ZuzanaK. ZuzanaK. komentáře u knih

Vynálezce Alva Vynálezce Alva Klára Smolíková

Synovi se kniha hodně líbila, nejen příběhy, ale především zpracováním, kdy je na konci každé kapitoly popsán hlavní vynález a krátký komiks.
Pro dospěláky to není, ale může je to nakopnout k tomu, jak si s dětmi hrát na vynálezy.

20.01.2022

(Re)design rodiny pro 21. století (Re)design rodiny pro 21. století Vratislav Hlásek

Za mne mnohem lepší než Vychováváme děti a rosteme s nimi. Stručné, strukturované, z českého prostředí. Pouze návodné, avšak s důrazem a velkým prostorem pro vlastní vylepšení a postupy.

06.01.2022 4 z 5

Ruské národní pohádky Ruské národní pohádky neznámý - neuveden

Knihu jsem dostala jako malá holka, vůbec jsem si ji nepamatovala a proto se na ni těšila se synem. Ale! Že jsou ruské pohádky jiné, to jsem věděla, ale že jsou až tak jiné, to mě překvapilo. Až na pár výjimek, cca 5 bylo opravdu skvělých (např. Kozlův pohřeb), to byla nuda v tom lepším případě, v horším pohádky vůbec nedávajíí smysl, což odhalilo i sedmileté dítě a docela ho to dráždilo a opravdu jsme knihu spíše přetrpěli.
Některé příběhy jsou docela morbidní, což k ruským pohádkám patří, potud dobré. Ubíjející je, že se začátek vleče, protože vše musí být 3x zopakováno, pak se stane něco, co s tímto zdlouhavým začátkem vůbec nesouvisí a pak se za 3 věty stane vše a je konec.
Hvězda navíc za ilustrace.

20.12.2021 2 z 5

AUTA: Velký obrazový průvodce AUTA: Velký obrazový průvodce kolektiv autorů

S eM prohlížíme odpředu dozadu a zase zpátky, čteme a bavíme se. Spousta aut (a ano, jak píše Zuzka12627 ještě větší množství jich chybí, jenže to by ani nešlo zpracovat, už tak je kniha obsáhlá a těžká :)
Máte-li doma fandu do aut, a určitě to nemusí být 6 letý kluk, kniha by ji/ho neměla zklamat.

12.11.2021 5 z 5

Užitková zahrada Užitková zahrada Hans-Werner Bastian

Kniha se spoustou dobrých a užitečných rad, přesto jsem čekala trochu více. Jednotlivé oddíly jsou celkem přehledně a slušně popsány, ale informace nejsou propojené, např. máte popsanou každou rostlinu, bylinku, ... ale s čím ji sázet dohromady a jak chránit už chybí. Něco je možné nalistovat jinde, což mi ovšem nepřijde nijak praktické. A to je škoda, protože kniha by pak byla opravdu snadno použitelným a skvělým průvodcem.

01.11.2021

Krakonoš, strážce našich hor Krakonoš, strážce našich hor Stanislav Javor (p)

Krásné ilustrace doprovází vtipné povídky/pohádky, některé psané krkonošským nářečím. Děti i jejich rodiče si užijí příjemné chvíle.

14.10.2021 4 z 5

Za dvě čárky prázdniny Za dvě čárky prázdniny Ilona Borská

Pohodová a dobrodružná kniha pro přeškoláky a začínající čtenáře.

14.10.2021

Tibetské umění pozitivního myšlení Tibetské umění pozitivního myšlení Christopher Hansard

Ne, tohle není kniha pro mne, ale je to moje chyba, čekala jsem něco jiného ...

30.09.2021 2 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Velmi dobře se čte. Asi úplně nenadchne, ale rozhodně neurazí.

07.09.2021

Ale tak proč ne. Pokud očekáváte dobře odvedené řemeslo s několika vtipnými momenty, nic hlubokého ani pohádkového (krom šťastného konce), pak bude očekávání naplněno a účel splněn.

13.08.2021

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Kniha, která mě zcela určitě nasměrovala a přehodnotila vztah k synovi, něco se mi díky ní podařilo i lépe pochopit a v následujících situacích i lépe zvládnout, ale myslím, že je třeba si zachovat také i trochu vlastního rozumu, protože osobně nejsem ochotná některé mantinely bourat, viz komentář POTOLU).
Byl to příjemný poslech na cestu do/z práce (protože audiokniha), rozhodně to nebyla ztráta času.

28.07.2021

Všudybylka Všudybylka Tereza Mellanová

Syna ani mě nebavilo. Dvě hvězdy za ilustrace.

26.07.2021 2 z 5

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Z knihy mám rozporuplné pocity. Je v ní několik zajímavých myšlenek, postřehů a zajímavých spojitostí, ale také dost myšlenek, které nemohu přijmout za přínosné a naštěstí jsou již všeobecně překonané.

01.07.2021

To je jízda, to je let! To je jízda, to je let! František Hrubín

Kniha pro každé, dopravními prostředky okouzlené dítě. Především kvůli ilustracím. Protože Fr. Hrubín má určitě mnoho mnohem lepších básní.

01.06.2021 3 z 5

Jak si postavit auto Jak si postavit auto Martin Sodomka

Pro děti vtipně a především srozumitelně popsáno vše nezbytné, co dělá auto autem.

01.03.2021 4 z 5

Západ je Západ Západ je Západ Radoslav Selucký

Zajímavý, s odstupem času občas úsměvný až obočí nadzvedající, avšak čtivě podaný pohled českého občana s možností cestovat na počátku 60. let

29.01.2021

Tři povídky Tři povídky Truman Capote

Zvláštním způsobem zklidňující čtení. Občas knihu vytáhnu a přečtu znovu celou, nebo jen jednu z povídek a vždy se pak cítím zvláštně dobře.

08.01.2021 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Pohodová kniha do busu/tram nebo do čekárny.

08.01.2021

Hezky sesumírované informace. Určitě stojí za přečtení.
Jen si nedělám iluze, pokud některé velkochovy v ČR patří jednomu z nejvyšších představitelů vlády, že se můžeme spolehnout na všechny v knize uvedená ujištění o dodržování jedněch z nejpřísnějších norem a kontrol apod. (na to jde, podle mého názoru, až o příliš velké peníze. Ale snad ze mne mluví jen osobní antipatie k tomu představiteli.)

07.01.2021

Staré pověsti české pro děti Staré pověsti české pro děti Michal Vaněček

Vtipně, někdy možná až zbytečně, napsáno, v některých částech až zbytečně zestručněno. Pro malé předškolní až čerstvě školní děti dobré, už kvůli ilustracím.

15.12.2020