zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Pavučina lstí Pavučina lstí Julie Clark

Tak opravdu nevím, ale mě Pavučina lstí až tak moc nebavila. Jednoduše mi nesedla, téma realit není pro mne až tak zajímavé, dlouho mi trvalo než jsem se rozečetla a i jsem váhala, zda knihu neodložit. Ale dočetla jsem. Tento román je příběhem dvou žen - Kat a Meg. Děj se odehrává v současnosti i minulosti, je zejména o pomstě, o odhalení indentity, o trestu i vině... Je plný lží a intrik, které čtenáře matou a zavádí. Místy mě čtení bavilo víc, místy vůbec.
Našla jsem ale v knize krásný citát od Charlotty Brontëové, o který se podělím.
Snažím se nedívat dopředu ani dozadu, snažím se upírat pohled vzhůru !!!

06.03.2024 3 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Ach, to byl tak milý a inspirativní příběh, že jsem si k tomuto nenáročnému, pohodovému čtení musela dát koláček a čajík. I ta krásná obálka s dortíky je tak lákavá a svádí k mlsání... ! To, co jsem očekávala, jsem i dostala. Příběh o ztrátě, novém začátku, o přátelství i lásce. Nebudu se bránit dalším knihám autorky !

04.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Co se děje za zamčenými dveřmi ? Tento thriller populární autorky je velice rychlý, čtivý, nekomplikovaný a místy i stěží uvěřitelný. Téma je docela neotřelé, čtenář si jistě užije napětí až k závěrečnému rozuzlení. Pro mne byl konec překvapivý a celkově jsem si tuto děsivou jednohubku vychutnala !

02.03.2024 5 z 5

Začalo to polibkem Začalo to polibkem Ella Quinn

Začalo to polibkem.... a skončilo ? Inu, hádejte, nebo si knihu rovnou přečtěte !
I tento třetí výlet do doby regentství mě bavil, oblíbila jsem si početnou rodinku Worthingtonovu. Tento díl se točil kolem krásné a rozhodné Louisy, která potkala svoji životní lásku, ale bohužel její vévoda je v zoufalé situaci a dříve než lásku musí řešit problémy s majetkem.
Ráda si přečtu další díl !

28.02.2024 4 z 5

Markýz hledá ženu Markýz hledá ženu Ella Quinn

Tak, Dominic, markýz z Mertonu, se konečně oženil ! Našel ženu svého srdce a to nebývá v nejvyšších aristokratických kruzích až tak časté ! I já jim přeji hodně lásky a štěstí ! I druhý díl této série se mi líbil, opět se jedná o skvělé čtení, jehož děj je propletený s hrdiny z dílu prvního, a to je moc příjemné a milé. Děj ani dialogy nenudí, sem tam je čtení okořeněno jemnou erotikou. S radostí a očekáváním se pustím do třetí části !

25.02.2024 4 z 5

Dcery války Dcery války Dinah Jefferies

Právě jsem dočetla Dcery války a jsem plná pocitů a dojmů z této krásné knihy mé oblíbené autorky. Příběh tří sester, Hélene, Elise a nejmladší Florence, nás zavede do staré kamenné chalupy na okraji vesnice, kde se téměř zastavil čas, ale i zde doléhají útrapy války. Je to příběh o odvaze, lásce, osamění, ale i o zradě a tajemstvích ! Místy jsem četla se zatajeným dechem, konec mne dohnal ke smutku i slzám. Ten příběh musí pokračovat a já doufám, že se brzy dočkám i druhého dílu z této série. S radostí doporučím !

22.02.2024 5 z 5

Tři týdny do svatby Tři týdny do svatby Ella Quinn

Když se první tři díly historicko - romantické série Worthingtonovi objevily v naší knihovně, moc dlouho jsem neváhala. Tak krásné obálky určitě skrývají i pěkné a pohodové čtení. A je tomu tak ! První díl vypráví, kterak si lady Grace našla manžela a jejich láska překonala i tu spoustu dovádivých dětí, které má Grace v péči po smrti rodičů. Já si u knížky hezky odpočinula, četla jsem ji s radostí a s úsměvem a brzy se pustím do dalšího dílu.

22.02.2024 4 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Když zmizela je čtivý a atraktivní thriller, plný nablýskaného pozlátka i nástrah a zla módního průmyslu. Je příběhem dívky Anastasie, která se stěhuje do Milána za lepším životem a sen se jí téměř splní. Jen vazba na svou domovinu, na babičku Věru a zdravý rozum způsobí, že chce z tohoto života odejít... Příběh je hezky propletený a čtenář až ke konci poznává pravdu a pochopí, kdo je vlastně Anastasie a kdo Liv a její autistický chlapec. Čtení mě zaujalo a bavilo !

19.02.2024 4 z 5

Hacienda Hacienda Isabel Cañas

Tento román mexické autorky mě zavedl do haciendy a k agávovému pivu. Ale opravdu, já si hrozně moc chtěla Haciendu přečíst ! Již samotná obálka mě okouzlila a pak anotace slibující gotický příběh o osudové lásce... Ano, tento příběh je téměř hororový, je strašidelný a možná se i budete bát. Beatrix se provdá za bohatého muže, který vlastní haciendu San Isidro, která je pustá, plná podivných zvuků a děsivých obrazů. Manžel odjede a Beatrix zde zůstává sama s jeho sestrou, která je zdrojem zla. Až mladý kněz Andrés je ochotný pomoct a vymítit zlo ukryté v domě. Mně se tento nevšední kousek zalíbil, ráda jsem změnila žánr, oddala se napětí a strachu a držela palce Andrésovi i Beatrix. Konec románu autorka okořenila špetkou naděje !

14.02.2024 4 z 5

Ostrov tajemství Ostrov tajemství Patricia Wilson

Ostrov tajemství mě lákal už tím vábivým slůvkem tajemství, ale hlavně to bylo umístěním děje románu, který je situován na řecký ostrov Kréta. A tam jsem kdysi prožila pár kouzelných týdnů a i proto jsem tak ráda sáhla po této knize. Čtení mě bavilo a román se mi líbil. Opravdu, nic mi nepřišlo překombinované, vše do sebe zapadlo. Nejvíce se mého srdce dotkla část z okupované Kréty, kdy prožívá babička Angeliky boj o život svůj i svých dětí. A tato linka z historie je zdrojem tajemství, pro které Angeličina máma Poppy utíká z Kréty a přeruší své styky s rodinou.
Já si knížku vychutnala, jen mi trošku vadil věk hlavní hrdinky (37), jinak to bylo parádní čtení !

12.02.2024 5 z 5

Aletta, má dcera Aletta, má dcera Ellen Keith

Aletta, má dcera, je příběh dvou sester, jejichž blízkost a lásku přeruší válka, manželství i tajemství. Je to příběh nejenom o válečných útrapách, ale i o síle mateřské a sesterské lásky. Román se moc pěkně četl, moc se mi líbil, děj se odehrává v Holandsku a je krásně zpracovaný. Co dokáže přetrhat sesterské pouto ? A jakou sílu má láska k malé židovské holčičce Alettě ? Povedená obálka korunuje nevšednost celého románu !

08.02.2024 5 z 5

Ve stínu královen Ve stínu královen Alison Weir

Tato sbírka povídek zakončuje sérii románů o anglických královnách, manželkách krále Jindřicha VIII. Já jsem to trošku otočila a Ve stínu královen četla jako prequel (čili děj který předchází). Jelikož mám o těchto královnách již dost načteno, vůbec to nevadilo. Celou sérii knih mám doma a krásné hřbety zdobí moji knihovnu a bohužel ještě stále čekají na přečtení. Slibuji, že již brzy začnu Kateřinou Aragonskou - mou oblíbenou historickou postavou.
Povídky z knihy Alison Weir se mi líbily, občas jsem se i ztrácela v postavách, ale vždy jsem se zase našla... Práci Alison Weir mám moc ráda, je to úžasná historička a skvělá spisovatelka !

04.02.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

I já bohužel dosti často propadnu sladkému pokušení, prostě neodolám, a stejně jsem podlehla vábení románu s názvem Sladké pokušení. Tolik pochvalných komentářů, doporučení od kamarádky a tak jsem začala číst. Tento knižní žánr až tak nevyhledávám, i když neuškodí občas změna. Mám tu pestrost ráda a je to fajn. Příběh je to moc hezký, zcela odpočinkový, nenáročný, zamilovaný a také dojemný. I mě okouzlila láska mladičké Giulie ke Cassiovým dětem. Ta samozřejmost, laskavost i obětavost. A pak ta žhavá láska mezi oběma hlavními hrdiny. To už až tak nemusím, ale budiž, četla jsem mafiánskou romanci a k tomu to patří. Možná zase někdy zavítám do tohoto žánru. Změna je život !

01.02.2024 5 z 5

Sisi: Císařovniny hvězdy Sisi: Císařovniny hvězdy Mara Andeck

Sisi - Císařovniny hvězdy jsem si přečetla jako první titul vydaný v novém roce. Vábila mě krásná obálka a hlavně touha dovědět se víc ze života slavné císařovny, manželky rakouského císaře Františka Josefa. Příběh se četl hezky, jedná se spíše o oddechové čtení, nikoliv o náročnější historický román. Zpracování je ale pěkné. Autorka nahlíží na život Sisi prostřednictvím Franzisky Angererové, dvorní kadeřnice Sisi, její důvěrnice i přítelkyně. Ta zůstala věrná Alžbětě více než třicet let.
Román se mi vcelku líbil, ale na plný počet * si mé srdce nezískal. Dobré čtení !

30.01.2024 4 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Bouře na Labi je druhá část krásného historického románu Světla na Labi. No, musím přiznat, že jsem byla hodně zvědavá jak skončí velká láska obou hlavních hrdinů, až tak, že jsem udělala co nedělám a podívala se předem na závěr. Nešlo to vydržet ! Jak píše autorka sama na závěr, dala přednost konci realistickému, takovému jaký je život sám a konci poplatnému době. Bylo mi i úzko i smutno !
Obě knihy byly skvělé ! I Bouře na Labi se vyrovnala dílu prvnímu. Nešťastné manželství Lily, odtržení od rodiny, pobyt v Anglii, návrat do Hamburku... jestliže u nás vyjde další román Miriam Georg musím ho mít ! BRAVO !

27.01.2024 5 z 5

Pohnutá doba Pohnutá doba Marie Lacrosse

Sága Kavárna ve Vídni odehrávající se v době secesní na konci 19. století - může milovník historie vůbec odolat ? Ne, to nelze ! A je-li její autorkou Marie Lacrosse, která napsala další vynikající ságu Vinařství, tak i proto jsem opět musela rozečíst novou rozsáhlou trilogii. První část s názvem Pohnutá doba zavede čtenáře do doby císaře Františka Josefa a korunního prince Rudolfa, jehož tragický osud je hlavním tématem této části. V románu je hodně postav, ať už fiktivních či historických. Jednou z hlavních hrdinek je komtesa Žofie z Werdenfelsu, zvaná Fifi, která občas pomáhá svému strýci v kavárně Café Prinzess a která je blízkou přítelkyní Mary Vetserové. Ano, té Mary, jejíž život skončí spolu s Rudolfem v loveckém zámečku Mayerling ve Vídeňském lese.
Román se krásně četl, má bohatý děj, já si při čtení odpočinula, ale současně jsem hltala informace o životě té doby a i o tragédii Habsburků.
Další díl bude více o císařovně Sisi, na to se opravdu těším !

21.01.2024 5 z 5

Dcery štěstí Dcery štěstí Maria Nikolai

Zcela souhlasím s hodnocení anovy64 přede mnou. Tento druhý díl ságy je věnován životnímu příběhu Lilly a moc hezky se četl, děj byl spíše poklidný a vyšší tempo a napětí nabral až u svého konce. Předpokládám, že v třetím díle se čtenář seznámí i s osudem třetí, poslední sestry Kathariny Lidnerové.
Hodnotím počtem * nejvyšším, vždyť u Bodamského jezera je tak krásně !

17.01.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Osamělá noc je další skvělá detektivka od mé oblíbené německé autorky. Další příběh ze série s Kate Linvillovou byl opět skvěle propracován, dokonce se mi nabízí přirovnání Charlotte Linkové s vynikajícím americkým autorem Brianem Freemanem. Jejich thrillery jsou na vysoké úrovni, nevšední příběh provází dokonalé plíživé a všudypřítomné napětí. Příběh jsem si užila a vychutnala, při čtení jsem se bavila a na čtení se také těšila. Super !

15.01.2024 5 z 5

Zlomené pero Zlomené pero Sabine Ebert

Zlomené pero, historický román z pera známé německé autorky Sabine Ebertové, čekal docela dlouho v mém nočním stolku na přečtení. A je určitě škoda, že má zde doposud tak nízké hodnocení. Mně se příběh mladé vdovy Henriette zdál čtivý, poutavý a líbil se mi. Děj se odehrává v roce 1815, kdy musí Henriette se svým malým synkem opustit Prusko a odjíždí ke své rodině do saského Freiburgu. Strýc je knihkupec a vydavatel a Henriette je nadějnou autorkou, která se obává cenzury i politické situace. Nechybí láska, přitažlivost, opravdu jsem si hezky početla. Hodnotím 4,5 *, příběh si zaslouží vyšší hodnocení !

11.01.2024 5 z 5

Výjimečná Výjimečná Katarína Gillerová

Ano, hlavní hrdinka románu Diana je výjimečná. Dokázala odpustit, dokázala přijmout a nabídnout lásku těm, kteří to potřebovali, dala dětem naději a lásku.
Výjimečná je zase jedna z odpočinkových knih od mé oblíbené slovenské autorky Kataríny Gillerové. Nenáročné, přesto čtivé a líbivé čtení, prostě ze ž i v o t a !!!

07.01.2024 4 z 5