Harém

Harém https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35925/bmid_harem-jZu-35925.jpg 3 24 10

Krásná Rebeka, dcera chudé vdovy z Židovské čtvrti, je už v deseti letech provdána za bohatého kováře a za čtyři roky se stane matkou dcery. Po smrti manžela, který ji týral a urážel, se hrdá a nezdolná žena živí obchodem s látkami a prostitucí, aby svému dítěti zajistila lepší budoucnost. Když její snaha provdat ji za syna zámožného kupce ztroskotá, dostane ji s pomocí vrchního eunucha do šáhova harému. Dívka si získá svým půvabem i citlivostí vladařovu přízeň a stane se jeho favoritkou. V mládí nemá dost odvahy, aby se vzepřela matčině vůli, ale později, když je obviněna z cizoložství a hrozí jí smrt, dá přednost svobodě a lásce a uprchne z paláce. Teprve až její sebevědomá a neústupná dcera dostane příležitost realizovat ctižádostivé plány své babičky a vládnout po šáhově boku Persii. Na pozadí barvitě vylíčeného prostředí Židovské čtvrti, harému plného intrik, žárlivosti a přátelství i válečných střetů s vojskem mongolského dobyvatele Tamerlána vypovídá autorka o nelehkém údělu žen, které i v nerovnoprávném postavení hledají možnosti seberealizace.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Harem , 2003

Zlatinka.Emilly
08.04.2023 1 z 5

Nemusím číst tyhle knihy, ani nevím, jak se mi dostala do knihovničky. Tak jsem jí tedy přečetla, no nic moc. Tenhle svět je mi cizí.

0681
09.01.2021 5 z 5

Oddychove čtení

Allla9
14.04.2020 5 z 5

Harém - místo, kde podle Rebeky bude mít její dcera Zlatinka hezký a pohodlný život v přepychu. Ale v harému jsou hlavně pletichy, závist, nenávist, nepřejícnost.... . Jedna konkubína soupeří s druhou, jen aby se zalíbily šáhovi.
Poutavý příběh plný touhy po lásce.

viki77
16.12.2018 3 z 5

Na mě chvilkami drsné,ale jinak zajímavý děj

Luccy78
01.05.2015 3 z 5

Vyprávění mladé dívky, která se bohužel narodí do chudých poměrů a aby přežila a následně mohla i svému dítěti zajistit lepší život, je nucena, mimo obchodu s látkami, začít prodávat i své tělo. Její dcera pak jde v jejích šlépějích, ale je cílevědomější než matka a míří výše, až do šáhova harému. Zajímavý příběh, dobře se četl, ale víckrát nemusím..

notburga
02.05.2014 2 z 5

Každý, kdo se jen trochu vyzná v historii by se této knize měl vyhnout obloukem. Existuje mnoho mnohem lepších knih na toto téma.

valentýna
30.01.2014

Dobře a hezky popsaný život v šáhově harému.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Kniha je výborně psaná, zajímavý děj, který rozhodně nenudí.

Bytost na cestě
26.03.2013 4 z 5

I když se nejedná o skutečný příběh, kniha je psaná moc krásně a čtivě. Až se zdá, jako by každý detail byl popsán tak, jak se skutrečně stal.

knihař
01.02.2011

Pohádka pro dospělé, doporučuji všem ženám, kterým se líbí historie.

erotika harémy

Dora Levy Mossanen