zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Za všechny prachy Za všechny prachy Emily Carmichael

Jiné knížky autorky jsou výrazně lepší.

25.11.2014 3 z 5

Země divů Země divů Ann Patchett

Úplně jsem tu knížku hltala, doporučuji. Příroda je tam vykreslena opravdu tak, jako byste tam byli i vy.

Ztrácení Ztrácení Marilynne Robinson

Moc se líbilo. Jedna z knížek, na kterou nezapomenu.

Zlověstný úplněk Zlověstný úplněk Nora Roberts

Hezky napínavé. Líbí se mi jak autorka umí vtáhnout do děje a jak krásně popisuje prostředí, lépe si pak umí čtenář vše představit. Ale některé momenty mi u téhle knížky přisly maličko přitažené za vlasy, ale jinak dobré.

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

Ztracený hlas Ztracený hlas Cynthia Rider

Další kniha z hezké britské série - líbí se mi způsob jakým se děti seznamují s jazykem. Kniha je i plná úkolů, takže si ji děti rádi přečtou i vícekrát.

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Anna Pasternak

Pro milovníky princezny Di :). Hezky psané a obsahuje to i několik fotek.

Zákulisí slov Zákulisí slov Michal Novotný

No moc mě to nechytlo, takže jsem to ani celé nečetla ... jen jsem si vybrala slova z obsahu, co mě zajímali a přečetla si o nich a to celkem zajímavé bylo.

25.11.2014 3 z 5

Místo, které znám: Zubní ordinace Místo, které znám: Zubní ordinace Susa Hämmerle

Krásná dětská kniha.

25.11.2014 4 z 5

Znamení / Steve a já / Krasojezdkyně / Zatvrzelci Znamení / Steve a já / Krasojezdkyně / Zatvrzelci Raymond Khoury

Moje první "nejlepší světové čtení" od RD, ale asi i poslední. Brala jsem si to na dovolenou, že ušetřím místo v kufru - víc čtení, míň knih. Nevím jak moc ty příběhy jsou zkracované, ale přišlo mi, jako by to postrádalo šťávu. Snad to bylo jen tím zkrácením. Nejvíc se mi líbit příběh o lovci krokodýlů, to si snad zkusím sehnat v nezkrácené verzi.

To je Paříž To je Paříž Miroslav Šašek

Nádherná kniha, která si na nic nehraje. Je zároveň poučná, zároveň zábavná a navíc plná krásných ilustrací. Jen bych řekla, že Austrálie se mi líbila víc. Jsem zvědavá, co ty další knihy. Už se na ně těším.

23.11.2014 5 z 5

To je Austrálie To je Austrálie Miroslav Šašek

Nádherná knížka, krásné ilustrace, perfektní komentář. Doufám, že až dodělají reedici celé série, že to půjde koupit za rozumnou cenu.

23.11.2014 5 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

No přes spoustu doporučení ... mě tato kniha opravdu nechytla. Je to psáno krásně, ale tak nějak "americky". Ta hlavní postava mi přišla protivná, ale uznávám, že mě holt možná jen nezastihla ve správné náladě a životní etapě, takže dvě hvězdy dám.

22.11.2014 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nektere veci jsem tam sice nepochopila, ale jinak krasna zapletka ... ale prvni HH, kde jsem uhodla vraha temer na zacatku.

20.11.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

V jednoduchosti je krása.

20.11.2014

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

V jednoduchosti je krása.

20.11.2014

No a já No a já Delphine de Vigan

Zajímavá kniha. Autorka propracovala postavy až děsivě reálně. Takovou míru porozumění s vlastními postavami už jsem dlouho nečetla.

05.11.2014 5 z 5

Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Astrid Lindgren

Perfektní dětská kniha ... občas se ale nemůžu zbavit dojmu, že to není jen dětská kniha, že je to daleko víc. U mě patří mezi desítku nejlepších knih vůbec.

01.11.2014 5 z 5