Analytická psychologie. Její teorie a praxe

Analytická psychologie. Její teorie a praxe

Tavistocké přednášky – řada pěti přednášek na Tavistocké klinice pro asi 200 lékařů. 2. vydání

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30955/analyticka-psycholog-30955.jpg 4.533

Analytical Psychology: its Theory and Practice (The Tavistock Lectures) (1968)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Academia

blackholesun32

Moje zásvětní analyticko psychologická a psychoanalytická kniha! Ha! Díky ní, jsem se vrhl na bezbřehé vody psychologie, především hlubiné tedy a jal se v nich potápět. Jak bylo řečeno níže - je to trochu šok se s tím porvat, ale vytrvat mohou jenom ti nejodolnější! Každopádně, toto je skutečně kniha díky níž se vlastně věnuji takové práci, jakou dělám, díky níž jsem absolvoval výcvik v psychoanalytické psychoterapii (což byly nejlépe investované peníze v mém životě) a díky níž jsem vlastně dnes takový jaký jsem - což je samozřejmě jeden veliký otázník bez jednoznačné odpovědi.

parxel
21.11.2016

Naprostý souhlas s uvedenými komentáři. Jenom je to potom trochu šok, když se pak pustíte do opravdového Junga.

Antares
21.11.2016

Výborná kniha ako úvod do problematiky jungiánskej psychológie. Hrubý náčrt jeho terapeutických postupov a zároveň priblíženie jeho osobnosti. Jung tam prezentuje mnoho zaujímavých myšlienok o psychike a človeku vôbec... a ja mám chuť hľadať a čítať od neho niečo ďalšie.

Delicius
30.12.2015

Jung čitelný jednoduchý, přehledný, stručný, úžasný, geniální, zábavný, plný informací.
A hlavně úzký.
Více od něj, jsem nebyl shcopen přečíst.

přednášky

Carl Gustav Jung