koupit eknihy

Carl Gustav Jung

švýcarská, 1875 - 1961koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Člověk a jeho symboly

Člověk a jeho symboly

Bohatě ilustrovaná kniha je prvním a jediným dílem, v němž C. G. Jung vykládá laickému čtenáři svou nesmírně vlivnou teorii symbolů, jak se projevují především ve snech. ... přejít na knihu

Populární knihy

/ všechny knihy
Tajemství zlatého květuČlověk a dušeDuše moderního člověkaČervená knihaAnalytická psychologie. Její teorie a praxe

Komentáře (1)

seethelight
08.07.2015

""Mé knihy nikdo nečte, ačkoliv se tak zoufale snažím, aby mi lidé porozuměli,"" přepisuji doslovný Jungův citát, jehož trefnost ještě potvrzuje, že jsem první, co sem vkládá komentář.
V současnosti nejde upřímně říct, že Jungovy knihy nikdo nečte, a přesto ti, kterým po přečtení jména Carl Gustav Jung naskakuje jen mlhavý obraz, přichází o víc, než si přes výmluvy vůči té pověstné a zastrašující psychologické odbornosti, dokáží připustit.
Byl by nesmysl zastírat, že se Jungovy poznatky neskrývají pod rouškou (možná spíš betonovou zdí) laicky neprostupných termínů. Musíte malinko kopat, abyste porozuměli a získali tak nekompromisně víc, než komukoli nabídne laciná psychologie dneška, kterou moderní autoři tak odhodlaně uvězňují do knih.
Jestli se Jung tak zoufale snažil, abychom mu porozuměli, je teď řada na nás - zoufale se snažit porozumět mu.

" .... za činy člověka stojí osobnost, které si ještě není vědom. Jako je člověk tím, čím vždycky byl, tak už je tím, čím se stane."