Mandaly - obrazy z nevědomí

Kniha obsahuje tři příspěvky: K empirii individuačního procesu; O symbolice mandaly; Mandaly. Slovo mandala znamená kruh v obecném smyslu. V oblasti náboženských rituálů a v psychologii označuje kruhové obrazy, jejich kreslené, malované, plastické nebo taneční ztvárnění … jako psychologické fenomény se spontánně vyskytují ve snech, v jistých konfliktních stavech a u schizofrenie … individuální mandaly se vyznačují takřka neomezeným množstvím motivů a symbolických narážek, z nichž je snadno patrné, že se pokoušejí vyjádřit celek individua, nebo jeho hlavní vnitřní vztažný bod … jejich předmětem je bytostné Já....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58145/mandaly-obrazy-z-nevedomi-58145.jpg 414
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Emitos - Tomáš Janeček

Kniha Mandaly - obrazy z nevědomí

desert.fox
27.07.2019

Individuační proces jednoho z Jungových pacientů. Nesedlo mi to, že šlo jen o jednoho pacienta. Tahle působil příběh nesourodě, ba někdy až svévolně.

hu_87
18.09.2018

Velmi zvláštní kniha. K přečtení mě inspirovala jedna osoba, jinak by tahle knížka zůstala nepovšimnutá v regálu.
Má očekávání se vcelku lišila; také mi vadilo, že nejsou obrázky jednotlivých mandal např. hned před, anebo za rozborem určité mandaly, ale třeba v polovině knihy. On to rozebírá poměrně zvláštně, během úvah se dostává i trošku, jak to říct... "jinam", ale z knížky si odnáším některé zajímavé postřehy, i když se mě nakonec kniha v lecčem zklamala. A u některých mandal by se mi více líbilo, kdyby autor rozbor neodfláknul a poskytnul podrobnější analýzu, která mi někde přišla o dost potřebnější.