koupit eknihy

Joanne Kathleen Rowling

Kennilworthy Whisp, Mlok Scamander, Robert Galbraith, J.K. Rowling (pseudonymy)

britská, 1965, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Skvelý život

Skvelý život

Keď J.K. Rowlingovú pozvali, aby predniesla prejav absolventom na promócii na Harvardovej univerzite, rozhodla sa porozprávať im o dvoch témach, ktoré sú blízke jej srdcu... přejít na knihu

Populární knihy

/ všechny knihy
Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter 1-7 (box) - Sedm let v BradavicíchHarry Potter a Vězeň z AzkabanuHarry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Princ dvojí krve

Komentáře (178)

Přidat komentář
Twinny
08. února

Bylo mi asi deset, když jsem byla v kině na první části Relikvií. Pohlcena filmem jsem se rozhodla Harryho přečíst. Tak jsem jej přečetla. A pak znova. A ještě jednou. Od té doby nesčetněkrát.
A potom jsem si řekla, že těchto knižních světů jsou stovky, tisíce. A tím začala moje vášeň. Knihy, které se mi zapsaly do srdce. Ale těch sedm svazků, které jsou přečteny dvakrát do roka, miluju.
Díky Harrymu jsem se usmívala, bála, plakala.

Děkuju J.K.

Govrid
27.12.2017

Buď máte rádi její knihy nebo ne - já ano.

ellyem
26.12.2017

Jedna z mých oblíbených autorek. Sérii o Harrym Potterovi naprosto miluji a je škoda, že už skončila.

SknihouVrukách
26.12.2017

Rowlingová patrí medzi moje obľúbené spisovateľky. Knihy má úžasné, dej prepracovaný a konce neočakávané. :)

Kika28
25.12.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek možná že i nejoblíbenější

book123
23.12.2017

Chci si od ní přečíst všechny díly Harryho Pottera, protože mě velmi zaujala upoutávka na film i pozitivní komentáře tady na Databázi.

RoseWaterlily
30.11.2017

Jako k osobě se k ní raději nebudu vyjadřovat, k tom, jak je strašně komerční taky ne. K jejím knihám. Ano, jsou to hezké pohádky s nádechem tajemna, magie, mluvíme-li o sáze HP a Fantastická zvířata. Dokázala si získat srdce čtenářů, zanechala stopu v historii, to už jí nikdy nikdo nevezme. Přesto tuto autorku nebudu nějak bezmezně milovat a uctívat, její knížky si ovšem přečtu ráda a s chutí.

kari.nohynkova
26.10.2017

J. K. Rowling,
Slova nestačí. Vděčím jí za mnohé: díky ní jsem pronikla do tajů, které skrývá knižní svět, přestala soudit knihy jen podle počtu stran. Ale hlavně mi dala svět Harryho Pottera. Svět, který je mým útočištěm, který je tu kdykoli pro mě, můj starý známý, který mi i po nesčetném přečtení má stále co nabídnout.
Ať si tu každý píše, co chce, navždy zůstane v mém srdci a to mi nikdo neodpáře.
J. K. Rowling,
děkuji...

Sunday
20.08.2017

Zkusila jsem ji číst, ale ... Ne, moc rozvláčné. Já potřebuji AKCI a PŘEDEVŠÍM humor (až třeskutou srandu). Dva zfilmované HP jsem viděla - jo, dobrý. Ani ostatní autorčiny pokusy pod pseudonymem Robert Galbreith jsem NEDALA. U mě tedy úplně propadla.

Aki12
27.05.2017

OBDIVUJI autorku za to, že nechala popustit uzdu své fantazii a vytvořila dokonalý kouzelnický svět! OBDIVUJI tuto autorku, jakým nadpřirozeným spisovatelským umem dokáže lidi zaujmout. OBDIVUJI její propracovaný sloh, který baví malé dítě, ale nepohrdne jím ani dospělý! OBDIVUJI autorku za vytrvalost, se kterou se pouštěla do dalších a dalších dílů (což ocenili všichni fanoušci Potterovic mánie). Jsem moc rád, že jsem vzal knihu Harryho Pottera do rukou.

PeťkaW.
01.04.2017

Myslím, že víc než komu jinému, vděčí už alespoň dvě generace právě Rowlingové, že se tolik dětí dostalo ke čtení. Ať už na ni máte jakýkoliv názor, tak tohle jí nikdo upřít nemůže. Vytvořila něco, co se jen tak nevidí a asi nějakou chvíli neuvidí. Já s Harrym Potterem a jeho příběhy vyrůstala a bylo to krásné vyrůstání plné fantazie a kouzelných příběhů, které mi nikdo nevezme ;)

Vasilisek
13.03.2017

Od obyčejné paní v kavárně do mimořádné spisovatelky, kterou si zamilovalo nespočet čtenářů. Dokázala přivést ke čtení nejenom mě, ale i miliony dětí. Harryho jsem začala číst v jedenácti a nelituji toho. Mimochodem pořád čekám na dopis z Bradavic a nevím kde se stala chyba že ještě nedošel už jsou to totiž dva roky.

ilčidlo
05.03.2017

Harryho Pottera jsem začala číst už jako babička vnoučatům a moc mně zaujaly. A pak jsem i několikrát viděla zfilmovaného PH, ale knížky jsou prostě nejlepší

hellena1523
15.02.2017

Rowlingová stvořila dokonalý svět, v němž by chtěl žít každý fanoušek HP (asi nikdy nepřestanu čekat na svůj dopis z Bradavic). No a za tenhle alternativní svět, do něhož budou utíkat další a další generace (fakt si myslím, že jo!), jí budu navždy vděčná a stejně jako si získala srdce milionů čtenářů, dostala i mě.

Teninka
10.02.2017

Harryho Pottera jsem poprvé začala číst na začátku listopadu 2016, tedy v mých 24 letech. Nikdy mě Harry Potter nějak nelákal, ale začala jsem se dívat na filmy a řekla jsem si, že bych si ho mohla už konečně přečíst, když si ho každý chválil (už od základní školy :-)) ).
Musím říct, že knížky od Joanne Rowlingové mě nesmírně nadchly a četla jsem je jedním dechem :-) a rozhodně jsou všechny díly Harryho Pottera (nečetla jsem prokleté dítě a zatím se ani nechystám ....) ÚŽASNÉ. Joanne Rowlingová Harryho Pottera skvěle napsala a díky ní jsem si ještě více oblíbila fantasy.
Takže kdo ještě Harryho Pottera nečetl a má rád fantasy, tak na nic nečekejte a pusťte se do toho :-) Joanne Rowlingová je skvělá spisovatelka a Harryho si zamilujete

Liliana2006
10.01.2017

tato autorka dokázala nemožné měla by být vzorem všem autorům
=D hlavně Harry Potter a prokleté dítě se jí obzvlášt povedlo jsem její velká faninka....=D

Michalka98
04.01.2017

Naprosto zbožňuji Harryho Pottera a společně s Tolkienem jsou nejlepšími autory fantasy příběhů.

čtenářka4
30.12.2016

Myslím, že při psaní Harryho Pottera paní JKR něco osvítilo, protože to je prostě skvost fantasy. Kdo četl pochopí, kdo ne, měl by si to jít okamžitě koupit ;-).

anonym02
18.12.2016

Skvělá autorka, se skvělou sérii

whiolet
01.12.2016

Díky ní jsem se zamilovala do fantasy :)

Puntíkatýhrnek
19.10.2016

Díky bohu za takový talent...k tomu není co dodat, snad jen...škoda, že napsat knihu trvá tak dlouho a přečíst jí (obvzlášť v případě Rowlingové) trvá tak krátce...

Leaena
07.10.2016

Autorka, od níž nepohrdnu žádnou knihou a pro ty detektivní mám přímo silnou slabost =)

kittlerka
30.09.2016

Má cenu se vyjadřovat? Existuje člověk, který se dotkl tolika lidí na světě? Rozhodně ne..
Harry je moje dětství, a co si budu nalhávat - budu ten kouzelný svět vždycky milovat..

frantisek8285
30.09.2016

Člověk, aniž by si uvědomoval co tvoří píše dějiny. Myslím, že to co dokázala tato autorka je nevídané. Oslovila miliony lidí po celém světě KNIHOU. Miliony dětí, miliony mladých i miliony dospělých. Mě osobně její tvorba jako dítě přivedla k literatuře a za to jí moc děkuju! Pro mě už navždycky budou knížky o Harry Potterovi osobní poklad. Děkuju za knížky, které napsala a které napíše :-)

Jednoduchej
26.09.2016

many many many.......jak zpiva ABBA :)

HermioneCZ
18.08.2016

J.K.Rowlingová je jednoduše úžasná autorka, jež svým dílem ovlivnila (a také ovlivní) nejednu generaci. Já osobně její knižní sérii HP vůbec nepovažuji za četbu pro děti, naopak. Tyto knihy jsou tak chytlavé, že do svého děje ,,vtáhnou" ne jednoho dospělého čtenáře. Dospělí mají více starostí než děti, tudíž může být jejich ,,znovurozproudění" přívalů fantazie o něco složitější.
Mimo jiné však může starší věkové kategorii čtenářů nabídnout také kvalitní detektivní příběhy, jež jí na popularitě ještě přidávají :).

Karcoolka2210
02.08.2016

Kedže sa pri knihe ešte nedá, tak zasa píšem takto. Čiže toto je komentár ku knihe Harry Potter and the Cursed Child. Za seba môžem povedať- How awesome it is being back at Hogwarts!!!!!!! Super, super, super. Už po prvých riadkoch som sa cítila akoby som z Rokfortu nikdy neodišla. Málo kníh vás tak vtiahne do svojho sveta, že sa tam cítite ako doma. Kniha, respektíve divadelná hra začína tak, ako končia Dary smrti, teda o 19 rokov po. A poviem vám je sa na čo tešiť. Stretávame starých známych, ale aj nových ľudí, ktorí si hľadajú svoje miesto v čarodejníckom svete a tiež je to taký pohľad do vzťahov rodičov a ich mladých ratolestí, ktoré sú často komplikované a ani slávny Harry Potter sa ako otec nevyhne problémom vo svojej rodine. Nuž, viac neprezrádzam, siahnite po príbehu sami, určite sa bude páčiť :) AJ

helusa2
02.08.2016

Zní to proklatě pateticky, řeknu-li, že mi J.K. Rowling změnila život, ale je to zkrátka čistočistá pravda :-)
Harry je neoddělitelná součást života naší rodiny. Nepočítala jsem, kolikrát jsem celou sérii přečetla, kolikrát jsem to celé přeposlouchala, kolikrát jsme to viděli... Je to vlastně člen rodiny :-)
Její detektivky jsou skvostně napsány, stejně jako román Prázdné místo, který má tedy své čestné místo v mém srdci a v mé mysli - podobně jako všechny její knihy.
Je GENIÁLNÍ spisovatelkou v tom, jak umí udržet napětí, souvislosti, posloupnost... i přes několik knižních dílů. Vše do sebe zapadá, příběh se rozvíjí... Je prostě úžasná!!! Moc jí fandím a doufám, že mi svými knihami bude ještě dlouho dělat radost :-)

Hanja
02.08.2016

mario.nette: Ano, kniha vyjde v češtině 12.9.2016. V angličtině už v ČR vyšla.

Venny345
10.07.2016

Podle mě píše J.K. Rowling úžasně. Patří ke spisovatelské špičce.