zirafinec zirafinec komentáře u knih

Podlý král Podlý král Holly Black

Nevím, nevím... Když jsem to četla poprvé, byla jsem z knihy úplně unešená, ale teď... Netuším, co mi tam tak nesedí, ale něco tam je. Není to špatná kniha, to vůbec ne, ale...

30.01.2024 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tuto knihu jsem četla již podruhé a musím se přiznat, že mi neučarovala tak jako poprvé. Neříkám, že je špatná, ta vůbec ne, ale zkrátka ten pocit dokonalosti z ní nemám. Přesto si myslím, že byste si ji přečíst měli, pokud vás zajímá tento žánr.

27.01.2024

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Chvílemi to bylo tak hrozné, že jsem si myslela, že je to fikce... Jenže nebyla.

Rozečetla jsem ji kvůli povinné četbě a myslím si, že je to jedna z mála knih v tom seznamu, která by tam opravdu měla být.

20.01.2024 5 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Miluji celou tuto sérii stejně jako všechny ostatní knihy ze světa Percyho Jacksona. Čte se rychle, nemůžete se od ní odtrhnout. Doporučuji všemi deseti.

11.01.2024 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Knihu jsem dostala 26. k Vánocům a 27. již ležela přečtená na stolku. Zajímavé, všechny knihy Ruty Sepetys na mě mají tento účinek.
Musím se přiznat, že o tomto tématu jsem věděla maximálně jméno diktátora a že zde byla roku 1989 také revoluce. Ale o tom, jak špatné to vlastně bylo, jsem neměla ani potuchy. Tsto kniha mě donutila si o tématu něco najít, a jsem za to ráda.

Jestli váháte, přečtěte si to.

28.12.2023 5 z 5

Škola snů Škola snů Sara Bergmark Elfgren

Příběh jako takový se mi líbil, o tom žadná. Problém jsem ale měla v pasážích z Erlingova pohledu. Většinu času jsem se v nich vůbec neorientovala a nechápala jsem, co se děje.

Jinak ale byla kniha čtivá, zajímavá a minimálně z mého pohledu originální.

28.12.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hodně jiné, než jsem čekala, ale naprosto skvělé. Moc jsem si ji užila. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Konec překvapivě pozitivní, ale nevadilo to. Doporučuji.

22.12.2023 5 z 5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Omujbože. Já se tak těšila... A přečetla to za jeden večer. Prostě ahhh. Miluju Percyho Jacksona. A vzhledem k obsahu knihy se můžeme těšit na další dva díly, hell yeah.

(Mimochodem, pokud milujete Solangelo tak jako já a umíte anglicky, pak doporučuji příběh na wattpadu s názvem Psychopath od @hafuck1010. Je to zatraceně dokonalý.)

10.12.2023 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Znova jsem si ji přečetla, znova jsem si ji moc užila, znova jsem se na konci rozbrečela. Zkrátka je to kniha, jak má být. Dokonalost.

30.11.2023 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Tak jsem si knihu přečetla po pár letech znovu a trvalo mi to jeden večer. Asi tak. Moc se mi líbí ve spojení s Vánoci, pohádkový svět tak má ještě větší kouzlo. Nebojte se, že je to pohádková kniha - pokud jste byť jen trochu infantilní, bude se vám líbit.
I když mi teď přišlo hledání jednotlivých věcí trochu moc jednoduché, za mě to nic nemění na kvalitě. Koneckonců, původně je myšlena pro děti.

27.11.2023 5 z 5

Příběh kouzelnictví Příběh kouzelnictví Chris Colfer

Knihu jsem přečetla za tři dny. Ke konci jsem nemohla odtrnout oči. Oceňuji, kolik vážných témat tam dokázal Chris nacpat. Lemonova linka byla překvapivá a stejně jako ostatní vztah v této sérii dost rychlá, ale co už, pořád je to kniha pro děti. I přesto, že byla série avizovaná jako trilogie, otevřený konec nabízí prostor pro další díly, v něž upřímně doufám. Tak, a teď znovu na Zemi příběhů!

26.11.2023 5 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

Tak jsem se opět vrhla do dětského fantasy a stejně jako ostatní knihy Chrise Colfera si Příběh magie nemohu vynachválit.

22.11.2023 5 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

Kniha dobře zakončila sérii, na konci slzička ukápla, že můj Percy Jackson-Bohové Olympu-Apollónův pád maraton... Apollónův i Megin vývoj byl úžasný, působil přirozeně a uvěřitelně. Pořád mi ale přijde, že jednotlivé díly byly takové nespojené - stejně jako třeba první dva díly Percyho Jacksona. Na rozdíl od toho byli Bohové Olympu provázaní a celá série působila celistvě. Těším se na šestý díl PJo i na Solangelo knihu. Protože Solangelo (Will Solace + Nico di Angelo)... Dokonalost.

19.11.2023

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

(SPOILER) Knihu jsem si, stejně jako předchozí díly, užila. Ta závěrečná bitva na mě ale trochu působila jako zakončení série, ne jen dílčí boj... SPOILER A Frank? Když už někoho zabijete, nemůže zůstat mrtvý?

17.11.2023 5 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Knihu jsem přečetla za den... Baví mě Apollónův vývoj i návrat starších postav (Piper a další). Všechny ty nové dryády, informace, scény,... Ale ten Jason? Prosím?
A taky bych ráda zmínila překlad, který za mě trošičku pokulhává ohledně jmen - v celé sérii se několika postavám záhadně mění jména za sice podobná, ale rozhodně ne stejná (i přes stejnou překladatelku).

12.11.2023 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Knihu jsem si užila tak, jako když jsem ji četla poprvé. Nespočet narážek na hudbu, koncerty apod. děj oživuje, přijde mi, že si tak člověk líp uvědomí, že se to odehrává v podstatě tady a teď...

12.11.2023 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Panebože. Tohle bylo super. Konečně Nicovy pohledy, na to jsem čekala celou sérii. Hned pokračuji Apollónovým pádem.
a... #Solangelo

05.11.2023

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

S každým dílem lepší a lepší.

29.10.2023 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Tuto knihu jsem přečetla za dva dny a musela jsem si ji dávkovat, aby mi vydržela:)
Moc se mi líbí linka Nica di Angelo, i když už jsem ji znala z minulého čtení. S tím jde ruku v ruce i skvělá práce s emocemi a akcí.
Budu se ráda vracet...

29.10.2023

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Mnohem lepší než první díl, už to dohání Percyho Jacksona :)

29.10.2023 5 z 5