Zmija Zmija komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Má velmi oblíbená klasika. Kniha je doslova prodchnutá skvělým humorem, situace snad ani nebylo možné vymyslet, ty se prostě musely stát :) Doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout od všednosti a prodloužit si život smíchem. A komu by se nelíbila, inu: "Komu není rady, tomu není pomoci"...

06.02.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak na tuhle knihu jsem byla OPRAVDU zvědavá a byla jsem z ní nakonec OPRAVDU zklamaná. Skvělé téma, ale úplně zabité nudným a neumělým vyprávěním. Nekonalo se žádné překvapení, hlavní záporák je jasný už od začátku, klaďasové a jejich osudy taky. Citra je naprosto fádní osoba bez špetky šmrncu a Rowanovi, do kterého jsem vkládala velké naděje, je v podstatě věnováno jen několik málo stránek knihy. A i když to na konci vypadá, že se bude jeho role vyvíjet zajímavěji, skončí to předvídatelným happy-endem... Jedna a půl hvězdičky za posledních 70 stránek, které byly trochu zábavnější, a za zápisy z deníků Smrtek. Kvůli těm jsem to v podstatě dočetla. Po druhém díle určitě nesáhnu.

24.07.2019 1 z 5

Nádherné vydání nádherného příběhu, co dodat?

01.03.2021 5 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Tato kniha je krásně napsaná, krásně ilustrovaná a krásně ukončená. Kdo nikdy neměl domácího mazlíčka, tak nepochopí a kdo o nějakého přišel pochopí dokonale. Laskavost této knihy z ní dělá výborný prostředek pro rodiče a děti, kteří se musejí rozloučit se svým miláčkem. Děkuji autorce, že se toho nebála!

29.07.2020 5 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Tato kniha láká na krásný koncept trávení tradičního roku s rodinou. A to je tak všechno. Pokud pominu stylistické chyby, "pražštinu" i pro mě poněkud jednostranné zaměření na tradice v Čechách (Morava a Slezsko se víceméně nekonají), tak je kniha prostě jen plochá. Grafická stránka je sice hezká, ale chybí mi přesnější informace k jednotlivým tradicím. Zkrátka pokud už o tradicích něco (nebo hodně) víte, tak Vám kniha může posloužit maximálně jako kuchařa, protože receptů obsahuje hodně.

06.02.2020 1 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tak tahle mě opravdu dostala. Nevěděla jsem, co od této LGBT literatury pro mládež čekat a byla jsem nadšená. I když jsem vdaná žena, nebylo pro mě vůbec těžké se vtělit do dvou rozdílných pubertálních kluků, neměla jsem vůbec problém s tím, jak se cítili a co si mysleli. V některých věcech jsem se poznávala. Autorovi tleskám, protože to, jak vykreslil strach, zrod citu i jeho nepochopení, mě opravdu zasáhlo. Jsem zvědavá na druhý díl. Už teď vím, že tahle kniha najde stálé místo v mé knihovně i srci.

29.07.2019 5 z 5

Dcera čarodějky Dcera čarodějky Lene Kaaberbøl

Hezká knížka, i když do dalšího dílu se mi nechtělo pouštět, abych si to nezkazila. Otázku studu jsem nikde jako ústřední téma nepotkala, takže mě velmi zaujala myšlenka, že každý se za něco stydí. Nebo by aspoň měl. A že se někdy stydíme za něco, co nedává smysl. Takže k zamyšlení doporučuji.

13.08.2020 4 z 5

Čarodějčin syn Čarodějčin syn Kelly Barnhill

Co se s Vámi stane, když Vám všichni vyčítají smrt člověka, který Vám byl nejbližší? Prostě ho nenecháte odejít. Celá tato nádherná kniha není jen o kouzlech - mocných a vrtkavých a lidech - slabých a mocichtivých, ale je i o lásce. O takové, jakou k sobě může cítit kdokoliv: bratr k mrtvému bratru, matka k přeživšímu "špatnému" synovi, děvče zanechané v lese k úplně cizímu klukovi. Opravdu velmi mě zaujalo pojetí čarodějnictví, toho, že velká moc nemůže být nezodpovědná a že člověk musí věřit, jinak mu život proteče mězi prsty. Krásné je i vyprávění o smrti, protože i když ji nechceme, stejně se jí nevyhneme, jde tedy o to, jak se s ní smířit, ztotožnit a odpustit jí... Kdyby zde bylo víc hvězdiček, dám jich víc. Tato kniha mi zůstane v srdci hodně dlouho... Možná až do smrti...

24.10.2019 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Krásný druhý díl. Opět velmi barvitě vykreslené reálie, tentokrát hlavně prostředí a ne dějinné události. Líbily se mi životní příběhy vedlejších postav. Musím říct, že jsem knihu přečetla jedním dechem a děkuji autorce za to, že ji napsala. Někomu možná přijde jako "červená knihovna", já jsem nicméně byla nadšená.

11.10.2019 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha mě nadchla. Historicky zajímavá a přesná! - to nebývá úplně zvykem. Stejně jako u dalších autorčiných děl je vidět, že se v daném období vyzná a věnuje se tomu, aby kniha nebyla plná nepřesností. To oceňuji. A příběh se mi velice líbil, je jednak výbornou sondou do života tehdejší společnosti, jednak krásně naivní romantikou. Na druhý díl se velice těším.

11.10.2019 5 z 5

Zázračné medicínské případy Zázračné medicínské případy Martina Frei

Velice zajímavá kniha spíše než o zázračných případech o případech , které nikdo nečekal. Překlad názvu asi může působit poněkud zavádějícím dojmem, nicméně množství informací (včetně slušného poznámkového aparátu, který dokazuje jejich pravdivost) je obdivuhodné. Je pravda, že některé nemoci by se daly zařadit do kategorie "tohle jsem vážně nechtěl/a vědět", nicméně jde naštěstí o případy natolik ojedinělé, že se - snad -není třeba bát. Autorka dokázala do knihy vložit i humor, což oceňuji jako odlehčení některých nešťastných případů.

30.03.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

To se nedalo vymyslet, to se muselo stát... Kniha mě velmi zaujala, jak námětem, tak vtipem a hlavně dvěma různými pohledy. Je úžasné, jak se někdy život zamotá. Je to tak neuvěřitelné, že to snad musí být pravda :)

13.08.2020 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Zábavná a podle mne povedená kniha. I když mi přijde, že v některých chvílích se autor opakuje, tak se mi líbí. Je to oddechové čtení se specifickým humorem a domnívám se, že na dílo pana Jirotky bylo navázáno důstojně. Mohu určitě doporučit, ale samozřejmě až po přečtení prvního dílu :)

06.02.2020 4 z 5

Nevěsta, která měla smůlu Nevěsta, která měla smůlu Janna MacGregor

Nenáročná oddechovka, která potěší romantické duše. Líbilo se mi, že postavy prošly psychickým přerodem, takže doporučuji :)

06.01.2020 3 z 5

Ať jsem se snažila, jak jsem chtěla, nedokázala jsem autorovým ženským postavám (snad kromě jeptišky) uvěřit, že jsou ženy. Byly pro mě velmi nevěrohodné. Myslím, že kdyby jako hlavní postava vystupoval muž, smířila bych se s knihou mnohem lépe. Hrdinčiny pokusy o filosofická zamyšlení jsem přeskakovala a kapitoly o ženách taky, neseděly mi. Na druhou stranu se mi líbily části knihy, ve kterých hráli hlavní roli muži, ty se autorovi povedly. Kéž by šel posttraumatický stres u vojáků léčit předčítáním knih... Za mě lepší, než co jsem čekala, ale horší, než v co jsem doufala - 3*

12.09.2019 2 z 5

Útulný domov Útulný domov Kerstin Wolandewitsch

Zajímavé typy na restaurování nábytky, ale celkově mě kniha příliš nezaujala, fotografie jsou sice krásné, ale celkový styl autorky mi nesedí.

09.04.2021 2 z 5

Neházej mimčo do žita Neházej mimčo do žita Kateřina Horázná

Kniha byla úžasná. Jsem ráda, že mě nepotkalo to, co autorka popisuje, nicméně bych knihu doporučila všem. Ne všem ženám nebo všem mužům, ale VŠEM. Protože je o duši, o bolesti, o komunikaci, o potřebě, o lásce, o pochopení... O životě. Všem rodinám v ní zmíněným přeji vše nejlepší a uzlíček v náručí.

13.08.2020 5 z 5

Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Philip Pullman

Zvláštní, ale ne tak dobré, jak jsem čekala. Kniha mi přišla poněkud ošizená o hloubku, i když chápu, že jako dětská literatura asi nemohla úplně zacházet do detailů. Docela se mi líbila, ale TOP to nebyl.

29.07.2019 2 z 5

Bezectní lidé: O katech, děvkách a mlynářích Bezectní lidé: O katech, děvkách a mlynářích Richard van Dülmen

Další kvalitní kniha tohoto autora, hodně zajímavých informací

09.04.2021 4 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Kniha byla velmi smutná a lidská, bohužel mi vůbec nevyhovoval styl, jakým byla napsaná, protože neustálé přeskakování ze současnosti do minulosti a neustálé změny časového určení pro mě byly rušivé a nepříjemné. Nikomu bych nepřála takový osud, na druhou stranu láska mezi manžely byla přímo ukázková. Vzhledem k tématu nebyla kniha nijak napínavá, přesto byla v mnoha směrech poučná. Poklona panu Greenovi, že dokázal o tak hrozné události v životě svém a svých synů psát...

30.01.2020 3 z 5