Boleslav - Příběh bratrovraha

Boleslav - Příběh bratrovraha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2909/bmid_boleslav-pribeh-bratrovraha-adZ-2909.jpg 4 47 10

Na knihu o sv. Václavovi volně navazuje další (a zatím poslední) historický román z pera Zuzany Koubkové, kniha o Boleslavovi řečeném ukrutný. Příběh se začíná až roku 950, tedy 15 let po Václavově smrti, a popisuje těžkosti, které provázely Boleslava při budování silného českého státu (které započal již jeho bratr), až po jeho smrt. I zde jsou dva možné letopočty a i zde se Zuzana Koubková přiklonila k tomu pozdějšímu a podle historiků pravděpodobnějšímu: 972.... celý text

borufka
18.12.2023 4 z 5

Zajímavé propojení historie doložené, předpokládané a invence autorky, líbilo se mi, že se nebála pohazovat postavami i dějem, aby jí fungoval "příběh", oceňuji. Knihu si přidávám na seznam děl o osobnostech, které nám byly předkládány příliš černobíle na to, aby to byla pravda :-).

chodícírohožka
05.12.2023 2 z 5

Docela zajímavý náhled na nechvalně proslulou postavu z českých dějin ve spíše průměrném historickém románu. Čtení to nebylo špatné, ale něco mi tam chybělo.

tomas4863
07.08.2022 5 z 5

Poutavé vyprávění, které sem tam vybočuje z dějinných linií a navíc je velice čtivé. Vysoká politika, rodinné vztahy, války, zkrátka to, co od takového historického románu očekávat.

Schamila
18.09.2018 3 z 5

Příběh bezva - zase něco víc znám z naší historie. Ovšem styl psaní už pro mě tak líbivý nebyl. Děsně dlouhé kapitoly - takřka bez konce. Děsné dlouhé věty s několika vloženými dalšími větami a na konci jedno slovo a tečka. Několikrát jsem se musela vracet na začátek, abych pochopila, co ta věta říká. Tato kniha je pro hodně sečtělé milovníky knih. Já toho už také přečetla hodně, ale tahle autorka - to není můj šálek kávy. Jak se říká - v jednoduchosti je krása!!!!!

R.E.M.
13.05.2018 4 z 5

Pěkné románové zamyšlení nad Boleslavem, jeho vině/nevině. Čtivé, dobré. Průřez obdobím vládnutí knížete, bojů s nepřáteli, osudy Boleslava a jeho nejbližší rodiny, především synů. Popis nejde do hloubky, jsou vypíchnuty určité důležité události. Pro mě jde určitě o zajímavé století, málokdy knižně zpracované,o kterém mám jen kusé znalosti. Jde o poutavý příběh, který se mi líbil.

Dandulka
14.06.2017 4 z 5

Zdá se, že bude tato autorka dobrá. zatím je tohle snad druhá nebo třetí kniha, kterou jsem od ní četla. Vůbec nebyla špatná.

Finn123
13.11.2016 5 z 5

Pěkné volné pokračování knihy Kníže Václav. Paní Koubková píše příběhy, které se dobře čtou. Oblíbil jsem si postavu Boleslavova syna Straška, ale bohužel brzo zahynul-to mě trochu zamrzelo, ale jestli byl historická postava, tak se s tím nedalo nic dělat. Naštěstí obě knížky oplývají množstvím postav, tak si nějakou sympatickou vždycky vyberete, např. hned tu hlavní-Voka.

vincek1
08.07.2015 4 z 5

Podle mého názoru, pěkně napsaná kniha o Přemyslovci, kterého zná mnoho lidí jen jako vraha bratra Václava.

Zuzu88
16.05.2014 4 z 5

Pěkně zpracovaný příběh o knížeti Boleslavovi,který sice šel přes mrtvoly,což bylo v té době běžné,ale vytvořil mohutnou říši zahrnující nejméně sever Moravy,Slezsko a Malopolsko až ke Krakovu, vládl nekompromisní pevnou rukou a měl respekt svých poddaných i krále Oty.Hezky popsaný nelehký život všech vrstev v té době,ať už to byla knížata,nebo prostý lid.Kniha se mi líbila.

shenandoah
11.01.2013 4 z 5

Autorka celkem dobře propojila historii, legendu a autorskou fikci. Bylo to čtivé, jen korektor by neměl dostat zaplaceno. (Je velký rozdíl mezi zužovat a sužovat.)