Smrtelná odplata

Se svým talentem pro vyhledávání potíží se Sookie nutně musí stát svědkem bombového útoku na bar U Merlotta, v němž pracuje. O Samovi Merlottovi je známo, že je dvojí povahy, a proto podezření z útoku okamžitě padne na protivníky měňavců. Sookie má jiné podezření, ale její pozornost je upřena na Erica, který plánuje s pomocí svého „dítěte“ Pam zabít vampíra, který je nyní jejich pánem. A tak místo aby se věnovala vyšetřování, je postupně stále hlouběji zatažena do tohoto spiknutí, které se ukáže být daleko komplikovanějším, než se původně zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93367/smrtelna-odplata-PGy-93367.jpg 4.1154

Pravá krev 11.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Baronet

Dead Reckoning, 2011

Kniha Smrtelná odplata

ludek.n

Charlaine Harrisová šla do sebe a v jedenáctém pokračování Pravé krve opět brnká na strunu akčnějšího děje. Koneckonců už sám název knihy dává jasně najevo, že tentokrát se budou přitahovat šrouby. Milostné eskapády Sookie Stackhouseová jdou proto do pozadí a romantickou linku nahrazují výrazně brutálnější a krvavější epizody, kterými si jako červená nit proplétají výlety do rodové historie. Bohužel právě v těchto výjevech je autorka nepřesvědčivá a Sookiino morální rozhořčení nad pokleskem své babičky Adele je ve světle jejího dobrodružného života tak trochu nepochopitelné. Koketování se světem víl je obecně nejméně povedenou záležitostí, kterou Charlaine Harrisová začlenila do své ságy a vlastně už od prvního seznámení se s vílami mám s jejich pojetím problém a klidně bych jejich vklad do příběhu oželel. Odhlédnu-li od tohoto vílího tápání a mlžení, přináší Smrtelná odplata poctivou dávku dramatického vyprávění, které dokáže rozdivočit EKG křivku.

Morgaine07
12.02.2018

Ještě tam chybí Goblini a Merlin :D Neee je to dobrá kniha a série o Sookie je prostě úžasná :)

Richie1
06.01.2018

O něco lepší díl než předchozí. Přemýšlím, kolik různých pohádkových či jinak fantastických bytotí už v této sérii je. Kromě telepatky Sookie jsou tu upíři, menády, čarodějnice, vlkodlaci, měňavci, víly, démoni ... a teď i elfové. Nakonec možná zjistíme, že lidé jsou vlastně v menšině. :-)
Každopádně i jedenáctý díl bylo příjemné počtení, kdy se hlavní hrdinka kromě asolvování několika obvyklých akčních scén dozvěděla také něco z historie svého rodu. Ještě plno otazníků však zbývá, takže se budu těšit na pokračování. 75%

Sarfias
22.09.2017

Co dodat? Sookie roste, vyvíjí se a jako postava se mi líbí čím dál tím více. Trable s Ericem se daly čekat. Stále v sobě chovám naději, že to dá zpět dohromady s Billem (hehe).

Majdule
28.02.2017

Tenhle díl se mi velmi líbil. Soustředí se hodně na Sookie, že které se stala sebevědomá a silná žena. Není sice úplně smířená s tím, kam jí události v jejím životě zavedly, ale čelí těm změnám s vědomím nevyhnutelnosti. Obdivuji to, jak se staví k věcem, kterým by se nejraději vyhnula, dospělosti, k níž během série vyzrála. Prostě fajn díl.

Adriana21
14.02.2017

No, zajímalo by mě, jak to bude dál s Ericem a Sookie. Jestli problém v ráji vyřeší, nebo ne? No uvidíme, jinak celkem normální díl, nenadchne - neurazí :)

ajla5
28.09.2016

Velice napínavé.

trpaslyk
22.01.2012

Velmi dějově nabitý díl, autorka se v něm vypořádává s několika dříve načatými dějovými liniemi a dopřává jim završení. Zároveň se objevují některé zcela nové informace o životě hlavní hrdinky, které ji samou překvapí. Jako obvykle má příběh rychlý spád a je velmi čtivý.