Duše moderního člověka

od:


KoupitKoupit eknihu

Výbor klade do rukou českého čtenáře reprezentativní texty jednoho z největších moderních znalců lidské duše. Z obsahu: I/ Problémy duše moderního člověka Základní problém současné psychologie Protiklad Freud a Jung Problém duše moderního člověka O vzniku osobnosti Nadaný Manželství jako psychologický vztah Životní obrat Duše a smrt Psychoterapie a světový názor Ulysses — Monolog Picasso Po katastrofě Doslov k „Rozpravám k současným dějinám“ Boj se stínem II/ Ze vzpomínek — snů — myšlenek C. G. Junga Svazek uzavírá Ediční poznámka překladatele, Bibliografie a text O autorovi a jeho díle. Stati vybral a z německých originálů přeložil Karel Plocek Předmluvu napsal Ludvík Běťák Vydání první...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87246/duse-moderniho-cloveka-87246.jpg 4.648

Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Atlantis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Antares
21.03.2017

Výborná zbierka spisov. Každá kapitola ma oslovila svojim spôsobom. Netvrdím, že všetkému rozumiem a že so všetkým súhlasím, no mnohé Jungove myšlienky a pochody sú mi veľmi blízke. Čítanie jednotlivých kapitol vo mne vyvolávalo všakovaké pestré emócie a zo všetkých zaujímavých citátov by som vybrala asi tento jeden krásny, ktorý ma oslovil:

"Člověk konečně začal vnímat psyche, začal dokonce objevovat nevědomí, což - jak dokazuje historie - byla zvlášť trapná záležitost. Vždyť člověk si myslel, že se vypořádal se všemi přízraky, a tu se ukázalo, že už sice nestraší v komoře mezi harampádím nebo na staré zřícenine, ale patrně v hlavách zdánlivě normálních Evropanů."

(z kapitoly "Po katastrofě")

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

psychologie psychoterapie Carl Gustav Jung, 1875-1961 Sigmund Freud

Autor a jeho další knihy

Carl Gustav Jung

Carl Gustav Jung
švýcarská, 1875 - 1961

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených4x
v Přečtených69x
v Doporučených9x
v Knihotéce47x
v Chystám se číst53x
v Chci si koupit14x
v dalších seznamech1x