Zuzka_Zuu Zuzka_Zuu komentáře u knih

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Nejdříve, ač by se nemělo, jsem shlédla - několikrát - seriál a zamilovala se do něj. S postupem času jsem zjistila, že existují knížky a rozhodla jsem se zjistit, jak moc se podobají seriálu.
Kniha sama o sobě se mi četla krásně, i přesto, že jsem díky seriálu věděla co přijde, stejně jsem hltala každé slovo

08.04.2022 5 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

(SPOILER) Kniha se mi hned po prvních řádcích zalíbila a nadšeně jsem dočetla až do konce. Sledovat, jak se tehdy vyvíjel domluvený svazek proto mě byl hodně zajímavý a dovedu si představit, že to tak bylo i ve skutečnosti tehdy mezi nimi. Další tečkou dokonalosti bylo, že se Ina nepoddala typicky ženskému chování a učila se bojovat a i přes lehký nádech erotiky se kniha nezvrtla v erotický román. Za mě kniha parádní :)

25.03.2022 5 z 5

Pravidla hry Pravidla hry Neal Shusterman

Cestování mezi dimenzemi v podání skvělého autora, nářez! Děj ubíhal, jak je to u autora zvykem, nechyběly "ou" momenty naplněné emocemi. Při čtení této knihy jsem si vzpomněla na film "Počátek" s Leonardem DiCapriem. Různé vesmíry, různé zápletky. Hlavní hrdina Ash se skvěle zvládl vypořádat s každodenními problémy dané reality i odlišnosti jiných realit. Nechyběla romantická zápletky - v každém vesmíru jinak podaná a přesto skvělá, za mě další skvělá kniha od autora, nezklamal.

19.05.2024 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Konečně jsem se vrhla na tak opěvovanou a uznávanou autorku.
Začala jsem Skleněným trůnem a za mě super příběh, příjemné čtení, jen zřejmě pro mladší čtenáře, ale to při čtení ničemu nevadilo.
Líbila se mi zápletka i romantická linka i když jsem nevěděla s kým bych hlavní hrdinku viděla radši - to jsem pocítila až na konci knihy :)
Příběh měl rychlost, krásně odcípal, takže předpokládám, že ty knihy, kde trvá než se Maas dostane k jádru věci mě teprve čekají. Styl psaní autorky jsem si hned zamilovala, rozhodně mě chytla do svých sítí.

21.04.2024 5 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Dokonalý thriller. Jízda od začátku až dokonce, mrazení v zádech, pátrání po pravdě a velké "ou" odhalení. Mazec! Proplétání dějů, jak z hypnózy tak z reality bylo příjemné na čtení, postupné rozklíčování pravdy, která mi vyrazila dech. Rozhodně doporučuji přečíst.

10.02.2024 5 z 5

Cirkusový vlak Cirkusový vlak Amita Parikh

Kniha se četla krásně a sama. Děj ubýval a nevím ani, co se mi líbilo víc, jestli historické prvky smíchané s fikcí, romantická zápletka, drama, věrnost hlavních hrdinů nebo to, jak autorka vyzdvihla dětskou obrnu. Líbil se mi duch Leny, nejdřív zlomený a pak postupně jak rostla, spolu s tím i její sebevědomí. Rozuzlení a velké "ou" nemělo chybu. Na konci knihy vysvětlení, jak moc si autorka hrála s fantazií a o kolik moc pozměnila historii. Pokaždé mě potěší, když amerického/ anglického autora zaujme něco z Čech i když v této knize to byl Terezín a jeho depresivní historie a prostředí, pořád jim stojíme za to, to prozkoumat a jak autorka na konci napsala, byla u nás v Čechách prozkoumat oné téma osobně. Knihu doporučuji

05.02.2024 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Nádherné zakončení série i když o něco málo slabší než předešlé díly. Válka, vyvrcholení a nevyhnutelné oběti. Katnissiny myšlenky dávaly opět větší smysl k tomu proč co dělala a jak se chovala. Stojí za přečtení.

01.02.2024 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Skvělé pokračování série, opět kniha lepší než film, lépe chápu vztahy mezi Katniss a Hurikánem a také vztah k Peetovi. Dění ve hrách super napínavé, je super znát Katnissiny myšlenky, obavy, pocity ... S radostí se vrhám na třetí díl, tento opět super čtivý.

22.01.2024 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

(SPOILER) Krásné zakončení druhého dílu, první byl přeci jen o něco lepší nebo jen já z tohohle tématu mám takové pocity, jelikož to sama prožívám. Rozvod za pár týdnů, manžela d***, předávání dítěte jedno velké zlo. Kniha jako by vystihovala moje obavy, starosti, bolesti a lásku k dítěti se strachem, co se děje když u toho nejsem, cítila jsem s Lily do poslední stránky. Tentokrát se v knize moc "ou" momentů neobjevovalo, nebylo to tak nabité dějem jako jiné knihy od autorky, včetně slz a dojetí. Oddychovka skvělá, zakončení super. Rozhodně doporučuji přečíst i když je kniha slabší, už jen kvůli tomu happy endu i když knize něco prostě chybí :)

09.01.2024 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Zajímá zápletka, rozuzlení a úsměvný konec. Líbilo se mi propojení nadpřirozeného daru a do toho pátrání po vrahovi. Byla jsem ráda za to, jak to dopadlo s maminkou hlavní hrdinky, ulevilo se mi. Nápad na knížku rozhodně originální. Skvělý příběh :)

24.10.2023 5 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Nejdříve jsem dost bojovala s tím se začíst, ale nakonec se z toho vyklubal super příběh s dobrým koncem. Obrázkové ilustrace tomu přidávali na plusu, rozhodně doporučuji :)

08.05.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Zajímavé téma knížky a zajímavý pohled na věc dvou lidí, kteří se z ničeho dostanou na vrchol. Líbily se mi kratší kapitoly, protože jsem obsah některých potřebovala zpracovat. Celkově se mi styl autorky velmi líbí i to, jak se opírá i citlivá témata, které mi mnohdy až vyrazí dech a říkám si, že tolik smůly najednou snad už nejde mít.

25.03.2023 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

První díl jsem přečetla strašně rychle a hltala každé slovo, tady mi ten pocit "no to si děláš pr**" nenaskakoval tak často jako u prvního dílu. Každopádně nechybělo zhnusení se nad lidmi, že něco takového vůbec dopustí, nechyběla řada "ou" momentů a také strhující závěr. Za mě další povedený díl, to že nebyl jako první mu na kráse vůbec neubírá. Těším se na další dva zbývající díly této dystopie a na jejich završení

02.02.2023 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

(SPOILER) Poslední díl skvělé upíři ságy je za mnou. Musím říct, že tenhle díl měl za mě rychlý spád a už na začátku mi bylo jasné, jak to dopadne, přece by Rose nenechala svou kámošku kandidovat bez výsledku :)
Za mě velmi čtivé a rychle ubíhající příběh. Dimkova rezervovanost mi chvílemi až lezla na nervy a když už se Rose rozhodne posunout dál a nechat jejich vztah být, tak se najednou Dimka rozhodne, že by to šlo! Grr! Iritující ...
Vztahy se vyřešili a všichni až na Adriana jsou šťastní a na to navazuje další série - Pokrevní pouta.

26.01.2023 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Kniha se četla krásně a svižně. Soucítila jsem s Rose celou dobu, truchlila jsem s ní, smála se a nadávala. Její láska v Dimitrijovi až bolí a místy jsem měla stejné pocity i u něj i když si trvají na tom, že je to nemožné. Určitě mohu doporučit :)

18.12.2022 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Konečně se vztah mezi Dimitrijem a Rose posunul i když jen na malou chvíli. Tajila jsem dech do poslední chvíle a ty chvíle jsem obrečela, chudák Rose! Konečně ji všechno vychází podle plánu a najednou tohle. Kniha byla napínavá od začátku až do konce :)

17.12.2022 5 z 5

Dotek mrtvých Dotek mrtvých Charlaine Harris

Nultý díl Série Pravá krev jen doplňuje povídkami některé úseky. Za mě paráda, oddalovala jsem její čtení, proto, že se mi se Sookie tak moc nechtělo loučit! Ale nakonec jsem ji zhltla celou najednou a paráda. Nejkrásnější je za mě tedy, Vánoční Dárek. Tam jsem tedy konečně cítila, že je Sookie opravdu šťastná. Nerada se se sérií loučím, ale utěšuje mě, že se k ní zase s jistotou vrátím ️

14.09.2022 5 z 5

Mrtvý bod Mrtvý bod Charlaine Harris

Další skvělý díl! Konečně je tu horda odpovědí na spoustu otázek a nové zase přibily. Svět víl je nenávratně uzavřen a Sookie s Ericem jsou na pokraji rozchodu. Líbí se mi ta "omáčka" kolem toho hlavního, jako běžné věci ze života člověka, jako návštěva knihovy - kterou dělám i já, jinak bych si tyhle knihy asi nepřečetla, pořadník na nové je strašně dlouhý, pak jak si holí nohy, vaří, uklízí. Každopádně líbí se mi, jak se Sookie chová, někdy je zaskočená, jako my obyčejní lidé a neudělá nic a jindy ji vztek pomůže a dodá kuráž. Jsem zvědavá na závěrečný díl, všichni kolem Sookie uzavírají svazky, mají děti a Sookie se akorát život mění pod rukama a nevím, jestli úplně k lepšímu. A samotný závěr knihy se Samem? Přála jsem si, ať to Sookie udělá, miluju sice spolu s ní Erica a strašně moc jim to přeju, ale věřím tomu, že když je v tomhle díle Eric tak prohnaný, aby se nezapletl do tak důkladně vymyšlené vraždy, kterou na něj chtěli hodit, tak si přeci musí poradit i s Freydou ... :)

21.08.2022 5 z 5

Smrtelná odplata Smrtelná odplata Charlaine Harris

Tenhle díl konečně objasnil důvod Sookiina daru, což rozhodně oceňuji. Vztah Erica a Sookie se komplikuje a na povrch se dostávají problémy. Všudypřítomný Bill mi už pěkně leze krkem a čekám, kdy udělá nějakou pitomost, aby mohl být se Sookie, mohl by ho člověk nesnášet ještě víc? Pam mi k srdci přirostla v tomhle díla strašně moc, stejně jako Sam. Jsem zvědavá na další díl a na to, jak to všechno vlastně dopadne

14.08.2022 5 z 5

Mrtví v rodině Mrtví v rodině Charlaine Harris

Další parádní díl a zase ty ztráty. Sookie se seznámí s Ericovým stvořitelem a dojde na finální objasnění v oblasti vílích věcí. Sookie a Eric, ach jak dlouho jsem na tohle čekala, jejich vztah se vyvíjí a utváří. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, všechny se čtou samy, jen a jen doporučuji

10.08.2022 5 z 5