Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1484 376

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

GaleW
10.03.2021 5 z 5

Tenhle díl je super psycho, líbí se mi hned po prvním nejvíce. Určitě pro zasmání a zlepšení nálady v této nelehké době doporučuji

Lužovka
09.03.2021 3 z 5

Velice vtipná oddechová jednohubka.

tabaluga
07.03.2021 5 z 5

Výborná oddychovka, líbilo se mi to více než předchozí díl. Výlet tří nesourodých osob do Haagu na audienci ke královně Beatrix neměl chybu. A paní Tichá tomu opravdu nasazovala korunu, ještě že neuměla anglicky. :-D jen mne mrzí ten konec, proč takové zbytečné natahování. Obávám se, že ani poslední avizovaný díl nebude poslední..

novina
06.03.2021 4 z 5

Nenáročná oddychovka.

Stanas513
04.03.2021 3 z 5

Jak jsem se na knihu těšila, tak mě docela zklamala. Je fakt, že jsem pořád před sebou viděla ty postavy z filmu a tak to bylo fajn, ano, paní Tichá mi tady seděla dobře...

Jara.v
04.03.2021 5 z 5

Vítej zpět poslední aristokratko. Tenhle díl mě teda opět odrovnal smíchy. Zase nejlepší paní Tichá a její návštěva u královského dvora to mě dostalo. Mělo to zase spád a přečetla jsem to skoro jedním dechem. Těším se na další díl.

pakoshka
02.03.2021 3 z 5

Zábavná jednohubka. Udělalo mi radost, že paní Tichá dostala víc prostoru a (i když byl film příšerný) naprosto jsem v ní viděla Elišku Balzerovou.

Fíčica
28.02.2021 1 z 5

Oddychovka

Lusik88
24.02.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než předchozí díl, i ořechovky, sprostých výrazů a Prozacu je méně, což je fajn! Nejlepší byl opět konec a u vět: ,,Péče je asi silný slovo. Já jsem to čas od času orajbovala smetákem od pavučin a jednou za rok jsem to přejela mokrým mopem, aby pustil ten nejhorší sajrajt." jsem řvala smíchy. Úplně vidím paní Balzerovou, jak se u toho nezaujatě tváří (nikoho lepšího na tu roli vybrat nemohli).
Našla bych pár much, ale mě nějakým způsobem společnost obyvatel Kostky prostě baví!

semmi
24.02.2021 4 z 5

V této době, kdy na Vás padá ze všech stran splín, naprosto úžasné odreagování. Dalo mi to možnost vypnout, a zasmát se až k slzám.

vysokaa
24.02.2021 5 z 5

Další naprosto úžasná aristokratka! Paní Tichá exceluje, ostatní samozřejmě také, ale díky paní Tiché jsem se zase po dlouhé době smála u knihy nahlas!

Hella
23.02.2021 3 z 5

Klasická "aristokratovská" jednohubka na pobavení. Žádné hluboké myšlenky, žádné stresy a nervy, čistě čirá a milá zábava. A to je v téhle době k nezaplacení. A navíc konec slibuje další zajímavé pokračování.

luckomar
20.02.2021 3 z 5

Rozhodně lepší díl než poslední o velké krádeži. Taková oddychovka

IvanaM
19.02.2021 5 z 5

K Aristokratce jsem se vrátila po delší době a byla to příjemná oddychovka, která skvěle pobavila.

espesita
18.02.2021 4 z 5

Myslím, že Aristokratku je třeba číst v kuse, celou sérii, aby to mělo ten efekt. Bohužel jsem měla mezi posledními díly delší prodlevu, takže mi zpočátku unikala návaznost, protože Vlna zločinnosti mi v paměti příliš neutkvěla. Přesto jsem se zase skvěle pobavila, zejména v druhé polovině knihy. V té první mi humor připadal trochu "nucený", téměř jsem si představovala autora, jak nad tím sedí a snaží se vymyslet nějaké vtipné přirovnání.
Složení delegace ke královskému dvoru bylo prostě skvělé, nejlepší samozřejmě "kurátorka" opečovávající Rembrandta mopem :-)

vajdulka8833
16.02.2021 5 z 5

Mnohem lepší než Vlna zločinnosti . Ta byla hodně slabá, ale teď vidim, že děj byl důležitý právě pro Královský dvůr. Jsem ráda, že jsem si ji koupila. Mám všechny díly v knižní i CD podobě a nelituji.
Stále považuji za nejlepší první díl a těším se na další pokračování.

Karla371
15.02.2021 5 z 5

Tento díl byl určitě lepší, než ten minulý. Byl skvělý.

kolacky
15.02.2021 5 z 5

A máme se zase na co těšit!

lucifess
15.02.2021 5 z 5

Pecka! Zase jsem se smála nahlas, jako u prvního a druhého dílu. Čtyřka byla velkým zklamáním, že do pětky se mi skoro ani nechtělo. Ale říkala jsem si, dám ještě jednu šanci. Ještě, že! Přidávám všechna možná superlativa a těším se na nový díl. Škoda jen, že kniha není delší, vůbec by mi to nevadilo.

namornice
14.02.2021 3 z 5

Další oddechovka na jedno odpoledne, ve společnosti bláznivých postav z hradu Kostka. Rozhodně lepší než předchozí díl.