Nepřestávat. Jen si vychutnávat dění.

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Upřímně jsem měl trochu obavu, jak se s tímto žánrem pan Král popasuje - osobně totiž detektivky zase tak moc nemusím. Ale klobouk dolů! Přečetl jsem jedním dechem a mimo jiné např. náhled do hlavy vyšinutého magora je napsán opravdu mistrně.

Looka2
19.12.2017 4 z 5

70% Typ detektivky, kde od začátku znáte vraha nemám příliš v oblibě, nicméně atmosféra je celkem slušná.

Vincenzoci
20.11.2017 5 z 5

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila! Týpek, samotář a trochu psychopat/ magor/ fanatik, který je nenápadný, splyne s davem, má jednu obyčejnou a druhou nudnou práci, je chytrý, vypočítavý a má přehled o tom, co dělá a ví přesně, za čím si jde a jak to bude. Nevadilo mi ani, že od začátku znám vraha, spíš jsem čekal, co ještě vymyslí a co se bude dít dál. Toto byla moje první kniha z této série, časem se snad dostanu na další. A jsem také velice zvědav na seriál! :-)

Veggi
12.11.2017 4 z 5

Kniha je čtivá hned od začátku, i přesto, že víte kdo je vrah. Příběh je napínavý a běží svižně.

Dresia
19.10.2017 5 z 5

Tato kniha se panu Kingovi velice povedla. Oba další díly už mě nudily.