Duše moderního člověka

Duše moderního člověka

Výbor klade do rukou českého čtenáře reprezentativní texty jednoho z největších moderních znalců lidské duše. Z obsahu: I/ Problémy duše moderního člověka Základní problém současné psychologie Protiklad Freud a Jung Problém duše moderního člověka O vzniku osobnosti Nadaný Manželství jako psychologický vztah Životní ob... celý text

Z obsahu:
Psychoterapie a světový názor
Ulysses — Monolog
Picasso
Po katastrofě
Doslov k „Rozpravám k současným dějinám“
Boj se stínem

II/ Ze vzpomínek — snů — myšlenek C. G. Junga

Svazek uzavírá Ediční poznámka překladatele, Bibliografie a text O autorovi a jeho díle.

Stati vybral a z německých originálů přeložil Karel Plocek
Předmluvu napsal Ludvík Běťák

Vydání první méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87246/duse-moderniho-cloveka-87246.jpg 4.640
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Atlantis

Antares

Výborná zbierka spisov. Každá kapitola ma oslovila svojim spôsobom. Netvrdím, že všetkému rozumiem a že so všetkým súhlasím, no mnohé Jungove myšlienky a pochody sú mi veľmi blízke. Čítanie jednotlivých kapitol vo mne vyvolávalo všakovaké pestré emócie a zo všetkých zaujímavých citátov by som vybrala asi tento jeden krásny, ktorý ma oslovil:

"Člověk konečně začal vnímat psyche, začal dokonce objevovat nevědomí, což - jak dokazuje historie - byla zvlášť trapná záležitost. Vždyť člověk si myslel, že se vypořádal se všemi přízraky, a tu se ukázalo, že už sice nestraší v komoře mezi harampádím nebo na staré zřícenine, ale patrně v hlavách zdánlivě normálních Evropanů."

(z kapitoly "Po katastrofě")