Domácí výrobky z léčivých rostlin

Domácí výrobky z léčivých rostlin https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347321/bmid_domaci-vyrobky-z-lecivych-rostlin-63831d3c0b2ea.png 4 11 3

Kniha je praktickým a inspirujícím pomocníkem pro všechny, kteří chtějí bylinkařit a sami si doma zpracovávat byliny a léčivé plody. Je zde detailně a prakticky popsáno vše, co se týká výrobků z bylin - od sběru, sušení a skladování po výrobu sirupů, mastí, tinktur i složitějších věcí, jako jsou balzámy, octy či vína. Autor jednoduše objasňuje staré bylinářské postupy a přidává svá vlastní vylepšení. Přitom klade důraz na zpracování v domácích podmínkách, radí jak dosáhnout maximální účinnosti bylinných přípravků a jak se vyhnout všem konzervantům a chemickým přísadám. V knize je velké množství receptů, jak si pomocí domácí bylinné lékárny uchovat zdraví a zbavit se zdravotních potíží. Encyklopedie pro každého, kdo chce bylinkařit, a zatím neví, jak na to.... celý text

zlatkr
15.05.2018 4 z 5

Chybělo mi tam víc receptů a fotek rostlin. O některých jsem nikdy neslyšela. Ale moc pěkná kniha

domina
20.11.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha.

Jaruš7
27.07.2017 5 z 5

Tak tohle je dokonale vymazlená publikace, jsem z ní nadšená, vše na co si vzpomenete i s radami a přesnými návody. Kategorie - pravé, české, léčivé už i jen na pohled dělá radost.