zuzlajs zuzlajs komentáře u knih

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Druhý díl "Stodůlek" se mi tak líbil, ze jsem mnohokrát litovala, že nebyly napsány ještě další díly. Obě dvě knížky jsem jako malá dostala od bráchy pod stromeček a dodnes na to vzpomínám.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Je to jedna z nejkrásnějších dětských knížek. Jako malá jsem ji četla mnohokrát a i teď se k ní vracím, když předčítám svým dětem.

10.12.2012

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Úžasná kniha nejen o nelehké době.

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Zrovna nedávno jsem po této knížce znovu po letech sáhla. Skvěle se při ní vzpomíná na vlastní dětství a průšvihy. Těším se, až si ji za pár let přečte i má dcera.

11.12.2012

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Prostě James Herriot. Nikdy nezklame! Úžasné čtení pro pohlazení na duši a úsměv na rtech.

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Film jsem sice neviděla, ale tato kniha mě nadchla. Nevím, zda by ji filmové zpracování mohlo trumfnout, nejspíš ne. :-) Objevila jsem ji při výprodeji v knihovně a musela jsem ji mít :-) . Ráda se k ní budu vracet znova a znova.

Spojeni osudem Spojeni osudem Nora Roberts

Líbil se mi o něco víc, než první díl. Jsem zvědavá na třetí, i když závěr je dost předvídatelný.

31.05.2013 3 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Opět jsem jako první viděla film a až potom jsem si koupila knížku. Vždycky mě překvapí, jak málo z knihy zůstane ve filmu zachováno a kolik věcí - pro mě podstaných - je změněno. Kniha se četla jedním dechem a bude patřit k mým oblíbeným. Příjemná oddechovka.

31.05.2013 3 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Jako první jsem viděla film, docela se mi líbil. Tak jsem si pořídila knížku a jak už to tak bývá, kniha byla mnohem lepší než film. Už proto, že ve filmu byla zachována pouze hlavní kostra příběhu. Jako oddychovku můžu doporučit.

31.05.2013 4 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Krásná. Opravdu nádherně zobrazené staré zvyky a obyčeje. Moje dcera je nadšená jak z knížky, tak i z večerníčku. Dá se číst stále dokola a rošťárny malého Honzíka, Martínka i dobrotivé Andulky nás teda neomrzí. :-)

12.12.2012 5 z 5

Filmové příběhy Filmové příběhy Zdeněk Svěrák

Naprosto fantastická knížka. Příjemná oddechovka, u které se člověk směje stále znovu a znovu. Filmy jsou pěkné, ale psanou povídku fakt - aspoň u mě - nepřekonají.

20.04.2016 5 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Trošku pomalejší rozjezd, ale jakmile jsem přelouskala prvních asi patnáct stránek, příběh mě docela chytl. Doporučuju jako příjemnou oddechovku.

08.03.2016 4 z 5

Plyšová veš Plyšová veš Hana Hlavínová

Docela jsem se pobavila, četlo se to moc dobře.

06.08.2013 3 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Jedna ze slabších Nořiných knih, trochu připomínala sérii o klíčích. Moc mě nenadchla, ale i přesto si další díly přečtu. Snad mě ještě něčím překvapí...

31.05.2013 2 z 5

Život je pes - příběhy z kotců a pelíšků Život je pes - příběhy z kotců a pelíšků Vladimíra Černajová

Laskavá, dobře napsaná knížka, přibližující osudy nejen opuštěných zvířat.

11.12.2012

Šmarjá, vyplivni tu mandelinku Šmarjá, vyplivni tu mandelinku Vladimíra Černajová

Při čtení této knížky, kterou jsem si kdysi náhodou půjčila v knihovně, jsme já i můj muž řvali smíchy. Nebylo zbytí, musela jsem ji mít. Sehnat ji bylo kapku náročné, ale už přes rok má své zasloužené místo v naší knihovně a kdokoli si ji kdy od nás půjčil, vracel ji s úsměvem od ucha k uchu. Bezvadné střípky života, vyprávěné s úžasným humorem a nadsázkou. Všem můžu doporučit. :-)

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Je to jedna z knížek, po níž sahám, když je mi mizerně. Spolehlivě zvedne náladu. :-)