zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Věda zla: Nová teorie lidské krutosti Věda zla: Nová teorie lidské krutosti Simon Baron Cohen

Docela zajímavé čtení, místy ale příliš odborné. Některé myšlenky by stálo za to rozšířit mezi veřejnost, která má pocit že zlý lidé se pro zlo rozhodli. Nechtěla bych je v žádném případě bránit, ale je vidět, že i na takovéto věci se nedá koukat černobíle.

17.03.2015 4 z 5

Rákosníček a rybník Rákosníček a rybník Zdeněk Smetana

Krásné čtení. Ale přestože nedám dopustit na knihy, zde je televizní večerníček lepší .... Bohdalová tomu dala prostě něco navíc.

16.03.2015 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Nezklamalo, a navíc mi přijde jako nejlepší z celé série. Jen mi tam ale chyběl mladý Laverty.

14.03.2015 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Nějak mi to nešlo se začíst.

07.03.2015 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Líbilo, líbilo, líbilo. A to jsem si to v knihovně půjčila jen kvůli obálce a Výzvě :). Už jsem si objednala i další její knihu a těším se, zda napíše něco dalšího.

17.02.2015 5 z 5

Co dítě sděluje, když nakreslí svou rodinu Co dítě sděluje, když nakreslí svou rodinu Tomáš Novák

Knížečka útlá, ale myšlenky zajímavé. Rozhodně se teď na dětskou kresbu rodiny budu dívat trochu více než doposud. Obsahuje spoustu dětských obrázků rodin, na nichž autor popisuje základní atributy té dané kresby. Možná by si to zasloužilo lepší grafické zpracování, ale chápu, že to je o počtu čtenářů. Takže u mě dobrý.

16.02.2015 5 z 5

Povídky nejen o psech Povídky nejen o psech Jan Werich

Pan Werich je Pan s velkým P.

13.02.2015 5 z 5

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Mě se líbilo, i když konec mě trochu zaskočil :).

13.02.2015 5 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Tímto jsem si splnila jeden bod čtenářské výzvy 2015 a stálo to za to. Knížka se mi líbila a těším se až budu mít děti dost velké, že se mě budou ptát, co mají číst. Pak jim doporučím tuto knihu.

24.01.2015 5 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Nemá chybu ;).

17.01.2015 5 z 5

Šarlatové pírko Šarlatové pírko Maeve Binchy

Teda, mám Maeve Binchy ráda, ale po té nudě u Srdce a duše tohle bylo jen malé zlepšení.

16.01.2015 3 z 5

Co to tady cinká? Co to tady cinká? Irena Klimková

Perfektně odvedená práce - obrázky krásné, hezky vybraný text. Mě se to líbilo, ale je to spíš na logopedickou výchovu v poradně než na domácí trénovaní. Dcerku to moc nebavilo, ale mě to aspoň dalo inspiraci, které slova a slovní spojení trénovat. Za sebe dávám pět hvězdiček.

16.01.2015 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Měla jsem tak trochu pocit, že je to psáno pro puberťáky, hlavně ty dialogy :)))). Kdo by si ale rád nezavzpomínal na mládí ;). Ale jinak se mi to líbilo a celkem mě to strhlo. A napínavé to bylo taky.

16.01.2015 3 z 5

Srdce a duše Srdce a duše Maeve Binchy

Mám sice romány Maeve Binchy ráda, ale u tohodle jsem se nudila. Bavila mě tak třetina, pak už jsem občas četla jen zrychleně. Tahle knížka se jí moc nepovedla.

15.01.2015 2 z 5

Kompletní lidské tělo Kompletní lidské tělo Alice Roberts

Vyborne ilustrace.

08.01.2015 5 z 5

Rozvoj zrakového vnímání pro děti od 3 do 5 let Rozvoj zrakového vnímání pro děti od 3 do 5 let Jiřina Bednářová

Jsme teprve na začátku, ale je to perfektní. Krásné ilustrace, úkoly vhodné pro deklarovaný věk, příběh jednoduchý ale poutavý, přesně tak pro děti.

07.01.2015 5 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Dětská klasika.

06.01.2015 4 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

V sérii zatím nejlepší.

06.01.2015 5 z 5

Totální skvost. Četla jsem to v angličtině. Skoro jsem zapomněla vystoupit z tramvaje jak mě to dostávalo. Český překlad nemůžu posoudit.

06.01.2015 5 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

No, místy mě to nebavilo, ale pak zas jo a našla jsem v tom pár originálních myšlenek. Pro přemýšlivé rodiče je to jedna z těch povedenějších knih. Takže já doporučuji.

06.01.2015 4 z 5