Západ je Západ

Západ je Západ https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78707/zapad-je-zapad-78707.jpg 4 7 4

Kaleidoskop drobných kapitolek - pohledů na Západ, načerpaných autorem ekonomem při cestách Německou spolkovou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a Francií. Snaží se jít pod povrch věcí a dobrat se kladů i záporů nejrozmanitějších podob, forem a zásad západního života v celé jeho šíři

Petra1323
15.02.2024 4 z 5

Útlá knížečka stará přesně šedesát let. Jakoby ji autor ale dopsal včera. Neztratila nic ze své tehdejší aktuálnosti.
Vtipné využití úplně celého přebalu knihy je rozhovor s autorem na rubu přebalu knihy. Hvězdu navíc za odkaz na knihy Prospera Mériméeho (Mateo Falcone).
„Poznání cizích zemí je nejlepší prostředek proti provincialismu a proti sebeuspokojení. Nutí člověka, aby kladl na svoji vlast světová měřítka, aby střízlivěji posuzoval jak její úspěchy, tak i její nedostatky. Myslím, že tento užitek z cestování je k nezaplacení.“

Lac
24.09.2022 5 z 5

S odstupem času, lze dílko zhodnotit jako velmi trefné s vysokou mírou výpovědi. Pan Doc. má literární talent a Jiří Šlitr dar od Boha.

helena8303
24.10.2021

Ve své době odvážná knížka. Pozoruhodné jsou krásné ilustrace Jiřího Šlitra, díky
Seluckému jsem objevila Šlitra/ grafika.

ZuzanaK.
29.01.2021

Zajímavý, s odstupem času občas úsměvný až obočí nadzvedající, avšak čtivě podaný pohled českého občana s možností cestovat na počátku 60. let

Radoslav Selucký
česká, 1930 - 1991