koupit eknihy

Carl Gustav Jung

švýcarská, 1875 - 1961koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Červená knihaČlověk a jeho symbolyVzpomínky, sny, myšlenky C. G. JungaVýbor z díla I.Člověk a duše

Autor

Carl Gustav Jung (26. července 1875 Kesswil, Švýcarsko – 6. června 1961 Küsnacht, Švýcarsko) byl švýcarský psycholog a psychoterapeut, zakladatel analytické psychologie. Jeho přínos psychologii spočívá v pochopení lidské psychiky na pozadí světa snů, umění, mytologie, náboženství a filosofie... celý životopis(zdroj: česká wikipedie)

Komentáře (1)

seethelight
08.07.2015

""Mé knihy nikdo nečte, ačkoliv se tak zoufale snažím, aby mi lidé porozuměli,"" přepisuji doslovný Jungův citát, jehož trefnost ještě potvrzuje, že jsem první, co sem vkládá komentář.
V současnosti nejde upřímně říct, že Jungovy knihy nikdo nečte, a přesto ti, kterým po přečtení jména Carl Gustav Jung naskakuje jen mlhavý obraz, přichází o víc, než si přes výmluvy vůči té pověstné a zastrašující psychologické odbornosti, dokáží připustit.
Byl by nesmysl zastírat, že se Jungovy poznatky neskrývají pod rouškou (možná spíš betonovou zdí) laicky neprostupných termínů. Musíte malinko kopat, abyste porozuměli a získali tak nekompromisně víc, než komukoli nabídne laciná psychologie dneška, kterou moderní autoři tak odhodlaně uvězňují do knih.
Jestli se Jung tak zoufale snažil, abychom mu porozuměli, je teď řada na nás - zoufale se snažit porozumět mu.

" .... za činy člověka stojí osobnost, které si ještě není vědom. Jako je člověk tím, čím vždycky byl, tak už je tím, čím se stane."