Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Luděk Stínil

Pěkně napsaná kniha v několika rovinách. Nakonec vše rozuzleno. Od Stínila mě překvapilo, že tahle kniha neměla erotický nádech.

13.04.2023 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Zápletka za zápletkou, aby se nakonec klubko podezření rozmotalo. Netušila jsem kdo to je, ale po odhalení mě to nepřekvapilo.

13.04.2023 3 z 5

Přísný zákaz lásky Přísný zákaz lásky Luděk Stínil

Přečteno za večer a hodnotím jako kladný příběh se zajímavou zápletkou. I když to, co cítila Veronika, jsem si už myslela v polovině knihy. Proč je někdy život k lásce tak krutý?
Proč někdy milujeme ty co nemilují nás a opačně?

11.04.2023 5 z 5

Šestnáct a půl Šestnáct a půl Jana Jahodová

Pěkná knížka

09.04.2023 5 z 5

Tajemné pozadí Žanetina života Tajemné pozadí Žanetina života Věra Řeháčková

Pěkná knížka od mé oblíbené spisovatelky. Když se zasívá láska, vyroste z ní jen láska.

09.04.2023 5 z 5

Léto na Korsice Léto na Korsice Blanka Jehlíková

Kniha byla pěkná, na dovolené se přece má zažít dobrodružství. A pokud se jedná o lásku, tím líp :)

08.04.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha je napínavá, tak jak je u Shari Lapeny zvykem. Konec knihy se mi však zdál rychle ukončený a co hůř, dost zmatený. Trochu mě zamrzelo, že jako vraha nakonec označila toho, koho označila. Já v příběhu kladnou osobu našla (jak zde někdo píše, že neměl komu držet palce). A protože je Shari moje favoritka, těch pět hvězdiček ode mě dostává.

08.04.2023 5 z 5

Harém Harém Dora Levy Mossanen

Nemusím číst tyhle knihy, ani nevím, jak se mi dostala do knihovničky. Tak jsem jí tedy přečetla, no nic moc. Tenhle svět je mi cizí.

08.04.2023 1 z 5

Můžeš vše, co chceš Můžeš vše, co chceš Katy Yaksha (p)

Připadá mě, že autorka píše tak, jak jí myšlenky jdou do hlavy. Není to ucelená, mnou očekávaná kniha. Četla jsem Jednosměrná jízdenka, to se mi líbilo, i když někdo knihu odepsal, jako že autorka popisuje své dny na Ischii, ale to byl právě její účel. Tohle je něco co jsem nečekala a pořád se opakovaly ty samé poučky. Jediné co obdivuji je autorčina síla a vůle jít za svými sny, kterých jak píše, nakonec vždy dosáhla.

02.04.2023 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Četla jsem od autorky už lepší díla, celý tento příběh se mi zdál dost roztažený. Konec mě ale překvapil.

02.04.2023 3 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Nádherná kniha, která vám nedovolí odtrhnout se od jejích stránek. A počítejte s tím, že v závěru knihy ukápne i nějaká ta slzička.

01.04.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vzpomínka na Agathu Christie, kterou jsem před lety ráda čítávala. Rozhodně bych nechtěla být návštěvníkem takového ostrova.

30.03.2023 4 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Nevím jestli je tato kniha pěkná nebo ne. Prostě jsem se dostala jen k ukázce, která mě štvala tím, že cca jedna stránka byla vždy psaná 2x, dobře to se dalo pochopit. Autorka (?) si na ulozto vsadila svojí reklamu. Chtěla jsem přečíst do výzvy, ale kniha se mi nechce kupovat. Možná, pokud ji časem objevím v knihovně, tak si jí dočtu.

27.03.2023 2 z 5

První noc bez lásky První noc bez lásky Petra Nachtmanová

Krutý život 16 století není nic, co bych ráda nasávala do svého života. Nebýt výzvy, nikdy bych takovou knihu nečetla. Nelíbila se mi, nelibuji si v krutostech a ponižování. Těch několik desítek stránek se dalo přečíst a v tomto momentě je vypouštím z hlavy.

25.03.2023 1 z 5

No nevím..... dnes s předsudky raději nebudu hodnotit. Četla jsem pouze proto, abych splnila výzvu.

24.03.2023 2 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Kniha se mi líbila, i když si myslím, že určité pasáže knihy neměly čtenáři co říct a klidně mohly být vyřazeny z tisku. Nic by to neubralo na zajímavosti tématu.

24.03.2023 4 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Je jasné, že se jedná o autobiografii a kdyby si paní Monyová sama sebe vážila jako ženy, mohla tu dnes být a psát další a další knihy. Takové chlapy jako Marek bych odvezla na pustý ostrov.

19.03.2023 4 z 5

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Docela pěkná kniha, ke které se ráda vrátím. Sice místy trochu bláznivé, ale tak co, není to realita, ale kniha na pobavení.

19.03.2023 5 z 5

Zachráněný koník Zachráněný koník Jana Olivová

Lucka odjela do ozdravovny a záchranou koníka to skončilo. Škoda, myslela jsem si, že příběh bude mít nějaké ukončení a ne pohladit koně a nazdar, jeď se zachránit. Protože kniha začínala výletem a alergií a cestou do ozdravovny, tak jsem předpokládala, že bude končit odjezdem z ozdravovny, příp. návštěvou Macíka. Takže tři hvězdičky za příběh, který se opravdu stal.

19.03.2023 3 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Katy Yaksha (p)

Takové lehké odpočinkové čtení, vzpomínka na moji dovolenou na Ischii, kdy jsem podle autorčina vyprávění poznávala mnohé zastávky na malebném citrónovém ostrůvku. A na to, že já na ostrově trávila slunečné horké léto, autorka naopak popisuje život v deštivém a bouřlivém počasí. Oboje má své kouzlo a jedno je pravda, že tito lidé tam žijící, jsou úžasní kamarádi pro všechny. Tam si opravdu člověk nemůže připadat sám, i když je sám.

17.03.2023 4 z 5