Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1484 376

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

essidaven
25.01.2021 4 z 5

Po lehkém zklamání z předchozího dílu, kdy už to nebyla ta správná aristokratka se tento nečekaně povedl. Pátý díl mě opět pobavil a byl plný krásných absurdních situací. Paní Tichá u královského dvora jednoznačně vede:-)

ZVymetalova
24.01.2021 5 z 5

Zase jsem se vyborne pobavila :) Prijemna kniha. Tesim se na pokracovani!

Ladislav73
24.01.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Opět jsem se výborně bavil.
Přečteno jako audiokniha, kde Veronika Kubařová knihu vypráví s lehkostí a dodává Marii na autentičnosti.
Dále jsem si ještě více oblíbil paní Tichou a jejími slovy se těším na další díl "Aristokratka pod palbou lásky" -
„Tak to bude eště prdel.“
No tak to asi bude.

katka_dv
24.01.2021 3 z 5

Předchozí dál se mi líbil, takže jsem byla velmi natěšená na tento. Zatímco v předchozích dílech přibyly postupně další postavy, tady naopak spíše ubývaly, a tak nezbylo nic jiného než opakovat stále stejné vtipy. Kniha neměla téměř žádný spád. Záchvaty smíchu se proto bohužel nekonaly a kniha tak patří ke těm slabším v sérii. Osobně mě víc bavila krimi zápletka 4. dílu než červená knihovna v tomto.

Pdede
24.01.2021 4 z 5

Opět úžasný příběh s novým dobrodružstvím známé rodinky. Přečteno jedním dechem.

alnahu
24.01.2021 5 z 5

Již páté setkání s Marii Kostkovou z Kostky a opět skvělé. Tentokrát se s Marií vydáme na cestu na královský dvůr do Haagu ,kam je s matkou pozvána -královnou Beatrix. Na cestu se s nimi vydá i jejich hospodyně paní Tichá i díky ní je kniha plná humoru a opět velmi čtivá. Autor nám již připravuje další díl tentokrát by měl být o Marii a komplikacích v lásce při výběru partnera. Tak nám nezbývá ,než se těšit na další díl -této skvělé série.

Angelicca
22.01.2021 5 z 5

Aristokratka je srdcovka:) Četla jsem všechny díly z této série, ale tento díl bych uvedla asi jako nejvtipnější! Od začátku do konce co věta, to perla:) Opravdu žasnu, kam na ty hlášky pan spisovatel chodí:)))
Bylo mi trochu líto, že knížka končí, ale nakonec jsem měla velikánskou radost! Kdo si přečte, zjistí proč:)
S radostí doporučuji všem k přečtení!

jiri77
21.01.2021 5 z 5

Opět lehké a pohodové čtení s humorem ,který mě opravdu baví. Kniha nezabere hodně času a určitě si přečtu i pokračování. Tento díl hodnotím, jako druhý nejlepší.

saez
21.01.2021 5 z 5

Bočku, ty šmejde. Sotva se vrátíš do starých dobrých a zatraceně vtipných kolejích a už je zase konec? Děláš mi to schválně? Kde je sakra pokračování? :-)

MartinaPraha
20.01.2021 5 z 5

Evžen Boček opět nezklamal. Smála jsem se opět nahlas.
Přečteno během dvou dnů se třemi dětmi :-) Jako oddechovka ideální.

Lucissia
20.01.2021 5 z 5

A opět pan Boček nezklamal. Kam ten člověk na takové vtipné hlášky chodí? :-)
Protože jsem předchozí díl četla už před časem, chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala v čase a prostoru a čtení si opravdu užívala. Moc se těším na další díl. :-)))

twigxi
20.01.2021 5 z 5

Aristokratku mam moc rada a libily se mi vsechny dily. Tento byl ale asi nejvtipnejsi ze vsech. Miluju hlasky pani Tiche a smala jsem se nahlas. Jedine co bych mohla vytknout je to, ze je kniha tak kratka. Tesim se na dalsi dil.

Sorrow
19.01.2021 1 z 5

Série bláznivých příběhů z Kostky doposud patřila k mým docela oblíbeným oddechovkám. Vždycky jsem samozřejmě souhlasila s výhradami, které odpůrci často uvádějí – ano, ten humor je až příliš na sílu, ano, je to uměle natahované a ano, Boček se opakuje a těží z toho, ale až u tohoto dílu mi to začalo najednou vážně vadit. Příběhová linka už pokulhává opravdu hodně a situace, u kterých jsem se dříve alespoň pousmála, mi teď připadaly naprosto nesnesitelné. Nejhůře nesu proměnu samotné Marie, protože právě ona mě na celé sérii bavila asi nejvíce. Svou praktičností, chladnou hlavou, snahou urovnat všechno a všechny. V tomto díle se z ní stává ukňouraná rozmazlená povrchní fiflena, a protože nemáme moc příležitostí sledovat pro mě taky celkem zajímavé postavy pana Spocka a Josefa, už mi nezbývá nic moc, nad čím „jásat“. Trochu se tak obávám, že se odteď zařadím k onomu zástupu odpůrců, kterým už fakt leze krkem to opakující se schéma a množství krátkých knížek, jež nutí lidi utrácet peníze za něco, co za to fakt nestojí. Ještě, že alespoň na závěr mohu dodat, že audiokniha si svou kvalitu drží a Veronika Khek Kubařová v roli vypravěčky je tak tím opravdu posledním, proč si možná i přes své nářky někdy v budoucnu ještě pokračování vyslechnu. Nebo si dám aspoň z nostalgie ten první díl, ten je totiž vážně zábavný.

tonysojka
19.01.2021 4 z 5

Evžen, pardon, princezna Marie mě opět spolehlivě rozesmála. Těším se na to, až se ocitne "pod palbou lásky"

"Královna: „To je zajímavé. Víte, má drahá, že New York založili Holanďané?“
Matka: „Nevím. Mně se ty indiánský kmeny dost pletou. Všichni ti Huroni, Siouxové, Apači, Holanďani… Dost nepřehledná doba.“

" Královna: „A jak vás, má drahá, přijali lidé v Čechách? Přece jenom jste Američanka a jim bylo padesát let vtloukáno do hlavy, že Amerika je úhlavní nepřítel.“
Matka: „Přijali mě výborně. Nejspíš. Já jim totiž skoro vůbec nerozumím. A s žádnou nenávistí jsem se nesetkala. Mám pocit, že Čechům je všechno jedno.“
Královna: „Ano, je to pozoruhodný národ. Přeji vám hodně štěstí.“

hnilda3
18.01.2021 5 z 5

Fajn, ale kraťoučké, mohlo by být delší :).

danka13
18.01.2021 5 z 5

Tento 5.díl jsem dostala od kamarádky, moc jsme se s manželem nasmáli, už mám doma i všechny předchozí díly, viděli jsme i film. Je to parádní oddychovka.

david9422
17.01.2021 4 z 5

Evžen Boček je nezmar, když opět přivedl na svět další Aristokratku. Aristokratka u královského dvora je už páté knižní vyprávění o Marii Kostkové a když jsem to nyní četl, stále se mi do mysli vkrádala ta povedená kino komedie, která hýřila osobitým vtipem. Byla sice hodně jiná než předloha a šlo vlastně o první díl, ale ve svém filmovém výrazu docela originální, s příjemnými exteriéry ale hlavně se člověk opravdu zasmál. U prvního a druhého, částečně i třetího knižního dílu jsme se chechtal a nemohl jsem to číst najednou, protože co odstavec, to perla. Vždycky jsem denně přečetl jen pár stran, tak silné to bylo kafe na bránici. Čtvrtý díl byl ale už hodně překombinovaný a nějak mi z mysli vyšuměl. Autor je rozhodně skvělý vyprávěč příběhů, popisy myšlenkových pochodů mají totiž vždy vtipné zakončení, a hlavně se neopakují. Bočkovi nelze upřít ani u tohoto pátého dílu skvělé bonmoty a úžasnou práci s jazykem. Dovolí si i přeškrtnout některé věty a nechat je takto v knize, aby asi dokázal, že mohl zařadit něco vtipného či i sprostého, ale nakonec to změní v kultivovanější projev. Nějak mi ale ten život na zámku v první půlce knihy splývá do sebe a těžko se z něho kutá něco silného, co by zůstalo v paměti. Ale možná to ani není záměr autora. V této páté aristokratické knize je rozhodně nejlepší poslední třetina, která se odehrává na dvoře nizozemské královny Beatrix, jejíž dvůr ohromí právě návštěva Marie, která se v doprovodu matky a paní Tiché vydá do Holandska po vrácení Rembrandtova obrazu Bordel v kuchyni. Tam to má švih a smějete se zase zplna hrdla. Marii se dvoří nový nápadník a paní Tichá opět exceluje svými proslovy, a to nejen u dvora, ale i při návštěvě coffeeshopu (přiložená fotka). Boček jako by v závěru získal opět elán, který zřejmě chce rozvinout v dalším pokračování (šestý díl se bude jmenovat Aristokratka pod palbou lásky), což jsem věru nečekal, ale je to logické. Líbilo by se mi udělat z toho TV seriál, kdyby to Vejdělek vzal po svém, tak by to mohla být bomba!

Pavlina50
17.01.2021 5 z 5

Po, z mého pohledu ne příliš vydařené „čtyřce“, jsem k této „pětce“ přistupovala trochu s nedůvěrou....Zbytečně. Tento díl mě opět skvěle bavil, asi ho zařadím hned na druhé místo po bezkonkurenční jedničce. Myslím, že knize prospěla také změna prostředí, i když na úkor ztráty víc než poloviny mých oblíbených postav. Připadalo mi, že v minulých knihách děj postupně ztrácel dech právě zejména z důvodu stálého prostředí, kde se postavy knihy dostávali do víceméně podobných situací a řešili neustále stejné problémy. Proto se mi nápad s cestou na královský dvůr líbil, i když jsem nevěřila, že pan Boček půjde tak daleko a setkání s královnou Beatrix opravdu zrealizuje. Anotaci knihy jsem dopředu nečetla, takže jsem opravdu netušila, do jakého příběhu se tentokrát pouštím. Děj se touto změnou skvěle oživil a opět ukázal, že pan Boček má pořád ještě z čeho brát. Prostor zde byl jen pro „velkou ženskou trojku“, ale myslím, že to zvládla dokonale. Především bezelstná a zemitá upřímnost paní Tiché v jakékoliv situaci je pro mě prostě záruka zábavy. Jsem ráda, že vizuální podoba postav, kterou jsem si ve své fantazii vytvořila už při čtení první aristokratky, u mě zůstala nedotčena a neovlivnilo ji ani zhmotnění postav do podoby herců v důsledku filmového zpracování. Milostná linka na konci knihy mi přišla sice trochu zbytečná, ale na druhé straně chápu, že jako návnada pro další díl svoji úlohu splnila.

Jituška82
17.01.2021 5 z 5

Paráda, další díl vůbec nezklamal ????

katka.oo
16.01.2021 5 z 5

Tak tenhle díl se mi opět velmi líbil, milé, vtipné, příjemná oddechovka, no a ten konec :-D už se těším na pokračování .... :-)