zirafinec zirafinec komentáře u knih

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Knihu jsem přečetla za dva dny, jsem znovu nadšená. Bavilo mě to, smála jsem se nahlas.

02.10.2023

More oblúd More oblúd Rick Riordan

Stejně jako první díl i tento jsem teď přečetla znovu. Moc jsem si to užila, neskutečně mě bavil Tyson. Doporučila bych všem, co jim nevadí trochu stupidní humor a alespoň trochu je zajímá trochu jinačí pojetí řecké mytologie :)

26.09.2023

Artemis Artemis Julian Stockwin

(SPOILER) Ten konec? Proč nezemřeli i Kydd s Renzim, to bych musela, i přes překlad, který asi neprošel korekturou, dát pět hvězdiček...

09.07.2023 4 z 5

Kydd Kydd Julian Stockwin

Přečteno za dva dny, úžasné. Jediné, co mi vadilo, byly relativně časté chyby (velká písmena po čárce, chybné uvozovky, ...) a ztrácela jsem se ve jménech.

21.05.2023 5 z 5

Skřivánci ve válce Skřivánci ve válce Hilary McKay

Nyní jsem knihu přečetla znovu a jedu hvězdičku musím strhnout. Ano, kniha byla nádherná a dojemná, ale příběh mi přišel takový plochý... Knihu doporučuju, ale asi ne číst po knihách třeba Ruty Sepetys a dalších skvělých autorech historických románů. Trochu to kazí dojem :)

22.03.2022 4 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Skvělé pokračování skvělé série.

25.01.2022 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Skvělé pokračování skvělé série. Mně osobně se líbil více, než první díl, možná je to ale tím, že jedničku jsem četla mnohem déle.

23.01.2022 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Kniha byla skvělá. Četla jsem ji později, než Apollónův pád, takže mi i hodně vysvětlila.

18.01.2022 5 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

Skvělé zakončení série.

09.12.2021 5 z 5

Vlasy dryád Vlasy dryád Renata Štulcová

Strašně pěkná knížka, moc doporučuji. Akorát přezdívky Ro a Mar... Za to bych autorku nejradši zabila.
P.S. Jsme jediná, komu tahle hudba Rafaelku strašně připomíná? https://www.youtube.com/watch?v=hlWiI4xVXKY

04.11.2021 5 z 5

Rozhodně lepší než Pán prstenů, ale že by to bylo něco extra... Mám radši modernější fantasy, kde děj rychleji (mnohem rychleji) ubíhá a je tam více akce.

19.10.2021 4 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Skvělé. Já tuhle sérii prostě miluju. Asi mám radši Percyho Jacksona, ale stejně je tato kniha úžasná. Stoprocentně doporučuji.

03.10.2021 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

uffff... Tak tenhle díl mě opravdu, ale opravdu nebavil. To je asi tak všechno, co k tomu mohu říct.

28.08.2021 2 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Tak tahle kniha mě bavila snad ještě víc než první díl. Až tedy na to, ASI SPOILER že oni splní jedno proroctví, aby dostali další proroctví.

22.08.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Co psát k úžasné knize... Nevím, co bych napsala, aby to nebyl spoiler... Prostě krásná kniha, která vás vtáhne do děje a nepustí. Podobná Velké knihovně.

Proč postavy pořád krákají???

SPOILER
Vztah E+N byl jasný od věty Nebo je vše jinak? v anotaci.

10.07.2021 5 z 5

Skřivánci ve válce Skřivánci ve válce Hilary McKay

Naprosto skvělé. Dojemné, krásné,... Všechny postavy popsány tak úžasně, jak to jen jde. Škoda, že nebyli vícekrát u babičky a dědy. Ty jsem si oblíbila i přes to, že se v knize skoro nevyskytují. A ten konec... Musela jsem si dávat pozor, abych neměla slanou knížku :-) A obálka - nádherná a výstižná, což jsem tedy pochopila až na konci.

Před. Rupert.

22.06.2021 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

(SPOILER) Kniha mě neskutečně, ale opravdu neskutečně bavila. Napsáno tak poutavě, jak to jen jde. Líbí se mi, že je kniha vyprávěna tak, jako by ji vyprávěl sám hlavní hrdina, tzn. v první osobě. Zakomponování Řecka do USA je super. Můžu pouze doporučit. P.S. Jsem jediná, kdo se pokoušel rozluštit přesmyčky vzniklé Percyho dyslexií? :D A proč je na obálce minotaurus, který se v knize (ASI SPOILER) objeví hned na začátku?

Pochop. Domů.

22.06.2021 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Narnie... Prostě nádhera. Doporučuji. Jediné, co mě mrzí, je, že se v příběhu méně vyskytují Petr, Zuzana, Edmund a Lucie.

27.05.2021 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Kniha se mi velmi líbila, ostatně, o tom svědčí moje hodnocení, že.

Doporučuji všem. Kniha je ohromně vtipná, napínavá a originální.

Vadí mi, že používají tvar bysme. Pro člověka, který umí pravopis jen proto, že si pamatuje, jak je to v knihách, je to dost nanic.
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!

Matka Husa je skvělá postava, musím říct. Jak pořád pije "bublinky" a nakonec dá Connerovi, nezletilému klukovi, žeton do casina. Je hrozně vtipná a začáteční děj značně oživila. Akorát nechápu Kmotřičku vílu - který ňouma by dal na hlídání neposedných dětí, kteří se snaží dostat do pohádkového světa, aby zachránily svou matku, naši milou EmHáEs?

Pokud je tady někdo, kdo to ví, vysvětlí mi prosím, co znamená CéPes? To je jako Conner Příšerný???

SPOILER 6. DÍLU!!! Proč sakra museli zavřít průchod mezi světy, když jim to stejně moc nepomohlo? KONEC SPOILERU 6. DÍLU Akorát rozdělili Alex a Connera, a to je mi strašně líto. To by se podle mě dvojčatům dělat nemělo. A už vůbec ne těmhle, co bez sebe nedají ani ránu.

20.05.2021 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Nyní jsem poslouchala i jako audioknihu a je namluvená skvěle. Doporučuji tuto verzi, i knihu. Poslední kapitola, ohledně výkupného, a epilog, ohledně "oslavy", mě rozesmály jako už dlouho nic jiného. Doporučuji celou sérii.

18.05.2021 4 z 5