Zuzu88 Zuzu88 komentáře u knih

Proud času Proud času Michael Crichton

Jiné knihy mě nadchly(Kořist,Kmen Andromeda,Skandální odhalení...) a proto jsem sáhla i po této,ale jsem zklamaná...Hlavní hrdinové jsou na útěku od začátku do konce,až je to otravný,jak se vždycky z každé situace dostanou,přestože nejsou ani vycvičení v bojových uměních,ani nad nimi nebdí andělíček strážníček...Děj se tak smrsknul na začátek a nakonec.Dojem nezachránila ani lákavá myšlenka cestování časem.

02.12.2014 2 z 5

Ostrovy přízraků Ostrovy přízraků Colin Falconer (p)

Perfektní čtení od začátku do konce.Celý příběh je o to horší,že je skutečný.Bohužel,lidé se k sobě chovají hrozně i z daleko menších důvodů,než ze strachu ze smrti a vidiny bohatství..

02.12.2014 5 z 5

Kníže čeká na zbraně Kníže čeká na zbraně Bohumír Fiala

Kniha je srozumitelná,psaná spíš pro děti,kterým srozumitelně přiblíží část českých dějin.

28.05.2014 2 z 5

Boleslav - Příběh bratrovraha Boleslav - Příběh bratrovraha Zuzana Koubková

Pěkně zpracovaný příběh o knížeti Boleslavovi,který sice šel přes mrtvoly,což bylo v té době běžné,ale vytvořil mohutnou říši zahrnující nejméně sever Moravy,Slezsko a Malopolsko až ke Krakovu, vládl nekompromisní pevnou rukou a měl respekt svých poddaných i krále Oty.Hezky popsaný nelehký život všech vrstev v té době,ať už to byla knížata,nebo prostý lid.Kniha se mi líbila.

16.05.2014 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Kniha se mi zdála zpočátku nezáživná,zdlouhavá,pasáže týkající se války příliš rozvláčné..Příběh však byl silný,poučný..Po dočtení jsem se začala vracet k již přečteným pasážím a zjistila jsem,že pro mě bude Šaman se svým poselstvím kniha,ke které se určitě ještě vrátím...

02.04.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

I když jiná,než dvě předešlé,přesto skvělá!Mnoho hlubokých myšlenek,nad kterými nepřestávám přemýšlet a které mě hluboko zasáhly.Rozhodně výborné čtení.

25.03.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Vynikající vypravěčské umění,poutavý příběh,pro mě jeden z nejsilnějších čtenářských zážitků.

11.02.2014 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Čte se dobře,zajímavý děj,ale toho zla a násilí se mi zdá přece jenom už moc.

18.08.2015 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Knize se nedá upřít čtivost a dobrý nápad na příběh.Pro mě ale slabší než Levhart,Sněhulák a Spasitel.Oproti nim takový čajík.Ale na víkend prima čtení.

15.02.2015 4 z 5

Skandální odhalení Skandální odhalení Michael Crichton

Opravdu hodně čtivé a zajímavé.Nezbývá než doporučit.

18.09.2014 5 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Motiv zajímavý,poutavý,napsáno čtivě,jen mi na tom vadila naivita hlavního hrdiny a dost neuvěřitelné situace..no ale co,je to sci-fi.Oceňuji poznatky z prostředí,které je většině smrtelníkům neznámé,až tajemné.

01.09.2014 4 z 5

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Takový slabší čtení,víc pohádka,než cokoliv jiného,ale čtivost se jí upřít nedá.

16.04.2014 2 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Vynikající kniha.Komentář Terry je dokonalý,musela bych ji opakovat.Myslím že od B.W.nejlepší.

25.03.2014 5 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

Nejdříve jsem se nemohla začíst,zdálo se mi to nezáživné,rozvláčné,žádný spád,málo šťávy..Od půlky už se děj slušně rozpohyboval a nabral na otáčkách.Ke konci mi i zvlhlo oko.B.W.má i lepší knihy,ale tato tak 70%.

25.03.2014 3 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Nejsem nadšená čtenářka romantických příběhů,ale tato kniha uspokojí napětím,vtipem,čtivostí a správnou mírou koření zvaném romantika i čtenáře jiných žánrů.Má šmrnc,spád i šťávu a čtenáře vtáhne do děje a nepustí ho až do konce

09.10.2013 4 z 5