zlatkr zlatkr komentáře u knih

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Musím říct,že kniha mě spíše zklamala. Vlastně to je jen o tom nosit si s sebou plátěný pytlíky nebo zavařovačky. Autorku taky trápí uhlíková stopa,která nastane,když se pošle papírový pohled babičce k Vánocům,ale jaká je nejen uhlíková stopa při konzumaci masa či letecké přepravě,to už ji netrápí.

17.08.2018 2 z 5

Od knihy jsem měla velké očekávání a musím říct,že mě trochu zklamala. Čekala jsem spíše rozhovory o tom,jak lidé přežívají zimy,jaké si dělají zásoby,kdy a kde se myjí. Je to spíš o tom,co celý život dělali. Taky je škoda,že když autor zmiňuje,že dostával pak zprávy o tom,jak lidé žijí teď,tak v knize alespoň stroze nezmínil,jak se život ,,poustevníků" vivinul dál.

09.08.2018 3 z 5

Podvody na talíři. Jak nás obelhávají potravinářské koncerny Podvody na talíři. Jak nás obelhávají potravinářské koncerny Thilo Bode

Kniha je taková půl na půl,autor zde hodně opakuje,někdy je to až nuda,ale dost věcí je zajímavých.

27.07.2018 3 z 5

Myšlenky srdce - poklad vnitřní moudrosti Myšlenky srdce - poklad vnitřní moudrosti Louise L. Hay

Kniha mě moc nenadchla. Nemůžu si pomoci,ale jelikož jsem knih tohoto smětu přečetla desítky,působí na mě dost uměle vytvořená.

10.07.2018 2 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Neustále opakující se teorie,sice fungující,ale kniha se dala shrnout do jednoho článku

22.06.2018 2 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Strhávám jednu hvězdičku proto,že první díl byl lepší. Sice to je pořád o tom samém,ale lepší porno v téhle podobě,než se na videu koukat na silikonovou blondýnu,která dělá,že se jí to hrozně líbí.

19.05.2018 4 z 5

Domácí řecká kuchyně Domácí řecká kuchyně Veronika Hájková

Po přečtení knihy a vyzkoušení několika receptů bych se hned do Řecka přestěhovala. Recepty v kuchařce výborné,doplněno také o soukromé příběhy,krásné fotografie a zajímavosti. Úžasná to knížka.

17.05.2018 5 z 5

Domácí výrobky z léčivých rostlin Domácí výrobky z léčivých rostlin Martin Gato (p)

Chybělo mi tam víc receptů a fotek rostlin. O některých jsem nikdy neslyšela. Ale moc pěkná kniha

15.05.2018 4 z 5

To To Stephen King

Uf uf, tahle knížka mi dala zabrat, co se délky četby týče. ,,Přelouskávala" jsem ji asi 3 měsíce. Skvěle napsaná,pár věcí mě trochu zklamalo,ale to se týká spíš vývoje děje a závěru.

14.05.2018 4 z 5

Buddha a jeho učení Buddha a jeho učení Narada Maha Thera

Někdy trochu zdlouhavá,některé pasáže se opakují vícekrát,ale pěkná,podrobná

16.02.2018 3 z 5

Vánoční hvězda a splněná přání Vánoční hvězda a splněná přání Zuzana Pospíšilová

Kniha s milým příběhem,vhodná díky velkým písmenům a krátkým větám pro začínající čtenáře.

16.01.2018 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Čtivá kniha,která prokazuje to,že Marilyn Manson není to za co ho většina populace považuje,nýbrž velice inteligentní člověk

09.12.2017 5 z 5

Rok ve Svatojánu Rok ve Svatojánu Eva Francová

Krásná kniha,plná zajímavých rituálů,které už v mnohých rodinách byly zapomenuty. Ráda je vyzkouším.
Také je plná pěkných receptů

24.10.2017 5 z 5

Václav Havel - Život jako absurdní drama Václav Havel - Život jako absurdní drama Marie Formáčková

Pěkná kniha,plná úryvku z Havlových děl. Nicméně jsem dříve četla knihu od pana Špačka a ta je o několik tříd výš.

03.10.2017 3 z 5

Radost ze zdravých dětí Radost ze zdravých dětí Vladimíra Strnadelová

Malinko mě tato kniha zklamala. Čekala jsem,že to bude více zaměřené na dětský věk,s příkladnými jídelníčky např. na 6,8,10 měsíc,rok,rok a půl,..je psaná dost všeobecně.
Ale jinak,jó,hodně informací,recepty,fotografie. Průměr

24.09.2017 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Autor si zřejmě jednoho dne řekl :,,Jak lehce vydělat peníze? Sepíšu pár rádoby chytrých frází, zasadím děj do duchovní tématiky,to teď frčí a přidám pár psychologických rad."
Tahle kniha nejde dočíst a to se mi stalo jen parkrát... Za mě dvě ** za snahu.

13.02.2017 1 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Měla jsem velké očekávání. Ale tato kniha je ještě předčila. Myslím,že mám načteno dost knih s duchovní tématikou a osobním rozvojem a čím dál víc se mi jeví jako knihy zaměřené na osoby,kteří chtějí mít svůj život lepší,tak se sepíše pár otřepaných frází a je z toho bestseller. Tvartmy je ale něco úplně jiného. Knihu jsem ,,shltla" za dva dny a to je při malém dítěti výkon :-)
Vůbec mi nevadilo,že pobytem ve tmě se nezabývá natolik,kolik bych dle názvu čekala. Kompenzací mi jsou totiž kapitoly,které vedou k zamyšlení,kam vlastně ten svět spěje..co jíme,jak žijeme..bez mrknutí oka věříme tomu,co nám řekne televize,časopisy..

19.01.2017 5 z 5

Andělská medicína Andělská medicína Doreen Virtue

Krásná kniha, ostatně jako všechny od Doreen.

31.05.2015 5 z 5