Tři povídky

Vzpomínka na dědečka. Návštěvník na Den díkůvzdání. Vánoční vzpomínka. V češtině dosud nevydané dvě povídky známého amerického spisovatele. Vzpomínka na dědečka - napsaná v roce 1946 a znovuobjevená v roce 1984 - je poetickou vzpomínkou na dětství, psanou původně jako dárek pro Capoteho tetu. Malý chlapec opouští s rodiči svůj domov, kde zanechává svého milovaného dědečka i s jeho tajemstvím... Inspirací pro postavu dědečka byl autorův starší bratranec. Návštěvník na Den díkůvzdání vyšel původně v časopisu McCall’ s v roce 1967. Chlapec Buddy žije se svou postarší excentrickou sestřenicí slečnou Sookovou v domě na venkově. Chystají se na hlavní americký svátek – Den díkůvzdání. Oním zvláštním návštěvníkem je spolužák Odd, který Buddyho neustále trápí a tyranizuje. Pozváním na slavnostní večeři se má Buddy naučit nenávidět své nepřátele. Obě novelky doplňuje nejproslulejší a jedna z Capoteho nejkrásnějších povídek, u nás již známá Vánoční vzpomínka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2614/tri-povidky-2614.jpg 4.125
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Argo

Kniha Tři povídky

ZuzanaK.

Zvláštním způsobem zklidňující čtení. Občas knihu vytáhnu a přečtu znovu celou, nebo jen jednu z povídek a vždy se pak cítím zvláštně dobře.

Crimble
17.12.2020

Nekomplikované, nostalgické a poetické. O životě.

Gothard
04.09.2019

Tři nostalgické příběhy s dobře vystiženou atmosférou a místy i zajímavými postavami. Autorův poetický návrat do dětství je čtenářsky příjemný, byť s odstupem času vám povídky splynou do jednoho těžko popsatelného pocitu bez výraznějšího záchytného bodu.

Šárka_D
25.06.2013

Tři povídky byly mým prvním kontakten s Capotem a mile mě překvapily, jednoduché příběhy o příbuzných, se kterými Capote vyrůstal, jsou vyprávěny z pozice dítěte, tento způsob překvapivě nepůsobí šroubovaně, ale lehce a přirozeně.