Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1484 376

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

petrarka72
23.10.2020 5 z 5

Ano, člověk sedí, čte a směje se nahlas. Jen ze čtenářské rozežranosti si občas povzdechne "jó, to v té Poslední..." - protože ta první je jenom jedna, že jo. Nicméně tohle je tak zábavný díl... "Může jít Beatrix ven?"

Barussat
22.10.2020 5 z 5

Z předchozího dílu jsem byla trochu rozpačitá a přišlo mi, že už není takový jako díly předtím. Tenhle byl ale geniální! Přečeno za pár hodin, smála jsem se jak blázen a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Doufám, že to bude, co nejdříve! Doporučuju všem, skvělý díl!

gacie
22.10.2020 4 z 5

Tento díl mě velice mile překvapil a výborně pobavil jako první díl. Opravdu se těším na další pokračování příběhu.

klaraj093
21.10.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil více, než předchozí, byl vtipnější a napínavější.. Těším se na pokračování.

bookemma
21.10.2020 5 z 5

Marie prostě nikdy nezklame! Opět jsem se smála nahlas, v autobuse a o půlnoci v posteli, kdy jsem si řekla "Tak ještě pár stránek na dobrou noc." Bohužel jsem to přečetla celé. Jak jinak.
Na další dávku smíchu tedy nezbylo nic. Asi si to přečtu ještě jednou. Nebo budu hibernovat do té doby, než vyjde Aristokratka pod palbou lásky. "To bude ještě prdel!"
Vážena paní kunsthistorička alias kurátorka Alena Tichá mě bavila od začátku do konce, stejně tak pološílená matka, na lásku připraven pan Spock a hlavně tetička Nora. Kam na ty brilianty chodí... by mě asi samotnou zajímalo.
Jisté je, že Marii čeká nelehké rozhodnutí, rodinu prestiž a paní Tichou beseda v domově důchodců. Tak už aby to bylo :).

PéEm
20.10.2020 4 z 5

Za mě asi nejlepší díl. Příjemná oddechovka.

Alex.rrr
20.10.2020 4 z 5

Rozhodně kniha překvapila. Předchozí díl mi přišel jako umělé natahování, ale tohle mělo zase ten správný drive. Sice je to protkané hláškou za hláškou, ale na oddech a zasmání se, je to příjemné. těším se na slibovaný další díl :)

kessey
18.10.2020 4 z 5

Opět zábavné dílko pro oddechový večer :-)

tessa.mik
18.10.2020 4 z 5

Kniha nezklamala. Odpočinková četba u které člověk zapomene na starosti běžného dne. Když se to nebere moc vážně zasmějete se a to je, myslím, hlavním smyslem té knihy, takže jo, těším se na další díl ;).

kuruteku
18.10.2020 4 z 5

Marie už není malá holka, taky se chce líbit, taky si chce trochu užívat a tak neuvěřitelné se stává skutkem - SPOILER!!! - aerolinky poskytují cestu zdarma, advokát Benda zdarma zajistí průchod s nákupem Pařížskou a návštěva nizozemské královny může proběhnout. - KONEC SPOILERU.
Jsem zvědav, zda za pár let čtení celé té ságy bude vyvolávat stejné salvy smíchu jako je vyvolává teď. I když je to kniha na pár hodin, pobaví. A díky filmu už mají postavy i svoji podobu. Docela jsem se jí přizpůsobil. Už se těším za rok.

Dela111
17.10.2020 5 z 5

Tohle mi v té dnešní neveselé době udělalo radost, nová Aristokratka vyšla právě včas.
Osazenstvo zámku Kostka je zpět v plné síle. V tomto díle si nejvíce užijeme Marii, její matku a paní Tichou. Právě díky posledně jmenované jsem se několikrát zasmála i pořádně nahlas. Hlášky této prosté ženy jsou kořením tohoto dílu.
Začátek je jen lehce úsměvný, ale postupně přibývají komické situace a ke konci jsem už slzela smíchy. Na další díl je skvěle našlápnuto a já se na něj moc těším už teď. Přimlouvala bych se za větší prostor pro tetičku Noru, tady vidím obrovský potenciál.
Přesně toto jsem teď potřebovala a jediný mínus pro mě představuje nízký počet stran. Ráda bych si ten zážitek z prvního čtení a smích užívala déle :-).

NikolSeven
16.10.2020 3 z 5

Dočkali jsme se dalšího, již pátého, pokračovaní humorné série o naší dobře známé aristokratické rodince ze zámku Kostka. Příběh navazuje na čtvrtý díl a my se společně s naší průvodkyní Marií vydáváme (navzdory otcovým zákazům) do Nizozemí na audienci ke královně, která by ráda poděkovala nálezcům a opečovávatelům Rembrandtova obrazu „Portrét služebnice“ (aka „Bordel v kuchyni“). Jsme opět svědky komických situací, potkáváme se s tolik milovanými obyvateli Kostky… a stále je to to samé dokola. Stejný humor, podobné scény, předvídatelné dialogy. To mi však nevadí, protože mě tato série i přesto neustále baví a mám ji ráda.

I tak jsem ale u pátého dílu narazila. Jednak jsem nepoznávala samotnou Marii, která se chvílemi chová jako absolutní blázen (i když dá se tomu v téhle rodince vůbec divit?), jednak jsem došla k neskutečnému zklamání, co se týče konce. A ve výsledku jsem si řekla, že je to celé vlastně jen jakýsi marketingový tah a nalákání na díl šestý. Co se to na konci stalo? Bylo to opravdu nutné, když nás autor posledními čtyřmi díly lákal na tuto opojnou zápletku a rázem – prakticky lusknutím prstu – ji nabourá?

Bohužel, kniha ode mě získává tři hvězdičky. A je mi to opravdu líto.

Vydrýsek
16.10.2020 4 z 5

Opět jsem se příjemně pobavila. Krásná oddechovka v dnešní bouřlivé době. Tři "mušketýrky" u královny. ;-)

tittanie
16.10.2020

Perfektní čtení k odreagování. Zvedlo mi náladu jako každá aristokratka. Nečekala jsem, že se dostanou až ke královně.

Alena_S
15.10.2020 4 z 5

Pěkné počtení. Aristokratku konečně vidíme v nových situacích, sice jsem nad ní místy skřípala zuby, ale všechno zachraňuje paní Tichá, a na konci se to ještě trochu zamotá ;-)

mysterygirl
15.10.2020 4 z 5

Docela jsem se zase pobavila