Běh o život

Běh o život https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77494/bmid_beh-o-zivot-xQH-77494.jpg 4 2056 329

Běh o život napsaný Stephenem Kingem pod pseudonymem Richard Bachman zná český čtenář pod názvem The Running Man a takto byl uveden do distribuce i film s Arnoldem Schwarzeneggerem (sám King filmu na chuť příliš nepřišel). Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejkrutějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Running Man , 1982

andrea7191
13.02.2020 5 z 5

The Running man je originálním kouskem, do kterého je opět vtisknutá genialita autora.

prelude
05.02.2020 5 z 5

Kniha koupena v roce 1994 půjčena téhož roku.Vratila se mi před měsícem malej zázrak.Po 25 letech neztratila nic ze svého kouzla naopak nadčasová reality show

MonikaV
24.12.2019 5 z 5

Bezvadné čtení, doporučuji.

Gordonlord
02.10.2019 3 z 5

King si očividně chtěl odpočinout od hororu a psychologie a napsal docela přímočarý akčňák, s nahláškovaným a tvrdě vtipným hrdinou. Kniha se stala klasikou a co si pamatuji, tak filmové zpracování s Arnoldem určitě nemělo tak brutální konec plný střev, jako jeho předloha :-)

slawa.cap
20.08.2019 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Po delší době King. Film jsem neviděl a o knize jsem měl jen mlhavé informace. Příběh mně příjemně překvapil. Je to tak trochu "napínavá detektivka z druhé strany". Nepříjemně blízká, nepříjemná budoucnost (teda v roce vydání :) ), zobrazená stejně jako ve spoustě podobných příběhů, jen s Kingovým vtíravým důrazem na detail. Jako vždy u Kinga je to vše úžasně podané ( v jeho podání by byl i Slabikář děsivé dílo), jen tentokrát mi byl závěr od scény na letišti zcela jasný.

Laylak
16.06.2019 5 z 5

vyborna kniha, putavy dej, hlavnej postve som fandila az do poslednej strany.

wlado
07.05.2019 4 z 5

Výborný King. Román je miestami pochmúrny a realita pôsobí beznádejne.

Teresita
30.04.2019 5 z 5

Skvělý dystopický román odehrávající se v budoucnosti, kde se lidé baví sledováním různých reality show. V některých účastníci dokonce bojují o holý život a stávají se doslova lovnou zvěří. Tento autor to prostě mluví a opět mě nezklamal, možná bych přidala více příběhu a ubrala akčnosti. Konec mi přišel jako jediné možné řešení situace.

Martial
25.04.2019 5 z 5

Výborná, akční, drsné čtení

jockjock
14.04.2019 5 z 5

Přesně to co jsem čekal-bombastická!

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

Karnager
01.04.2019 4 z 5

Tenhle film mám rád a kniha, kniha je kupodivu jiná (a taky dobrá). Při čtení jsem si ale nepředstavil Arnolda..kniha ukazuje obraz zoufalého muže, který se zoufalým způsobem snaží zachránit svoji rodinu, ve hře při níž bojuje proti systému a chvílemi proti všem..kniha je o to zajímavější, že se hon neomezuje jen na jakousi televizní arénu, ale na celé státy...

Simonov
30.03.2019 5 z 5

Napínavá a velice poutavě napsaná kniha. Vůbec jsem se nenudil. Mohu doporučit.

Greenfingers
04.03.2019 5 z 5

Mám rád všechno, co King napsal pod pseudonymem Richrad Bachman a tato věc je dle mého soudu jednou z nejlepších.

Yko
16.02.2019 5 z 5

V závěru mě napadlo, že bych to ukončil přesně tak, jak to Ben Richards vzápětí udělal. A jak se děj postupně blížil k vyvrcholení, přímo jsem to očekával. A taky že jo! Takovéto telepatie se zřejmě projevují, když jste odevzdaní jednomu spisovateli už dostatečně dlouho.
Skvěle napsaný příběh o manipulaci s lidskou myslí.

jarabr
27.01.2019 5 z 5

Varování - pokud se chystáte číst české vydání z roku 2011, nečtěte na začátku předmluvu od Stephena Kinga. Napsal do ní spoiler nejspoilerovatělejší. Sice vás to během čtení napadne taky, ale přijdete tím o kouzlo objeveného.
Napsané je to skvěle, stránky přímo tečou před očima. Ztotožnění s hlavním hrdinou je tak dokonalé, že máte pocit, jako byste běželi o život spolu s ním a pořád přemýšlíte co udělat dál, abyste unikli Lovcům ještě o pár hodin. Jestli jsou i další jeho knihy napsané takhle čtivě a sugestivně, mám nového oblíbeného autora.

pavel.2
18.01.2019 4 z 5

Výborné čtení (narozdíl od filmu, ten mi nesedl). Hlavní hrdina je chytrý a dovede si poradit v mnoha situacích. Jeho chování a myšlenky v honu, který na sebe nechal uspořádat, aby jeho dcera mohla žít, jsou tahounem chmurného příběhu, který by nemusel být odtržen tak moc od reality budoucnosti...

Twinny
27.12.2018 4 z 5

Pohled do budoucnosti, kde život přestává mít smysl. Vláda drží lidi u televize, která vysílá nejrůznější reality show. Hlavní hrdina se do jedné přihlásí, protože musí získat peníze pro záchranu svého dítěte. A tak dává všanc svůj vlastní život. Přečteno jedním dechem, jedna hvězdička stržena za konec.

n.ezn.amy
14.12.2018 5 z 5

Výborný postapokaliptický příběh, kdy lidé pouze přežívají a z frustrace a bezmocnosti se přihlásí do reality show, která nezřídka končí jejich smrtí. Ben Richards má ušlechtilější cíl a to záchranu své nemocné dcery a proto je ochoten se zúčastnit Běhu o život. King jednoznačně dokazuje, že je schopen skvěle napsat jakýkoliv žánr a že je chybně zaškatulkován "jen" jako spisovatel hororu. Tato kniha je toho důkazem.

Stanas513
22.11.2018 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. S filmem Běžící muž má tato kniha společný pouze nápad a pár jmen hlavních hrdinů. Sice nevítězí dobro nad zlem, ale přesto je zlo potrestáno. Závěr je dost krutý, ale prakticky celé odpočítávání kapitol od stovky k nule k němu jednoznačně směřuje. Zajímavě pojatý příběh.