zlatkr - Příspěvky

BroučciBroučciJ. Karafiát

Kniha nás s dcerou úplně nenadchla,máme raději příběhy s dobrým koncem,ale je to klasika.

Ještě než umřuJeště než umřuJ. Downham

Úžasná,smutná kniha. Napínavě jsem čekala,jestli se alespoň dočká narození mrňouse a dopadlo to teda nejhůř jak mohlo.

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Jediné,co mi na knize vadilo,byly texty písniček a cizojazyčné rozhovory. Jinak byla čtivá,jsem jen ráda,že nemusím řešit problémy nikoho z nich.

Duše má být vždy dokořánDuše má být vždy dokořánE. Dickinson

Některé básně hezké k zamyšlení,ale vím,že ke knize už se vracet nebudu.

Velmi osobní kniha o zdravíVelmi osobní kniha o zdravíM. Slimáková

Velice hezky zpracovaná kniha,krásné ilustrace. Některé pasáže mě trochu nudily jiné zase byly nadmíru zajímavé (dotýká se i tématu jako je porod,očkování,kosmetika...)

DětemDětemJ. Lada

Knihu hodnotím půl na půl- některé básničky se mi nezdají moc vhodné pro děti některé se ani nerýmují ale zcela to vynahrazuje povídání o ,,dobách dřívějších", kdy byl Lada malý kluk.

Člověk Havel - Prezident a jeho lidéČlověk Havel - Prezident a jeho lidéP. Čermák

Asi nejslabší kniha,co jsem o Havlovi četla. Autor pořád používá přízvyska ,,moje hrdinka, můj hrdina..". Taky často není poznat čí je co citace,jestli to jsou slova autorova,prezidentova... Plus je pár informací,které jsem nevěděla, příběhy spolupracovníků...

22.11.2018

Dušinka, víla věcíDušinka, víla věcíE. Stará

Knížka se mi na první pohled líbila, jak ilustracemi,tak nápadem. Když jsem ji malé četla,tak to bylo každou pohádku to samé a také stránky,kde nebyly ilustrace ji moc nebavily.

02.11.2018

Domácnost bez odpadu (Jak si zásadně zjednodušit život snížením produkce odpadu)Domácnost bez odpadu (Jak si zásadně zjednodušit život snížením produkce odpadu)B. Johnson

Musím říct,že kniha mě spíše zklamala. Vlastně to je jen o tom nosit si s sebou plátěný pytlíky nebo zavařovačky. Autorku taky trápí uhlíková stopa,která nastane,když se pošle papírový pohled babičce k Vánocům,ale jaká je nejen uhlíková stopa při konzumaci masa či letecké přepravě,to už ji netrápí.

17.08.2018

Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiRaději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiA. Palán

Od knihy jsem měla velké očekávání a musím říct,že mě trochu zklamala. Čekala jsem spíše rozhovory o tom,jak lidé přežívají zimy,jaké si dělají zásoby,kdy a kde se myjí. Je to spíš o tom,co celý život dělali. Taky je škoda,že když autor zmiňuje,že dostával pak zprávy o tom,jak lidé žijí teď,tak v knize alespoň stroze nezmínil,jak se život ,,poustevníků" vivinul dál.

09.08.2018

Podvody na talíři. Jak nás obelhávají potravinářské koncernyPodvody na talíři. Jak nás obelhávají potravinářské koncernyT. Bode

Kniha je taková půl na půl,autor zde hodně opakuje,někdy je to až nuda,ale dost věcí je zajímavých.

27.07.2018

Myšlenky srdce - poklad vnitřní moudrostiMyšlenky srdce - poklad vnitřní moudrostiL. L. Hay

Kniha mě moc nenadchla. Nemůžu si pomoci,ale jelikož jsem knih tohoto smětu přečetla desítky,působí na mě dost uměle vytvořená.

10.07.2018

Nejšťastnější miminko v okolíNejšťastnější miminko v okolíH. Karp

Neustále opakující se teorie,sice fungující,ale kniha se dala shrnout do jednoho článku

22.06.2018

Z rodinné kroniky Lady FuckinghamZ rodinné kroniky Lady Fuckinghamneznámý

Strhávám jednu hvězdičku proto,že první díl byl lepší. Sice to je pořád o tom samém,ale lepší porno v téhle podobě,než se na videu koukat na silikonovou blondýnu,která dělá,že se jí to hrozně líbí.

19.05.2018

Domácí řecká kuchyněDomácí řecká kuchyněV. Hájková

Po přečtení knihy a vyzkoušení několika receptů bych se hned do Řecka přestěhovala. Recepty v kuchařce výborné,doplněno také o soukromé příběhy,krásné fotografie a zajímavosti. Úžasná to knížka.

17.05.2018

Domácí výrobky z léčivých rostlinDomácí výrobky z léčivých rostlinM. Gato (pseudonym)

Chybělo mi tam víc receptů a fotek rostlin. O některých jsem nikdy neslyšela. Ale moc pěkná kniha

15.05.2018

ToToS. King

Uf uf, tahle knížka mi dala zabrat, co se délky četby týče. ,,Přelouskávala" jsem ji asi 3 měsíce. Skvěle napsaná,pár věcí mě trochu zklamalo,ale to se týká spíš vývoje děje a závěru.

14.05.2018

Buddha a jeho učeníBuddha a jeho učeníN. Maha Thera

Někdy trochu zdlouhavá,některé pasáže se opakují vícekrát,ale pěkná,podrobná

16.02.2018

Vánoční hvězda a splněná přáníVánoční hvězda a splněná přáníZ. Pospíšilová

Kniha s milým příběhem,vhodná díky velkým písmenům a krátkým větám pro začínající čtenáře.

16.01.2018

Dlouhá trnitá cesta z peklaDlouhá trnitá cesta z peklaN. Strauss

Čtivá kniha,která prokazuje to,že Marilyn Manson není to za co ho většina populace považuje,nýbrž velice inteligentní člověk

09.12.2017

Rok ve SvatojánuRok ve SvatojánuE. Francová

Krásná kniha,plná zajímavých rituálů,které už v mnohých rodinách byly zapomenuty. Ráda je vyzkouším.
Také je plná pěkných receptů

24.10.2017

Václav Havel - Život jako absurdní dramaVáclav Havel - Život jako absurdní dramaM. Formáčková

Pěkná kniha,plná úryvku z Havlových děl. Nicméně jsem dříve četla knihu od pana Špačka a ta je o několik tříd výš.

03.10.2017

Radost ze zdravých dětíRadost ze zdravých dětíV. Strnadelová

Malinko mě tato kniha zklamala. Čekala jsem,že to bude více zaměřené na dětský věk,s příkladnými jídelníčky např. na 6,8,10 měsíc,rok,rok a půl,..je psaná dost všeobecně.
Ale jinak,jó,hodně informací,recepty,fotografie. Průměr

24.09.2017

Mnich, který prodal své ferrariMnich, který prodal své ferrariR. S. Sharma

Autor si zřejmě jednoho dne řekl :,,Jak lehce vydělat peníze? Sepíšu pár rádoby chytrých frází, zasadím děj do duchovní tématiky,to teď frčí a přidám pár psychologických rad."
Tahle kniha nejde dočíst a to se mi stalo jen parkrát... Za mě dvě ** za snahu.

13.02.2017

TvarytmyTvarytmyP. Brzáková

Měla jsem velké očekávání. Ale tato kniha je ještě předčila. Myslím,že mám načteno dost knih s duchovní tématikou a osobním rozvojem a čím dál víc se mi jeví jako knihy zaměřené na osoby,kteří chtějí mít svůj život lepší,tak se sepíše pár otřepaných frází a je z toho bestseller. Tvartmy je ale něco úplně jiného. Knihu jsem ,,shltla" za dva dny a to je při malém dítěti výkon :-)
Vůbec mi nevadilo,že pobytem ve tmě se nezabývá natolik,kolik bych dle názvu čekala. Kompenzací mi jsou totiž kapitoly,které vedou k zamyšlení,kam vlastně ten svět spěje..co jíme,jak žijeme..bez mrknutí oka věříme tomu,co nám řekne televize,časopisy..

19.01.2017

Andělská medicínaAndělská medicínaD. Virtue

Krásná kniha, ostatně jako všechny od Doreen.

31.05.2015