Tajné nauky všech věků

Tajné nauky všech věků https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479523/bmid_tajne-nauky-vsech-veku-cm1-479523.jpg 5 6 2

Opus magnum hermetického filosofa Manlyho P. Halla z roku 1928 patří dodnes k nejlepším a nejvyhledávanějším publikacím z oblasti esoterické literatury. Kniha s podtitulem „Encyklopedický přehled zednářské, hermetické, kabalistické a rosekruciánské symbolické filosofie neboli interpretace tajných nauk skrytých v rituálech, alegoriích a mystériích všech věků“ nabízí čtenářům vzrušující duchovní dobrodružství objevování zapomenuté moudrosti. Obsah: Starověká mystéria a tajné společnosti; Atlantis a bohové starověku; Život a nauky Thotha Herma Trismegista; Zasvěcení pyramidy; Isis, Panna světa; Slunce, univerzální božstvo; Zvěrokruh a znamení zvěrokruhu; Bembínská deska bohyně Isis; Starověké divy; Pýthagorův život a jeho filosofie; Pýthagorejská matematika; Symbolismus lidského těla; Legenda o Chíramovi; Pýthagorejská teorie hudby a barev; Ryby, hmyz, zvířata, plazi a ptáci; Květiny, rostliny, ovoce a stromy; Kameny, kovy a drahokamy; Ceremoniální magie a čarodějnictví; Živly a jejich obyvatelé; Hermetická farmakologie, chemie a léčba; Kabala, tajná nauka Izraele; Základy kabalistické kosmogonie; Sefirotický strom; Kabalistické klíče k stvoření člověka; Analýza tarotových karet; Svatostánek v poušti; Bratrstvo růžového kříže; Rosekruciánské nauky a zásady; Patnáct rosekruciánských a kabalistických tabulí; Alchymie a její zástupci; Teorie a praxe alchymie; Claudius de Dominico Celentano Vallis Novi a jeho hermetické a alchymické obrazy; Chymická svatba; Bacon, Shakspere a rosekruciáni; Kryptogram jako prvek symbolické filosofie; Symbolismus svobodného zednářství; Mystické křesťanství; Kříž a ukřižování; Mystérium Apokalypsy; Víra islámu; Symbolismus amerických Indiánů; Mystéria a jejich vyslanci.... celý text

MarťaVigo
12.01.2024 5 z 5

Velice souhrnná zajímavá kniha, ke které se můžete stále vracet, a vždy objevíte něco nového, je to i takový atlas a souhrn všech náboženství,kultur, mystérií, civilizací a uctívání, atd zejména v druhé polovině nabírá co do složitosti a různých alchymistických kódů, symbolů ,
a kreseb, které je též nutné prostudovat. Což opravdu není lehké . určitě a zcela jistě je pro Otrlé čtenáře, kteří vědí, co chtějí a chtějí zjistit co nejvíce a dát si myšlenky dohromady...a utvořit si takový přehled a základ .. všeho. Určitě knihu především skeptikům doporučuji hlavně i pro orientaci duchovna a všech vědomostí tak krásně souhrnně jako je to zde v této obsáhlé knize. Určitě ,ale není pro všechny čtenáře.

Thanateros
29.01.2023 5 z 5

Mohu prohlásit, že jsem poctivě přečetl celou knihou - trvale mi to "pouze" od března 2022 do konce ledna 2023. Čtenář by měl očekávat encyklopedický přehled ezoterických doktrín mnoha zemí, náboženství a tajných seskupení. Třebaže jsem mnohé z uvedeného již znal, přece je dobré mít to všechno shrnuté na jednom místě, tj. v jedné knize, snadno sa pak dohledávají detaily toho, co si člověk chce osvěžit v paměti, nebo když chce něco citovat. Úroveň překladu skvělá! Zamrzí však rozpixelované ilustrace.

Manly Palmer Hall
kanadská, 1901 - 1990
2021  100%Tajné nauky všech věků
2021  93%Zasvěcenci Plamene

Kniha Tajné nauky všech věků je v