Joanne Kathleen Rowling

Kennilworthy Whisp, Mlok Scamander, Robert Galbraith, J.K. Rowling (pseudonymy)

britská, 1965, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel

Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel

Připomeňte si dvacáté výročí vydání prvního dílu Harryho Pottera a prohlédněte si neobyčejnou sbírku magických artefaktů shromážděných na výstavě Harry Potter: A History ... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Fénixův řádFantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

Komentáře (184)

Přidat komentář
Angelika92
11. ledna

Knihy Harryho Pottera mě přivedli opravdu ke čtení. Byla jsem jak šílená - pořád jsem je četla dokola. A stále jsem je tahala s sebou. Rowlingová přivedla ke čtení knih spoustu dětí včetně mě.

ivič
20.09.2018

Každou její knihu jsem četla několikrát a nikdy to nebyla ztráta času. Díky za všechno, co mi knihy přinesly. Vždycky zůstanou v mém srdci. Mrzí mě, že to už skončilo, ale to co mi knihy daly se mnou bude napořád.

pobijecmuch
12.09.2018

Bylo by dobré kdyby J.K.R. se raději věnovala tomu čemu rozumí, tedy psaní knih. Její obviňování ostatních z rasismu a sexismu je hloupé, resp. naivní jako sama ona.

kní
26.06.2018

co právě dělá: (30.5.2018)
I’ve just finished the fourth Galbraith novel, Lethal White, and I’m now writing the screenplay for Fantastic Beasts 3. After that I’ll be writing another book for children. I’ve been playing with the (non-Harry Potter/wizarding world) story for about six years, so it’s about time I get it down on paper.

Emereth
12.06.2018

Ona dokázala vytvořit nový svět. Celistvý, dokonalý a originální. Je opravdu málo lidí, kteří by něco takového dokázali.

Venny345
30.05.2018

Tato autorka je prostě GENIUS!!

DUNIKO
07.05.2018

Obdivuhodná a geniální.

Twinny
08.02.2018

Bylo mi asi deset, když jsem byla v kině na první části Relikvií. Pohlcena filmem jsem se rozhodla Harryho přečíst. Tak jsem jej přečetla. A pak znova. A ještě jednou. Od té doby nesčetněkrát.
A potom jsem si řekla, že těchto knižních světů jsou stovky, tisíce. A tím začala moje vášeň. Knihy, které se mi zapsaly do srdce. Ale těch sedm svazků, které jsou přečteny dvakrát do roka, miluju.
Díky Harrymu jsem se usmívala, bála, plakala.

Děkuju J.K.

Govrid
27.12.2017

Buď máte rádi její knihy nebo ne - já ano.

ellyem
26.12.2017

Jedna z mých oblíbených autorek. Sérii o Harrym Potterovi naprosto miluji a je škoda, že už skončila.

SknihouVrukách
26.12.2017

Rowlingová patrí medzi moje obľúbené spisovateľky. Knihy má úžasné, dej prepracovaný a konce neočakávané. :)

Kika28
25.12.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek možná že i nejoblíbenější

RoseWaterlily
30.11.2017

Jako k osobě se k ní raději nebudu vyjadřovat, k tom, jak je strašně komerční taky ne. K jejím knihám. Ano, jsou to hezké pohádky s nádechem tajemna, magie, mluvíme-li o sáze HP a Fantastická zvířata. Dokázala si získat srdce čtenářů, zanechala stopu v historii, to už jí nikdy nikdo nevezme. Přesto tuto autorku nebudu nějak bezmezně milovat a uctívat, její knížky si ovšem přečtu ráda a s chutí.

kari.nohynkova
26.10.2017

J. K. Rowling,
Slova nestačí. Vděčím jí za mnohé: díky ní jsem pronikla do tajů, které skrývá knižní svět, přestala soudit knihy jen podle počtu stran. Ale hlavně mi dala svět Harryho Pottera. Svět, který je mým útočištěm, který je tu kdykoli pro mě, můj starý známý, který mi i po nesčetném přečtení má stále co nabídnout.
Ať si tu každý píše, co chce, navždy zůstane v mém srdci a to mi nikdo neodpáře.
J. K. Rowling,
děkuji...

Sunday
20.08.2017

Zkusila jsem ji číst, ale ... Ne, moc rozvláčné. Já potřebuji AKCI a PŘEDEVŠÍM humor (až třeskutou srandu). Dva zfilmované HP jsem viděla - jo, dobrý. Ani ostatní autorčiny pokusy pod pseudonymem Robert Galbreith jsem NEDALA. U mě tedy úplně propadla.

Aki12
27.05.2017

OBDIVUJI autorku za to, že nechala popustit uzdu své fantazii a vytvořila dokonalý kouzelnický svět! OBDIVUJI tuto autorku, jakým nadpřirozeným spisovatelským umem dokáže lidi zaujmout. OBDIVUJI její propracovaný sloh, který baví malé dítě, ale nepohrdne jím ani dospělý! OBDIVUJI autorku za vytrvalost, se kterou se pouštěla do dalších a dalších dílů (což ocenili všichni fanoušci Potterovic mánie). Jsem moc rád, že jsem vzal knihu Harryho Pottera do rukou.

PeťkaW.
01.04.2017

Myslím, že víc než komu jinému, vděčí už alespoň dvě generace právě Rowlingové, že se tolik dětí dostalo ke čtení. Ať už na ni máte jakýkoliv názor, tak tohle jí nikdo upřít nemůže. Vytvořila něco, co se jen tak nevidí a asi nějakou chvíli neuvidí. Já s Harrym Potterem a jeho příběhy vyrůstala a bylo to krásné vyrůstání plné fantazie a kouzelných příběhů, které mi nikdo nevezme ;)

Vasilisek
13.03.2017

Od obyčejné paní v kavárně do mimořádné spisovatelky, kterou si zamilovalo nespočet čtenářů. Dokázala přivést ke čtení nejenom mě, ale i miliony dětí. Harryho jsem začala číst v jedenácti a nelituji toho. Mimochodem pořád čekám na dopis z Bradavic a nevím kde se stala chyba že ještě nedošel už jsou to totiž dva roky.

ilčidlo
05.03.2017

Harryho Pottera jsem začala číst už jako babička vnoučatům a moc mně zaujaly. A pak jsem i několikrát viděla zfilmovaného PH, ale knížky jsou prostě nejlepší

hellena1523
15.02.2017

Rowlingová stvořila dokonalý svět, v němž by chtěl žít každý fanoušek HP (asi nikdy nepřestanu čekat na svůj dopis z Bradavic). No a za tenhle alternativní svět, do něhož budou utíkat další a další generace (fakt si myslím, že jo!), jí budu navždy vděčná a stejně jako si získala srdce milionů čtenářů, dostala i mě.

Teninka
10.02.2017

Harryho Pottera jsem poprvé začala číst na začátku listopadu 2016, tedy v mých 24 letech. Nikdy mě Harry Potter nějak nelákal, ale začala jsem se dívat na filmy a řekla jsem si, že bych si ho mohla už konečně přečíst, když si ho každý chválil (už od základní školy :-)) ).
Musím říct, že knížky od Joanne Rowlingové mě nesmírně nadchly a četla jsem je jedním dechem :-) a rozhodně jsou všechny díly Harryho Pottera (nečetla jsem prokleté dítě a zatím se ani nechystám ....) ÚŽASNÉ. Joanne Rowlingová Harryho Pottera skvěle napsala a díky ní jsem si ještě více oblíbila fantasy.
Takže kdo ještě Harryho Pottera nečetl a má rád fantasy, tak na nic nečekejte a pusťte se do toho :-) Joanne Rowlingová je skvělá spisovatelka a Harryho si zamilujete

Liliana2006
10.01.2017

tato autorka dokázala nemožné měla by být vzorem všem autorům
=D hlavně Harry Potter a prokleté dítě se jí obzvlášt povedlo jsem její velká faninka....=D

Michalka98
04.01.2017

Naprosto zbožňuji Harryho Pottera a společně s Tolkienem jsou nejlepšími autory fantasy příběhů.

čtenářka4
30.12.2016

Myslím, že při psaní Harryho Pottera paní JKR něco osvítilo, protože to je prostě skvost fantasy. Kdo četl pochopí, kdo ne, měl by si to jít okamžitě koupit ;-).

anonym02
18.12.2016

Skvělá autorka, se skvělou sérii

whiolet
01.12.2016

Díky ní jsem se zamilovala do fantasy :)

Puntíkatýhrnek
19.10.2016

Díky bohu za takový talent...k tomu není co dodat, snad jen...škoda, že napsat knihu trvá tak dlouho a přečíst jí (obvzlášť v případě Rowlingové) trvá tak krátce...

Leaena
07.10.2016

Autorka, od níž nepohrdnu žádnou knihou a pro ty detektivní mám přímo silnou slabost =)

kittlerka
30.09.2016

Má cenu se vyjadřovat? Existuje člověk, který se dotkl tolika lidí na světě? Rozhodně ne..
Harry je moje dětství, a co si budu nalhávat - budu ten kouzelný svět vždycky milovat..

frantisek8285
30.09.2016

Člověk, aniž by si uvědomoval co tvoří píše dějiny. Myslím, že to co dokázala tato autorka je nevídané. Oslovila miliony lidí po celém světě KNIHOU. Miliony dětí, miliony mladých i miliony dospělých. Mě osobně její tvorba jako dítě přivedla k literatuře a za to jí moc děkuju! Pro mě už navždycky budou knížky o Harry Potterovi osobní poklad. Děkuju za knížky, které napsala a které napíše :-)