Pan Mercedes

Pan Mercedes https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1942 1942

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes , 2014

kleozpatra
11.10.2017 5 z 5

Ruku v ruce se sledováním stejnojmenného seriálu (je to bizarní? tak to je správně) jsem měla tendenci vychytávat drobné a ke konci větší rozdíly mezi čteným a viděným, ale kniha mě i přes rozpačité finále (na koncertě!) vtáhla a bavila tak, že jsem hned skočila po dalším Hodgesovi.

Toffee
11.10.2017 5 z 5

Trochu jiný King, bez "nadpřirozenosti", ale jinak se vším všudy. Od první věty dokáže čtenáře chytnout a nepustit. Kingova schopnost vyprávět příběhy snad nemá hranic a nepřestává mě fascinovat. I to, jak si se čtenáři pohrává, naznačuje, že se o pár stránek dál možná něco zlého stane, ale nevíte co, takže čtení zrychlujete a zrychlujete, napjatí jak struna. Moc mě to bavilo. Nehledě k tomu, jak byl příběh velmi, velmi aktuální, až jsem si říkala, aby nebyl až trochu návodný.

bivana009
02.10.2017

Kniha mě bavila od začátku do konce. Překvapila mě reálnost a v neposlední řadě aktuálnost daného tématu. Autor přeskočil od mystikou prosycených děl k normální detektivce. Zaujalo mě neobyčejné vykreslení kladných hlavních hrdinů, kteří i přes značné a obvyklé nedostatečnosti nebo právě díky nim dokázali upoutat a udržet pozornost napříč celou knihou. Jen vrah v této knize by si zasloužil více pozornosti autora, celkově působil poněkud mdle a jakoby pokulhával za značně handicapovaným vyšetřovacím týmem.

hystericwidow
20.09.2017 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo! Vůbec není špatný, když si King z mysteriózních příběhů občas odskočí k detektivkám. A poslední věta byla taková vtipná třešinka na dortu :D Po konci jsem si říkala, že tenhle příběh si zaslouží pokračování, a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že to byl první díl z trilogie. Těším se tedy na další! (btw během čtení byl Brady v mojí hlavě jasný Elliot Alderson. Sorry, Elliote.)

astroweb
20.09.2017 4 z 5

Perfektní thriler, žádný horor, a to se mi líbí v poslední době víc. Něco jako Deaver.

Polinius
11.09.2017 3 z 5

Začátek příběhu je velice bombastický a autor mě dokázal vtáhnout do děje. Jen je škoda, že vrah není bombastický celou knihu a kdyby se mu povedl finální zločin a přežil jen starý detektiv, byl by to ten správný konec.
Padouch je líčen jako troska a on troska skutečně je, ale vyšetřovací tím který mu je na stopě je úplná parodie. :/
Takhle to působí jako scénář pro film na sobotní večer. Zlo je poraženo a dobro žije.

Roubas
10.09.2017 4 z 5

Rozumím tomu, že má King tak obrovskou základnu fanoušků po celém světě. Jeho jazyk je neuvěřitelně pestrý a barvitý a konečně jsem asi naplno poznal jeho osobitý styl. Na druhou stranu, právě jeho doslovnost a někdy dosti vyčerpávající popisnost v určitých chvílích rozhodně nejde ruku v ruce s navozením atmosféry, která by u detektivek měla být co nejlepší. Bill Hodges je vynikající postava a k jeho dalším případům se snad v budoucnu dostanu.

Kirrie
02.09.2017 4 z 5

Rozmýšlela jsem se, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale nakonec jsem skončila na čtyřech. Kniha mě bavila stejně, jako Běh o život, kde už jsem 80% hodnotila.
Příběh mě chytl hned ze začátku, postavy mi byly velmi sympatické. Jen musím říct, že anotace byla matoucí. Čekala jsem, že Brady bude lust killer, ale trošku jsem se spletla a vualá, on je to vlastně masový vrah!
Kniha přečtena za týden, užila jsem si a teď mě omluvte, jdu sledovat Pan Mercedes seriál :).

cl3rick
30.08.2017 5 z 5

Četlo se to opravdu parádně. Těším se na seriál, akorát se bojím, že to nejlepší, vrahovy myšlenky a monology v tom zaniknou a ty byly prostě nejlepší.

Petroff
30.08.2017 3 z 5

Stephene, piš zas horůrky a záhadnosti, případně pak takový ty věci o dobru a zlu. Detektivka je to navýsost průměrná, neoriginální, nepříliš zábavná a jediný, co jí zachraňuje, je osoba spisovatele. K tomu hodně populistická zápletka. Nijak moc mě to nebavilo.

MikeDV3
22.08.2017 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu brilantní. Děj rychle plynul a Stephen King se na rozdíl od jiných svých knih nezdržoval dlouhými popisy. Hlavní záporák mě dokázal vyděsit, zhnusit a naštvat, tím se řadí k mým oblíbeným záporným postavám.
Knihu určitě doporučuji kvůli jejím odlišnostem oproti jiným detektivkám.

Faila
17.08.2017 4 z 5

Napínavé, ke konci téměř k nevydržení. Brilantní úvod s typickým Kingovým nečekaným vyústěním. Ne vždy jsou Kingovy postavy uvěřitelné a někdy má tendence ve vyprávění sklouzávat k patosu a trapnostem, v této knize jsem na nic takového nenarazila. Celé mi to přišlo velmi lidské. A ačkoliv jsem byla překvapená, že se dal S. King na psaní detektivek, nakonec mi to k němu sedí. Tak jako tak je to stejně zase o té černé bestii v nás.

NADEI
16.08.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, která se čte jedním dechem. Barvitě vylíčené pachatelovo myšlení,sympatický detektiv ve výslužbě, skvělý závěr a to je dokonalá kombinace . S. King to prostě umí a já se těším na další jeho knihy.

Ajinka126
30.07.2017 5 z 5

King má nepochybný dar proměňovat malé myšlenky ve velké knihy. To je detektivna jako ze staré dobré školy. Naprosto úžasný a sympatický hlavní hrdina. Celá ta stylizace do role vyšetřovatele v důchodu tomu dodává tu pravou touhu k policejnímu / detektivnímu řemeslu. Těším se na další díly..

Caddy
29.07.2017 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Rozhodně doporučuju těm, kdo mají Kinga rádi. A kdo ne, tak neví o co přišel :-)

Carol96
25.07.2017 4 z 5

Kingovky jsou prostě pro mě.
Kniha se mi četla velice dobře. Příběh byl napínavý a čtivý. Nenarazila jsem na zbytečně zdlouhavé pasaže. Jsem z knihy velice nadšená. Sice se nejedná o Kingovo klasické téma s nadpřirozenem, ale mohu ji určitě doporučit.

lachtan77
30.06.2017 3 z 5

Moje první kniha od Kinga. Ze začátku jsem příběhu nemohl přijít na chuť, ale poslední stránky jsem už hltal zvědavostí. Určitě se ke Kingovi ještě vrátím.

ThomasRuhe
14.06.2017 3 z 5

Trochu netradiční příběh. Chybí zde TO Kingovo nadpřirozeno. Jinak to nebylo špatné, dobré postavy, solidní napětí. Závěru chyběl trochu šmrc, King popisoval finálový děj z pohledu několika postav, a tím dosáhl toho, že je závěr rozvleklý. No a protože je to série, tak možná zkusím i další díl s Billem Hodgesem.

Kutmir
10.06.2017 3 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení. Postavy jsou dobře napsané(Holly šedé káčátko, které dosti překvapilo) a příběh propracovaný (hezké zvraty a chvilky napětí) ,ale hodnotím průměrnou známkou. Možná jsem namlsaný severskou detektivkou. Čekal jsem více, že mi spadne brada po dočtení , ale nestalo se (přece jen Stephen King) možná jen špatná volba.

JarsonvonBrzek
04.05.2017 4 z 5

Tato kniha není vůbec špatné čtení. Postavy jsou dobře vykreslené, děj reálný a docela ubíhá. Pachatele pozná čtenář již na začátku knihy, což anuluje zapojení šedé kůry mozkové při hledání vraha a někomu to může trochu vadit. Bohužel po dočtení knihy mě „nespadla brada“ jako se tomu stává u detektivek, které píše jeden chlapík z Norska :-) Zasloužené 4*