MarťaVigo MarťaVigo komentáře u knih

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Smutný příběh, ale přesto věřím, že stojí za přečtení i v dnešních nadcházejících dnech...,myslím , že je to i poučné.

23.01.2024 5 z 5

Tajné experimenty cestování časem Tajné experimenty cestování časem Preston B. Nichols

Tato kniha vyvolá vždy rozruch nebo opovržení pouze jen určité ploše lidí, hlavně akademické a novinářské oblasti.....,,,která jen velmi pomalu chápe, jiný svět, který se ukrývá pod povrchním zvláště v této době povrchním světem, informací, a i lidí..zde autoři jako je Peter Moon a Preston Nichols, shrnují celkové info od prvních vydání ohledně experimentu Rainbow PROJECT, projekt ,, moonbeam,, projekt ,,moonstruck,, a na své si přijdou i radioamatéři v této knize.! Stojí za přečtení zcela jistě.

22.01.2024 5 z 5

Věčný příběh Věčný příběh Ariana Argoni

Nejdříve se mi název jevil zvláštním způsobem, ale pokud se začtete je to určitě záživná kniha a rozvíjí přirozenou sexualitu a ne tu zvrácenou anomální formu sexuality a pornografie,kterou nám svět (!,, přesněji vládci světa) všude a vždy chtějí vnucovat. Toto je pravý opak a působí jako dobrý účinek,,dobrého účinku. ,, Jako je mužská síla a mužnost a ženská citlivost a intuice!!! Tato kniha podporuje přirozenost v tomto prostoru.

13.01.2024 5 z 5

Alchymie vysvětlená na svých tradičních textech Alchymie vysvětlená na svých tradičních textech Eugène Canseliet

Ten , kdo četl tajemství katedrál, nebo příbytky filosofů a zajímá se o tyto informace a v tématech je zběhlý, jistě si pořídí i tuto knihu ,, Alchymie vysvětlena na základě textů,, od Eugéne Canseliet. Zajímavá i jako kupříkladu taková příručka. Canseliet, ale pravděpodobně přepisoval v mnohém Fulcanelliho.....ale publikoval a to je hlavní.navazoval na dílo svého učitele.....

13.01.2024 5 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Čtení které je možná dosti prapodivné, mne se četlo sice pomaleji, ale nezaujal mne příběh.

13.01.2024 3 z 5

Tajemství Zlatého květu Tajemství Zlatého květu Carl Gustav Jung

V knize Tajemství zlatého květu zde C.G. Jung popisuje Taoismus, i s komentáři a předmluvou...knihu přeložil Richard Wilhem z čínštiny, do němčiny, a požádal svého
přítele Junga , aby ji psychologicky okomentoval, je to kniha zejména pro meditační cvičení, umožňující adeptovi meditací, vymanit se z pout světa, a hlavně dosáhnout zdraví a zrození!

13.01.2024 4 z 5

Alžběta - Rudá vévodkyně Alžběta - Rudá vévodkyně Ghislaine Windisch-Graetz

Tato kniha o vnučce Císaře Františka, pro kterou, zcela jistě měl císař slabost , ji podporoval jak jen mohl , na tehdejší bonton ji i dosti podporoval a připustil spoustu přání a výstřelek... každopádně je to pravdivý popis života Alžběty od dítěte, které tráví u dvora, až po zásnuby svatbu , a následující život a vztahy i s rodinnými příslušníky. Měla do jisté míry na první pohled privilegovaný život, ale velice těžký a často posmutnělý, útěchu hledala v přírodě, politice, i v esoterice.o všechny své děti se ovšem starala.Trochu zde i zcela bez příkraz popisuje Alžbětu ,,Sissi ,,v soukromí ( samozřejmě v mnoha aspektech nebyla tak dokonalá , jak ji chce historie vylíčit, kupříkladu neměla ráda malé děti a novorozence..atd..a neměla ani velký vztak k prvním dvou m dětem, jen k poslední dceři., že
tzv. ,,Uherské dítě,,) K této knize se i často vracím, je dokonale sepsána, a přibližuje neokázalou , a leckdy i smutnou obyčejnou lidskou pravdu. Určitě se moc tato kniha hodí do knihovny.Budete se k ní i možná vracet .
...

13.01.2024 5 z 5

Lékař ze Lhasy Lékař ze Lhasy Lobsang Rampa (p)

Knihy od Lobsanga Rampy mám velice ráda, dávám i nyní vše dohromady a vracím se k určitým knihám od něj. Nejvíce mám ráda ,, Lékaře z Lhasy, a v knihách vystihuje velice obratně budhismus, lámy, východní náboženství, a i možná náčrt, které v Těchto zemích znají velice dobře lámové a i swámí...a to je učení hlavního ,,prvotního..
lámy Tzv.Bonpo.....

Príroda Príroda Ralph Waldo Emerson

Velice krásně a s citem, Edgar Allan Poe, popisuje v poezii přiblížení se přírody k člověku, s kontroverzní diverzitou velkoměst. Některé pasáže pohladí na duši.

13.01.2024 5 z 5

Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina Johanna Marianna Burg (p)

Tuto knihu, ne každý pochopí, za mne skvělé, určitě neanalyzuji každou maličkost rozbor a rozbor a úprava textu -psaní, nebo přehnanou spisovnost, to je jen hnido- pišství, odsuzovat jen pro styl psaní, obsah ,ale už je zajímavější, ale především Saint Germain je určitě mystické vždy a vše okolo něj jakoby zastřené a dobře ukryté téma, lidé kteří si nevidí na špičku nosu, bohužel je jich mnoho, a jen přibývají, ale každopádně se mi líbil nejvíce prostředek, a závěr, na začátku je to obtížnější se tím prokousat, jakmile v knize najdete stříbrnou nit !! Omlouvám se čtenářům, kterým se toto dílo nelíbilo,ale obsah knihy a dialogů, který je v této knize , je důležitější než jeho forma, např.zde autorka zmiňuje Gamodermu, nebo siderické kyvadlo,ale i ke konci napínavý příběh nejen hlavní postavy,ale i současně příběh ze života 16 století a i příběh Zity poslední císařovny a jejího manžela posledního císaře Rakouska- Uherska..atd mnoho zajímavých událostí,já zde našla inspiraci pro další postavy, které se v španělském Tv v šedesátých letech se Saint Germain opravdu vyskytl... věř či nech být
právě to je důležité..jako oddychové a i romantické čtení je to určitě dobré.

12.01.2024

Z koho jsme vznikli? Z koho jsme vznikli? Ernst Rifgatovič Muldašev

Kniha s názvem,, Z koho jsme vznikli,, aneb,, neuvěřitelné výsledky himálajské VĚDECKÉ expedice,, od Pana Doktora Ernsta Muldaseva lékaře a odborníka na oční oftalmologii, vědce, i skeptika, ale i věřícího, a objevitele tzv Alloplantu v oftalmologii, je jen velkým přínosem a množstvím informací ohledně našeho vzniku, Genofondu lidstva, a odhalení na základě výzkumů, zcela změřitelných v oftalmologii, že se Genofond a mystérium nachází na různých zvláštních místech naší planety , a nejen v Nepálu a Himálajích ale i např. V Poušti Gobi a Antarktidě..atd... objevíte i Atlantskou civilizací , a i tu Lemurskou a mnoho zajímavých poznatků, lidí, swamí, lámů, Bonpa ... Ale uši nebral servírka ohledně ,, tzv. nových Rusů, a vlastních lidí, jakož i západní Evropě a Jeho cest v různých koutech světa , islámských fanatických národů, a indiáni v džungli v Amazonii odsouzeni k zaniku,...anakondou několik metrů dlouhou anebo Krokodýlem nachází indiáni ,a je zcela normální pro ně, že každý den umírají a nemají zbraně....Muldašev je skvělý vypravěč a je zde, citace a odkazy i na jiné zdroje z knížek od Blavatske, či Rericha nebo lámy Dr.T.Lobsang Rampa,!..atd.. určitě ji jako zajímavé čtení moc doporučuji .

12.01.2024 5 z 5

Utajená minulost i budoucnost lidstva Utajená minulost i budoucnost lidstva Radu Cinamar

Kniha o pohoří BUCEGI,,secrets the sunrice of BUCEGI,, je nádherné vyprávění , kde je zastoupeny pod jiným jménem hlavní hrdina Cézar, je to skutečný svět a skutečné události velice napínavé a myslím i zajímavé odhalení, a všichni ti, co četli Agent MIB,, Jason Mason ,, kde odkazuje i na tuto knihu a informace okolo si zcela jistě přijdou na své i zde a opět jim to rozšíří obzory a potvrdí jen všechny stříbrné nitě ohledně těchto témat...... velmi doporučuji všem.

Thovt - Brány Atlantidy Thovt - Brány Atlantidy Kerstin Simoné

Kniha Thovt, který byl VELICE pravděpodobně Atlanťan ,který přežil svoji civilizaci po potopení platónského ostrova ,kde byli poslední zbytky pozdních Atlantaňů po velkém kataklyzmatu.. a až poté po mnoho let později přišla potopa, a zbyla jen tato část tzv.platonský ostrov s posledními zbytky Atlantaňů, před nimi to byli o hodně vyspělejší Lemuřani, tzv.ranní a pozdní, ale zpět, Thovt byl jeden z posledních Atlantaňů a stará civilizace Egypťanů se učila od zbylých a posledních Atlantaňů ( před nimi kvůli kataklyzmatu osy země ,civilizace Atlantaňů velká její část zanikla a zahynula ,a zbylá část přeživších Atlantaňů z platónského ostrova ....který , když přišla tzv velká potopa zmizel pod vodou...před potopou Se Egypťané ještě před tzv. Před faraonským obdobím jen něco málo naučili od Atlantaňů,ale ne tak dokonale, ale přece jen něco ano.Thovt je pro všechny ,kdo si chtějí možná, říkám možná nastartovat mysl pro jemnohmotný svět a duchovní postup a rozvoj který je VELICE obsáhlý a složitý ale příjemný k duchovnímu postupu . Nikoliv do regrese a zakrnění, ale ba právě naopak...k progresi. Národy ,kteří jsou v regresi vždy zanikli, pod tlakem těch národů či civilizací ,kteří byli v progresi ,ale duchovní...ne materiální!!! A pozitivní ne negativní...

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Strhující a opravdu paráda .od Arnošta Lustiga se mne osobně knihy čtou velice rychle a lehce a plynule, a je to i občas i když je to vlastně smutné tak se u toho člověk zasměje...v leckterých částech..je to lidské čtivo a výborně vedený sled... Knihy od pana Lustiga mám ráda. Navíc je to pravděpodobně i z jeho prožitku a zkušeností...velice dobré

12.01.2024

Z kroniky Akaša Z kroniky Akaša Rudolf Steiner

Antroposofie, je těžká a je ne moc pochopilltelna, je to o duchu a ne jen o myslí, je to o hmotném těle které má i druhé tělo to astrální , a to astrální má možnost se oddělit od toho fyzického těla což na planetě dokáže jen málokdo. Velmi málo lidí zcela výjimečných a jen s dobrými úmyslu ..pokud to lidé dokáží ale neumí ovládnout..nic..jen vše zhorší..navíc je to složitá věc pro obyčejné smrtelníky k pochopení jak to vše funguje, stačí jen ale velký cvik, ten kdo proto má předpoklady , duchovní mistři to vědí.
Určitě je to pro pokročilé chápavé čtenáře, ale i vědce, a nevědce, kteří se tomuto věnují a chtějí pochopit mnohem víc. VŠICHNI ale Lámové,swami a duchovní mistři sdělí jen jednu a tu samou linii a to je LASKA, LADKA JE HYBNOU SILOU NA PLANETĚ NIC VIC. ALE TA OPRAVDOVÁ

12.01.2024 5 z 5

Kniha Dzyan Kniha Dzyan Helena Petrovna Blavatská (p)

Určitě si ji přečtěte,kdo tento věcem nerozumi anebo je nechápe ať začne s něčím lehčím..ale jinak je to opravdu reálný pohled na jemnohmotny svět, který málokdo i dodnes pochopí a chápe, a není to možná ani v jeho moci...jinak za mve se Blavatska popisu překonala. A někde jsou i detaily, ikdyz opět pro mnohé nejsou... možná že je někteří ani nezachytí..a naopak mnozí zase ano.

12.01.2024 5 z 5

Můj otec byl MIB Můj otec byl MIB Jan van Helsing (p)

Za mne zcela jistě skvělá kniha plná všeho ,co jste jen lehce po kouskách někde slyšeli, či četli odděleně, je to super v tom , že je zde takový souhrn, jen jedna kapitola se mi zdála přitažená trochu za vlasy...ale opravdu jen jedna , a člověk si vše musí uspořádat dle svého. Určitě je nabitá informacemi zvláště těmi nepohodlnými, co většina otupelých lidí z různých vrstev určitě nerada vidí na papíře! Každopádně by si ji mělo přečíst široké spektrum čtenářů, ať už jen ze zvědavosti či rozšíření obzorů. Za mne super. Jak rozbor tak i zdroje fakt dost dobrý, a vše uspořádáno dohromady..mimoto vás to dovede k dalším odhalení v jiných zajímavých knihách z jinými zajímavými lidmi a i autory. Kteří ,už důkazy prostě v knize podali dávno.....před touto knihou.Nebo můžete cestovat a pídit se dál po všem možném...jak kdo chce! Věřte ALE ,že v ničem se jistě Mason nemýlil!

Tajné nauky všech věků Tajné nauky všech věků Manly Palmer Hall

Velice souhrnná zajímavá kniha, ke které se můžete stále vracet, a vždy objevíte něco nového, je to i takový atlas a souhrn všech náboženství,kultur, mystérií, civilizací a uctívání, atd zejména v druhé polovině nabírá co do složitosti a různých alchymistických kódů, symbolů ,
a kreseb, které je též nutné prostudovat. Což opravdu není lehké . určitě a zcela jistě je pro Otrlé čtenáře, kteří vědí, co chtějí a chtějí zjistit co nejvíce a dát si myšlenky dohromady...a utvořit si takový přehled a základ .. všeho. Určitě knihu především skeptikům doporučuji hlavně i pro orientaci duchovna a všech vědomostí tak krásně souhrnně jako je to zde v této obsáhlé knize. Určitě ,ale není pro všechny čtenáře.