Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1484 376

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

Jitka6
31.05.2021

Boček nezklamal - ohromně jsem se bavila :-)

ivzu77
29.05.2021 4 z 5

Takže popravdě, když jsem začala číst tento pátý díl, tak jsem si říkala, že co se už tolikrát opakuje, to přestává být vtipné, ztrácí to jiskru a šťávu. Říkala jsme si, že už by to měl být poslední díl série a autor to ukončit se ctí. ALE jakmile jsme se dostali k tomu, že se budeme vypravovat do Nizozemí ke královskému dvoru, tak to opět dostalo elán a vtip a po dočtení dokonce očekávání dalšího dílu.

Mare152
23.05.2021 5 z 5

Oproti předchozímu dílu (který jsem znuděně odložila) naprostá bomba! Jako jo, vtipy už jsou trochu ohrané, ale děsně mě bavil děj :)

Patapuf
22.05.2021 4 z 5

Pořád stejná klasika... Není to na válení po zemi smíchy, ale dobře si u toho odpočinete...

dr.romca
22.05.2021 5 z 5

Moje první setkání s Aristokratkou. Naštěstí jsem viděla film, a tak jsem dokázala zařadit postavy a vědět, co od nich čekat. Super knížka

pedroK
22.05.2021 4 z 5

Klasicky pobavilo. Na odlehčení v ubíjejících časech.

EvikU.
21.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl o aristokratce mě moc bavil. Moc jsem ji to přála, že si mohla zahrát na Pretty Women, každá žena to někdy potřebuje zažít. Kniha byla vtipná, ale tak akorát. Prostě jsem plynula v knize v šatech a užívala si každé písmeno.

A na konci se divila, že už to končí. A bylo tam psáno, že se uvidíme s "Aristokratka pod palbou lásky". Tak snad to autor dodrží a bude to brzy.

Příjemné odpočinkové čtení, bavila jsem se. Doporučuji.

fénix56
15.05.2021 5 z 5

Pátý díl "aristokratické" série mne nezklamal. Opět jsem se výborně bavila. Věděla jsem, do čeho jdu, že půjde o situační humor, který se bude držet na velmi dobré úrovni. Už teď se těším na šestý díl, kde se Marie ocitne "pod palbou lásky".

Lauramystic
11.05.2021 5 z 5

Aristokratka ...další pokračování vtipné série od pana Bočka, kupuju ji postupně mamince. Samozřejmě si ji před předáním stihnu sama přečíst :-)

Petrush
11.05.2021 5 z 5

Předchozí díl jsem četla nedávno a říkala jsem si, nojo, kvalita jde trochu dolů, to tak někdy bývá. Takže Aristokratka u královského dvora mě velice mile překvapila. Přijde mi minimálně tak dobrá jako první díl, takže dávám 5 hvězdiček.
Paní Tichá tentokrát dostala víc prostoru a myslím, že to bylo jedině dobře.
"Kdybych se s tím měla drbat podle příruček, tak bych musela hučet štyryadvacet hodin denně jak elektrárna."

veverrka11
10.05.2021 4 z 5

Po minulém netypickém díle jsem se trošku bála, co přijde teď. Ale autor nezklamal a pátý díl je stejně vtipný a sarkasticko-cynický jako první tři. Konec jsem přečetla jedním dechem a doufám, že pokračování vyjde brzo.

Dixinka
03.05.2021 5 z 5

Bylo to super, nezklamala-

lucie9998
02.05.2021 5 z 5

Bála jsem se, že když se jedná již o pátý díl Aristokratky, nebude to "ono", ale zase jsem se výborně bavila! Skvělé! :-)

LeHor
29.04.2021 4 z 5

Vtipné, čtivé, smála jsem se opět nahlas. Super oddychovka, sice pro mne byl asi nejlepší 1.díl, ale pořád si o Marii a spol. ráda něco přečtu. Těším se na další díl.

slawa.cap
23.04.2021 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Zatím rozhodně nejlepší díl. Autor zjistil, že vtipy jdou dělat i bez alkoholu a antidepresiv, případně jen z negativních vlastností obyvatel zámku (mám pocit, že krom Marie mají obyvatelé zámku jen ty negativní vlastnosti) a hlavně neopakuje dva vtipy celou knížku. Přesto že větší část se odehrává na Kostce, případně v Praze, hlavní pecka začíná v Nizozemí. Několikrát jsem opravdu vybuchl smíchy, což jsem u Aristokratky už ani nečekal. Jen mě trochu mrzí zase ten otevřený konec. Zase budu čekat, až vyjde další díl, a ten další, a ten další....

Pavlína79
23.04.2021 4 z 5

pořád neuvěřitelně zábavné...

pavčape
20.04.2021 1 z 5

Poslední Aristokratka se mi nelíbila. Za mě sestupná tendence. Snad ani jednou jsem se nahlas nezasmála jako u předchozích dílů. Samozřejmě si přečtu i ten poslední (doufám) avizovaný díl, ale jen z nostalgie a z knihovny. Svoje peníze bych do této série asi nedala... :-( Škoda, ty začátky byly skvělé!!!

Damato
20.04.2021 5 z 5

A to mě se zas pátý díl líbil. A to hodně. A stejně jak po prvním díle jsem byla se čtením spokojená. Vlna zločinnosti mě zklamala a už jsem pana Bočka číst nechtěla, ale tohle ho zase vyšvihlo na piedestal mé oblíbenosti.První a pátý díl pro mě pecka.

e.s.e.t.
19.04.2021 4 z 5

S Marií Kostkovou z Kostky po páte? Ano i ne. Děj i vtipnost autora byly rozhodně lepší než v případě vlny zločinnosti, ale s tím (ne)rozsahem, to pan kastelán už trošku přehání, ne? Nebylo by lepší Aristokratku vydávat jako 20 stránkový komix ve čtvrtletním magazínu? Mě prostě strašně mrzí, že jsme čekali 2 roky na knížku, která nemá ani 200 stránek a dějem se v životě Marie posouvá o přibližně 3 týdny, v nichž se nestane nic, co bylo v tomto díle zroveň dokončeno. Mám ale ráda paní Tichou, které si v 5. pokračování užijete odsyta a tak ani tuhle aristokratku nemůžu hodnoti hůř než 4*. Za rozsah ale dávám 2 a neodpustím si rétorickou otázku, zda to autor myslí vážně, nebo zda mám čekat, že jak to s Marií dopadne, se dozví až moje vnoučata kdž už budu pod drnem.

takana
17.04.2021 1 z 5

Pátý díl se mi už nelíbil.