Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1484 376

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

Alethea_k
13.02.2021 5 z 5

Netuším, jestli je to tím, že jsem všechny předchozí díly četla před strašně dlouhou dobou, nebo tím, že je to opravdu tak dobré. Ale za mě snad nejlepší díl. Vtipné, příjemná změna díky Mariinu výletu do Nizozemska. Jediná výtka je možná tak to, že všechno skončilo v tom nejzajímavějším okamžiku a zůstala jsem napjatá jak kšandy. Děj knih postrádá jakoukoliv logiku, takže se může stát opravdu cokoliv. Potřebuju nutně další díl!

Lucy6827
13.02.2021 5 z 5

Už aby byl další díl, tento jsem přečetla nějak rychle a konec mě navnadil na pokračování. Kniha opět nezklamala. Nenáročné a vtipné, prostě odpočinkové četní :)

Mystifica
12.02.2021 3 z 5

Četlo se to dobře, je to jednoduché, je to místy vtipné, tak jako celá série aristokratky. Místy jsem už měla pocit, že se věci opakují a někdy jsou až moc přehnané, ale pořád je to prima odpočinkové čtivo.

NymphMaeve
08.02.2021 4 z 5

Po ne úplně pěkném a povedeném čtvrtém dílu jsem neměla velká očekávání. Jen jsem doufala, aby byl lepší než zmiňovaný čtvrtý díl. A díky bohu je. Od začátku jsem byla zase s Marií, tou milou vtipnou a sarkastickou aristokratkou. Moc se mi líbily nové a neotřelé nápady i narážky. Vývoj situací i to, že dostala více prostoru paní Tichá, má oblíbená postava, mne moc bavilo. Díky překladům a mystifikacím mezi angličtinou a češtinou v Nizozemsku jsem se zasmála od srdce i plic. Náhle utnutý konec s příslibem dalšího dílu byl nečekaný, jsem z toho rozmrzelá. Rozsah je čím dál menší a četba zabere méně a méně času. Snad alespoň vyjde šestý díl brzy a bude delší. Určitě si ho koupím a moc se na něj těším.

Evišťátko
07.02.2021 5 z 5

Boček prostě nezklame!!!

Maky78
06.02.2021 4 z 5

Nenáročná jednohubka.

Alizon
05.02.2021 4 z 5

U Aristokratky se vzdycky hezky pobavim a odreaguji. Tak tomu bylo i u tohoto dilu, i kdyz tento se mi zdal nejslabsi. Ano u predchozich dilu to byl sice mnohdy laciny humor, ale ja jsem parkrat vyprskla smichy. Tady se mi to stalo mozna jednou. Hlasky pani Tiche to zachranovaly. Mozna skoda ze ostatni postavy nemely tolik prostoru... Dalsi dily si ale urcite prectu.

Janniska
02.02.2021 5 z 5

Prdel jako vždycky,doufám že to zas nějakej tatar nezvojtí filmem jako první díl.

Datr1
02.02.2021 5 z 5

Tento díl je asi nejlepší, úplně skvělý, smála jsem se pořád. Plný počet ????????

luccilla
01.02.2021 4 z 5

Vtipná oddychovka jako vždy nezklamala :-)

Chytuš
01.02.2021 5 z 5

U královského dvora prostě vévodí paní Tichá:

Na královnin dotaz: "Jak dlouho už pracujete na zámku?" paní Tichá odpověděla: "Odjakživa. Jak mě vyhodili z učňáku, musela jsem jít makat. Kolik je to, hergot, roků? Ke štyryceti to bude. Za komunistů už bych byla v důchodu."
Můj překlad: "Na zámku pracuji už téměř čtyřicet let. Nastoupila jsem po ukončení školy. Nevím, jestli odejdu do penze."
Královna: "I přes tolik odpracovaných let se zdáte velmi vitální. Kde berete energii?"
Slovu vitální paní Tichá nerozumí, překládám jako čiperná.
Paní Tichá: "Bejvávalo. Dřív jsem zubama překousla prádelní šňůru a teď si musím všechno jídlo pomlet na mlýnku. Před pár rokama jsem sama odtlačila klavír a po štaflích jsem skákala jak opice. Teď taktak vlezu na lůžko. Co vám budu vykládat, už máte taky svůj věk."
Překlad: "Bohužel už nemám tolik síly jako dřív."
Královna: "Svoji práci musíte mít velmi ráda. Je to tak?"
Paní Tichá: "Ráda, nerada... člověk něco dělat musel, za příživnictví byl paragraf. Ale byl pořádek, žádná demokracie."
Překlad: "Ano, mám ji velmi ráda a každý den se těším do práce."

Bavila jsem se královsky a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, neboť slovy paní Tiché:

"Tak to bude eště prdel." :-)

roso.mak
01.02.2021 4 z 5

Zatím nejslabší z knih, přestože opět pobaví. Předem upozorňuji, že je udělaná tak, aby na ni navazovala další kniha, která bude kdoví kdy.

Verča91
01.02.2021 5 z 5

po minulém díle - vlna zločinnosti na zámku Kostka je tenhle díl zase výborný. Zase jsem se u toho velmi pobavila, paní Tichá prostě nezklame svými hlody :D

begonie226
01.02.2021 3 z 5

Nemohu se zbavit pocitu, že už se téma aristokratky vyčerpává a má sestupnou tendenci. Stále sice budí úsměv, ale do prvních dílů má daleko.

Miccchele
31.01.2021 5 z 5

Pobavila jsem se, pribeh se mi libil, i jeho vyvoj byl dle meho gusta. Neco prijemneho v soucasne zvlastni dobe...

Trolice
29.01.2021 5 z 5

Po zhlédnutí filmu, kdy postavy dostaly konkrétní podobu a já jsem v duchu pořád viděla Vilhelmovou a Balzerovou jsem si říkala, že to už nějak není ono. Ale návštěva královny byla superpsycho, takže je to opět na plný počet hvězd a těším se na další díl

SSTknihy
29.01.2021 5 z 5

Tahle povedená partička mě prostě nepřestane nikdy bavit. Paní Tichá na královském dvoře je jednoduše dokonalá a její živočišné komentáře nezapomenutelné. Oživení v podobě nových postav a nečekané zápletky dává naději na další díl!

Honzin
27.01.2021 4 z 5

Po zhlédnutí vánočního TV filmu Poslední aristokratka jsem si zde přečetl hodnocení a koupil tento díl "u dvora". Za humor 5* s *. Starý dobrý český humor, který se nějak vytrácí. Je dobré ho, (zvláště v dnešní době) oživit.
Proč jsem dal jen 4*? (4 a 1/2 popravdě). Asi proto, že jsem knihu (právě pro ten specifický humor) musel číst s přestávkami.
Dovedu si ji představit jak čtenou, ale také zfilmovanou verzi.
Dobrá koupě.

Kory98
26.01.2021 5 z 5

Pro mě zase jedna z "lepších" Aristokratek, asi hned druhá za prvním dílem, ale je to samozřejmě věc názoru. Začalo to dopisem a pozváním a konečně se Marie dostává do pravého prostředí aristokratů. Možná proto, že opustí "známé vody" zámku Kostka je zase příležitost pro nové neotřelé humorné situace. A co víc, rýsuje se zřejmě další díl... Smát se je potřeba v každé době.

Kaja1
25.01.2021 4 z 5

Taková chuťovka na pobavení. Člověk se aspoň zasměje. Doufám, že to zase někdo nebude chtít natočit, to by se kouzlo knížky úplně vytratilo