Zákulisí slov

Víte, jakou má souvislost banka a lavice nebo bohém a Čech či kravata a Chorvat? Víte, že bojkot bylo původně příjmení anglického statkáře? Každé slovo někdy vzniklo, a má tedy svůj příběh, svoji historii... Možná vás překvapí, že slova, která nejen běžně slyšíte a čtete, ale i užíváte, mají často daleký a dávný původ. Vydejte se za poznáním zákulisí slov!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27553/zakulisi-slov-27553.jpg 4.25
Literatura česká, Literatura naučná, Jazyky, lingvistika
Vydáno:, Motto

Vidlička

Bohužel jsem Zákulisí četla moc brzo po Eisnerově Poklepu a poslechu a se vší úctou k panu Novotnému, bohužel se to nedá srovnávat, hlavně co se týče stylu psaní. Jinak jsem si ráda početla jak a proč a našla spoustu zajímavostí. Ráda si časem půjčím druhý i třetí díl, ale pro tentokrát za mě pouze 3*.

kamibe
11.01.2015

Tohle není kniha na čtení stránky za stránkou. Ani největším milovníkům slov jako takových bych nedoporučila číst ji jedním dechem. Je to čtení, dalo by se říci občasné. Ráda čtu o tom, jak různá slova vznikla, odkud se tu vzala, proto jsem se také ráda do této knížky nořila. Líbí se mi autorův styl, kterým nás do těchto tajů zasvěcuje. Je to příjemnější, než když pátrám v klasickém etymologickém slovníku. Trvalo mi ovšem dlouho, než jsem ji přečetla. Nejzajímavější pro mne byla slova facka, zavazadlo a jackpot.

zuzi1162
25.11.2014

No moc mě to nechytlo, takže jsem to ani celé nečetla ... jen jsem si vybrala slova z obsahu, co mě zajímali a přečetla si o nich a to celkem zajímavé bylo.