Zázračné medicínské případy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

KNIHA, Z NÍŽ BĚHÁ HYPOCHONDRŮM MRÁZ PO ZÁDECH! S erudicí a smyslem pro humor představuje lékařka a novinářka Martina Freiová ve svých příbězích plejádu kuriózních zranění, správných i chybných diagnóz, netušených vedlejších účinků a překvapivých spontánních uzdravení. Dozvíte se, že v medicíně neexistuje prakticky nic, co by bylo nemožné. Po přečtení této knížky budete znát choroby, o nichž ani váš lékař nemá ponětí. Volně navazuje na přechozí autorčinu knihu Neuvěřitelné medicínské případy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452762/big_zazracne-medicinske-pripady-kNu-452762.jpg 3.810
Žánr:
Literatura světová, Zdravotnictví, Příběhy

Vydáno: , Brána
Originální název:

Die Frau mit den 48,5 Krankheiten


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zázračné medicínské případy

ještěrka38
10.06.2021

Docela děsivé ale zajímavé příběhy.

hu_87
11.04.2021

Kniha navazuje na starší knížku "Neuvěřitelné medicínské případy"a je psaná stejným stylem. Případy jsou to zajímavé, místy až neuvěřitelné. Nechápu ale, kde přišel nakladatel s takovým názvem, původně to ve mně evokovalo asociaci toho, že se tu budou probírat některá zázračná uzdravení nebo přežití, takže menší upozornění - ne, nejedná se tu o zázračné případy, spíše neuvěřitelné medicínské případy level 2.


Zmija
30.03.2021

Velice zajímavá kniha spíše než o zázračných případech o případech , které nikdo nečekal. Překlad názvu asi může působit poněkud zavádějícím dojmem, nicméně množství informací (včetně slušného poznámkového aparátu, který dokazuje jejich pravdivost) je obdivuhodné. Je pravda, že některé nemoci by se daly zařadit do kategorie "tohle jsem vážně nechtěl/a vědět", nicméně jde naštěstí o případy natolik ojedinělé, že se - snad -není třeba bát. Autorka dokázala do knihy vložit i humor, což oceňuji jako odlehčení některých nešťastných případů.

Metroušek
04.12.2020

Souhlasím s recenzí níže, český název knihy je schválně, podvodně matoucí, aby přilákal čtenáře na zcela jiný produkt, než pak dodá, a tak ubírám jednu hvězdičku. Jedná se o sbírku kuriózních, a někdy šokujících nebo opravdu odporných případů nemocí, o nichž nic nevíte a ani vědět nechcete. Pro jednou jsem rád, že jsem ztratil schopnost vizualizace; lidem s ní bych tuto poctivě napsanou knihu rozhodně nedoporučoval, a lidem bez ní vlastně také ne. Pro lékaře nebo mediky to může být zajímavý zdroj informací a poučení, co všechno se může stát, a jak zvláštní mohou být příčiny onemocnění.

knihyKeMne
18.11.2020

Číst tuto knihu je opravdu pro určité typy lidí nebezpečné. Jmenuje se sice zázračné medicínské případy, a tedy evokuje snad nějaká zázračná uzdravení. Ale tak to není. Je to o tom, kde všude na člověka může čekat nebezpečné až smrtelné nakažení. Je to o tom, že člověk přijde do nemocnice s potížemi a lékaři nemohou přijít na důvod. Nakonec se ukáže něco kuriózně vzácného, často je to zjištěno až po smrti dotyčného. Kniha je to tedy plná bolesti a následného strachu, protože to může potkat každého. Díky autorčině snaze psát poutavě a s vtipem se to čte jedním dechem. Pro pochybovače je pak ke každé kapitole uvedeno množství zdrojů, převážně publikovaných lékařských zpráv.

Knihu bych hodnotila plným počtem bodů, ale skutečně si myslím, že někomu může nechtěně způsobit trauma.