Harém

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krásná Rebeka, dcera chudé vdovy z Židovské čtvrti, je už v deseti letech provdána za bohatého kováře a za čtyři roky se stane matkou dcery. Po smrti manžela, který ji týral a urážel, se hrdá a nezdolná žena živí obchodem s látkami a prostitucí, aby svému dítěti zajistila lepší budoucnost. Když její snaha provdat ji za syna zámožného kupce ztroskotá, dostane ji s pomocí vrchního eunucha do šáhova harému. Dívka si získá svým půvabem i citlivostí vladařovu přízeň a stane se jeho favoritkou. V mládí nemá dost odvahy, aby se vzepřela matčině vůli, ale později, když je obviněna z cizoložství a hrozí jí smrt, dá přednost svobodě a lásce a uprchne z paláce. Teprve až její sebevědomá a neústupná dcera dostane příležitost realizovat ctižádostivé plány své babičky a vládnout po šáhově boku Persii. Na pozadí barvitě vylíčeného prostředí Židovské čtvrti, harému plného intrik, žárlivosti a přátelství i válečných střetů s vojskem mongolského dobyvatele Tamerlána vypovídá autorka o nelehkém údělu žen, které i v nerovnoprávném postavení hledají možnosti seberealizace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35925/big_harem-jZu-35925.jpg 3.322
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Harem, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Harém

0681
09. ledna

Oddychove čtení

Allla9
14.04.2020

Harém - místo, kde podle Rebeky bude mít její dcera Zlatinka hezký a pohodlný život v přepychu. Ale v harému jsou hlavně pletichy, závist, nenávist, nepřejícnost.... . Jedna konkubína soupeří s druhou, jen aby se zalíbily šáhovi.
Poutavý příběh plný touhy po lásce.


viki77
16.12.2018

Na mě chvilkami drsné,ale jinak zajímavý děj

Luccy78
01.05.2015

Vyprávění mladé dívky, která se bohužel narodí do chudých poměrů a aby přežila a následně mohla i svému dítěti zajistit lepší život, je nucena, mimo obchodu s látkami, začít prodávat i své tělo. Její dcera pak jde v jejích šlépějích, ale je cílevědomější než matka a míří výše, až do šáhova harému. Zajímavý příběh, dobře se četl, ale víckrát nemusím..

notburga
02.05.2014

Každý, kdo se jen trochu vyzná v historii by se této knize měl vyhnout obloukem. Existuje mnoho mnohem lepších knih na toto téma.

valentýna
30.01.2014

Dobře a hezky popsaný život v šáhově harému.

rtesarova88
11.05.2013

Kniha je výborně psaná, zajímavý děj, který rozhodně nenudí.

Karmína
26.03.2013

I když se nejedná o skutečný příběh, kniha je psaná moc krásně a čtivě. Až se zdá, jako by každý detail byl popsán tak, jak se skutrečně stal.

1