Léto na Korsice

Léto na Korsice https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85058/leto-na-korsice-85058.jpg 4 23 7

Klára a její kamarádka Irena právě odmaturovaly a vydaly se se dvěma kamarády na vysněnou Korsiku. Idyla však vydržela jen cestu autobusem, čtveřice se rozpadla dřív, než cesta doopravdy začala. Děvčata si brzy našla jiný doprovod, tři francouzští kluci jim nabídli místo ve svém autě. Jenže nic na světě není zadarmo a Klára cenu cynickému Robertovi svým tělem platit nechtěla. Zůstala sama a ke všemu ji zloděj okradl o většinu peněz. S pár drobnými v kapse se pustila na nebezpečnou cestu stopem. Prožila několik hodně ošklivých chvil, ale poslední naději jí vzala až stávka v přístavu. Úplně zoufalá skočila na palubu malé české jachty, která právě vyplouvala. Samotářský Honza nebyl jejím vpádem nadšený, ale neměl to srdce ji vyhnat. Vysněné léto na Korsice konečně opravdu začalo. ... celý text

Zlatinka.Emilly
08.04.2023 5 z 5

Kniha byla pěkná, na dovolené se přece má zažít dobrodružství. A pokud se jedná o lásku, tím líp :)

alnahu
14.11.2017 4 z 5

Po této letní oddechovce jsem sáhla ,abych si trochu připomněla letní dny- sychravý podzim nemusím. Příběh Ireny a Kláry mi připadal trošku nepravděpodobný ,ale přesto se mi jejich dobrodružná cesta dobře četla. Dívky se vydají s kamarády na dovolenou na Korsiku, ale vše dopadne úplně jinak , každá pak cestuje úplně jinak . Klára po opravdu dobrodružné jízdě stopem nakonec na svých cestách po Korsice najde i lásku a Irena , která ji na cestě opustila může jen závidět.

ses3
17.11.2016 3 z 5

Kniha byla přesně taková jaká jsem očekávala - oddechové čtení, nic víc nic míň. Přečetla jsem asi za týden.

mariva
06.06.2016 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, i když jsem se od začátku nestačila divit naivitě a důvěřivosti obou hrdinek. Ale cestovaly po mé oblíbené Korsice a to přidalo k hodnocení další hvězdičku.

drzaja
21.04.2016

Chápu, že to má být oddechové čtení, ale vadily mi nelogičnosti v ději. Dvě kamarádky spolu tráví skoro veškerý čas, navštěvují se doma a nad svačinou se jedna druhé svěří, že už rok chodí na brigádu. Tak určitě.

Marselle
30.06.2015 3 z 5

pěkné letní čtení :-)

Kabi
10.11.2014 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, co zažila Klára na lodi jí fakt závidím:-)

Blanka Jehlíková
česká, 1958