zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Na statku - Odhal zajímavosti o životě na venkově! Na statku - Odhal zajímavosti o životě na venkově! * antologie

Jednoduché, krásné, ideální pro děti, které si rozšiřují slovní zásobu - tak kolem dvou let (odhaduji podle dcery). Pro starší už by to bylo nudné a u mladších bych se bála o utržení okének.

06.01.2015 5 z 5

Honzo, vstávej! aneb Vaříme česky od rána do večera Honzo, vstávej! aneb Vaříme česky od rána do večera kolektiv autorů

Z cele té edice Apetit mi tahle knížka přisla nejoriginálnější. Je krásně provedena, jako ostatně všechny, ale kouzlo je v tom, že mi ty recepty, tak nějak sedly.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Čtu HH na přeskáčku, tak jak mi přijde pod ruku v knihovně a zatím jich mám za sebou jen pět, ale tahle mi přijde zatím nejlepší a to nemám ráda válečné romány, takže je to opravdu dobré. Předtím jsem četla Sněhuláka a oproti tomu je Červenka opravdu hodně dobrá.

11.12.2014 5 z 5

Medvědi, medvědi, copak nám povědí? Medvědi, medvědi, copak nám povědí? Katja Reider

U nás doma se to líbilo. Příběh je milý, ilustrace krásné, všechny obrázky šly uhodnout.

27.11.2014 5 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Ale Pipi je lepší.

27.11.2014

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Prostě mi nesedla, nedostala jsem se přes začátek ....přijde mi, že autor se snaží nedostatek talentu na psaní vynahrazovat překvapivými nečekanými nesmysly. Ty ale pro mě byly až moc laciné.

27.11.2014 1 z 5

Cuentos de la selva / Pohádky z pralesa (dvojjazyčná kniha) Cuentos de la selva / Pohádky z pralesa (dvojjazyčná kniha) Horacio Quiroga

Na mě už trochu složitější španělština, ale aspoň vidím, že se musím snažit. Namluveno hezky.

26.11.2014 5 z 5

Tajná řeč broží: Příběhy z mé šperkovnice Tajná řeč broží: Příběhy z mé šperkovnice Madeleine Albright

Za mě to byla nádherná kniha - krásně psaná, plná příjemných historek a obrázků broží autorky. V téhle knížce o politiku nejde, takže pokud někdo nesouhlasí s politikou MA, jako pan Kapis dole v komentářích, tak ať se vyjadřuje jinde. Knih nebo webů o politice a určitě najde taky dost, když už si dal práci sem umísťovat odkaz na cizí text.

26.11.2014 5 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Moc se mi to líbilo - asi nejvíc ze všech Viewegových věcí, co jsem četla.

25.11.2014 5 z 5

What So Special About Christmas, Anyway?  / Něco na těch Vánocích být musí (dvojjazyčná kniha) What So Special About Christmas, Anyway? / Něco na těch Vánocích být musí (dvojjazyčná kniha) Michal Viewegh

Nějak se mi ten Viewegh v angličtině četl špatně (a to čtu knihy v angličtině ráda) ... ale jinak v češtině výborné. Povídka s vánoční atmosférou mě dostala, prostě Viewegh.

25.11.2014 5 z 5

Víly – Zvonilka a tajemství křídel Víly – Zvonilka a tajemství křídel Walt Disney

Dcerka miluje Zvonilku - zde dosti zkrácená verze filmové pohádky, dcerka ale podle ní umí krásně celou tu pohádku převyprávět a to se mi líbí.

25.11.2014 4 z 5

Antibiotický paradox Antibiotický paradox Stuart B. Levy

Dnes dost omílané téma, ale knížka je spíš pro trochu zasvěcenější.

Audrey Hepburnová Audrey Hepburnová Barry Paris

Pěkná bichle, ale bavila mě celá.

Amelia Earhartová Amelia Earhartová Jennifer Lesieur

Hezky napsaný životopis. Místy mi to přišlo ale moc rozvláčné.

25.11.2014 3 z 5

U veterináře U veterináře Roderick Hunt

Hezké ilustrace, kvalitní text, velká písmenka, úkoly pro čtenáře - za mě výborné. Jde o britskou sérii, skoro jim závidím, že se u nich tak dbá na začínající čtenáře. čtenář se i doví spoustu věcí. Zde například, jak to chodí u veterináře.

Cesta letadlem Cesta letadlem Roderick Hunt

Alík má hlad Alík má hlad Roderick Hunt

Alík hlídá babičku Alík hlídá babičku Roderick Hunt

Alenka a bílá volavka Alenka a bílá volavka Galina Nikolajevna Děmykina

Doufám, že se dceři bude líbit jako mě.