Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1484 376

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

tatruszka
12.04.2021 5 z 5

Už dlouho jsem nepřečetla knížku za jeden den, za mě příjemné čtení.

daza.dt
12.04.2021 5 z 5

Ze všech " zatím" pěti dílů se mi tento zdál asi ten nejslabší - člověk se zasměje o tom žádná, ale už to není takové jako v prvních třech dílech. Uvidíme co chystá autor v inzerovaném šestém - ale pokud to bude mít tuto tendenci, asi bych to již dlouho nenatahovala. Umění je v pravou chvíli skončit.

Mikik
11.04.2021 3 z 5

Paní Tichá to hodně zachraňovala. Marie už mi moc sympatická nebyla , vtipy se často opakují, ale to je logické u téhle série. Jako nenáročná odpočinková jednohubka to ale neurazí.

alibaba72
06.04.2021 5 z 5

Aristokratka mě prostě baví.

lenkaabooks
05.04.2021 3 z 5

Pátý díl a já se začala bavit až v druhé půlce a to v podstatě jen díky kurátorce Tiché. Konec, jako předzvěst šestého dílu mě nijak nenadchl, tak nevím...

Janadvorackova
30.03.2021 5 z 5

Mělo se to jmenovat "Paní Tichá u královského dvora :)."
Marie je trochu na pěst, ale v její situaci docela přirozený vývoj.
Na téhle sérii mi vadí snad jen to, že je krátká.

Isew
27.03.2021 3 z 5

Všechny předchozí díly Aristokratky jsem ocenila plným počtem hvězdiček. Teď tak štědrá nebudu. Nastavovaná kaše, stále dokola se opakující motivy z minulých dílů. Viz. nevětší výbuchy smíchu na královském dvoře způsobily věty, které jsme četli v tomto i v minulých dílech snad stokrát. Marie se za jeden rok v Čechách přetransformovala z prima holky do nesnesitelné snobky. V hlavě nemá nic jiného než sebe a brilianty. Ještě, že tu hrůzu vyvažovala paní Tichá, která mi alespoň jednou vyloudila na tváři úsměv. Což je na humornou knihu poměrně málo. A ten cliffhanger na konci? Myslím, že vítěz bude ve výsledku ten, který skončí jako poražený.

bigben
22.03.2021 4 z 5

Příjemné počtení, obzvláště v téhle divné dnešní době. Pobavila jsem se a odpočinula si:-)

Peršanka
21.03.2021 3 z 5

Tentokrát zklamání, ale může to být počasím nebo mnou. Prostě jsem se nebavila, spíš jsem byla na návštěvě u dobrých známých, kde se nic moc nového neděje a hovor se točí kolem vyčerpaných témat. Leč - na šestý díl se stejně těším.

bazyk21
19.03.2021 5 z 5

souzním se slovy autora (respektive paní Tiché), jimiž se končil tento díl byla to prdel a věřím, že ještě bude

snehule04
19.03.2021 4 z 5

Po předchozích dvou nemastnych, neslanych dílech, jsem se nyní od srdce zasmála a určitě si přečtu další pokračování.

Dagmar58
17.03.2021 4 z 5

I tento díl "Aristokratky" stojí za přečtení a paní Tichá opět nemá chybu. Za mě spokojenost.

karel0684
16.03.2021 4 z 5

S tím jak přichází další a další díl Aristokratky, se mi nedostávají originální nápady, jak hodnotit. Opět je to chytlavé, čtivé vtipné a to tak, že jsem se smál nahlas i při četbě v metru.

pepa4081
16.03.2021 5 z 5

Moje manželka po přečtení první aristokratky s touto sérií skončila. Já jsem si naopak vytvořil velmi silnou závislost a nedočkavě čekám každý další díl. I tentokrát jsem nekriticky nadšený. Snad nejvíc mne bavily komentáře paní Tiché a jejich následné tlumočení. Velké díky pane Bočku a prosím pište dál. O ději nic psát nebudu, protože doporučuji: PŘEČTĚTE SI TO. A asi udělám výjimku a celou sérii si koupím.
Vrcholně uspokojivé.

elenai
15.03.2021 4 z 5

Tak co víc se dá ještě napsat k páté Aristokratce? Za mě plus dostala změna prostředí, podívali jsme se do světa, jaj! Vrátili se staří známí z Kostky, mnoho prostoru si tentokrát ukrojila kromě Marie také Vivien a paní Tichá, která je mou favoritkou už od prvního dílu. No a v neposlední řadě ubylo sprostých slov. Humor je konzistentní a stále "na jedno brdo", ale zatím pořád funguje, ačkoliv zabijačku podle mě nic nepřekoná. Tak se i docela těším na pokračování. Konec byl zatím ze všech dílů zvládnutý nejlépe.

Petras99
15.03.2021 3 z 5

Určitě záleží i na momentálním nastavení, jak člověk knihu hodnotí, ale nemohu se ubránit dojmu, že autor se snaží vytěžit už vytěžené (téma, humor). Zatímco u prvního dílu jsem se při četbě smála nahlas i v tramvaji, nad tímto dílem jsem se jen občas usmála. Nicméně jako oddechová knížka je to pořád dobré.

Barbucha125
15.03.2021 5 z 5

Výborná kniha dle mého názoru překonala první díl. Opět velmi vtipná a čtivá.

Ágnes007
15.03.2021 5 z 5

Čtivé, vtipné, napínavé!
Pro mě osobně stejně dobré, jako první díl. Přečteno téměř jedním dechem.
Čtvrtá kniha mě moc nezaujala, do páté knihy se mi nechtělo. Jsem ráda, že jsem se překonala, výborně jsem se pobavila!

Kerberos
13.03.2021 4 z 5

Opět humorná jednohubka.Teď co jsem shlédla filmové zpracování se mi promítají v podvědomí jednotliví představitelé a paní Tichá - Balzerová naprosto vede.

matthomas
10.03.2021 5 z 5

Po přečtení 4. dílu už jsem další díl číst nechtěla, ale když jsem si přečetla komentáře k 5. dílu, rozhodla jsem se mu dát šanci. A dobře jsem udělala, pátý díl mě opravdu bavil. Je to vtipná oddechovka. U čtení celé knihy jsem se usmívala a párkrát zasmála i nahlas, to se mi už dlouho u knihy nestalo.